Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2022

Wycieczka do Warszawy. Głównym punktem było zwiedzanie Sejmu

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 17 czerwca 2022r. uczniowie z nakielskiej Dwójki wyjechali do # Warszawy na jednodniową wycieczkę.

Głównym  celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu i Kancelarii  Prezesa Rady Ministrów oraz zapoznanie się z atrakcjami miasta. Uczniowie do stolicy podróżowali pociągiem. Po Warszawie natomiast przemieszczali się metrem, co dla wszystkich było dużą atrakcją. Zwiedzanie miasta rozpoczęto od Pałacu Kultury i Nauki i przejazdu metrem na bulwary wiślane pod pomnik warszawskiej Syrenki. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie z ogrodów znajdujących się na dachu podziwiali piękną panoramę stolicy.

Kolejnym punktem  był Sejm i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Tam pod opieką przewodnika uczniowie poznali historię tych budynków, zasady funkcjonowania i specyfikę pracy w tych instytucjach. Dużą atrakcją dla uczniów było spotkanie z ministrem Łukaszem Schreiberem, który odpowiadał na liczne pytania dzieci. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od parlamentarzysty pamiątkowe  upominki. Kolejnym etapem wycieczki były Łazienki Królewskie, gdzie podziwiano piękno fauny i flory. Dodatkową atrakcją ogrodu, szczególnie dla chłopców była limuzyna marszałka Piłsudskiego.

Następnie uczniowie traktem królewskim, mijając ambasady różnych państw  udali się na Stare Miasto. Tam podziwiali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca. W drodze powrotnej na dworzec zobaczyli Plac Defilad oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Pobyt w Warszawie był dla wszystkich ciekawym doświadczeniem i interesującą lekcją historii. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń uczestnicy wycieczki wrócili do Nakła.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)