Wycieczka do stolicy. Uczniowie Krzywoustego zwiedzali Warszawę
fot. powierzone
W dniach 14-15 września uczniowie klasy #2 angielsko-geograficznej B, 2 angielsko-geograficznej A oraz 3 biologiczno-chemicznej uczestniczyli wycieczce do Warszawy. Opiekę sprawowały nauczycielki Romana Jelińska i Wiesława Łojek.
Pierwszy dzień rozpoczął się spacerem po Starówce. Uczniowie poznali historię Warszawy, którą w niezwykle fascynujący sposób przedstawił pan przewodnik. Następnym punktem programu był Zamek Królewski, którego wnętrza zachwyciły bogactwem zdobień i unikalnymi dziełami sztuki. Obrazy autorstwa Jana Matejki czy Canaletta wywarły wrażenie na uczestnikach swoimi rozmiarami i pieczołowitym przedstawieniem detali. Dzień zakończył się spacerem w pięknych okolicznościach przyrody Łazienek Królewskich.
Drugiego dnia grupa licealistów zwiedziła miejsca upamiętniające tragiczną historię i waleczność warszawiaków - Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Ciekawym punktem wycieczki była lekcja muzealna w Muzeum Narodowym na temat wykopalisk pod kierownictwem profesora Michałowskiego w Faras w Afryce. Uczniowie mieli również okazję podziwiać panoramę stolicy z tarasu widokowego na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Piękna pogoda pozwoliła dostrzec wiele charakterystycznych obiektów miasta.
Pobyt w Warszawie był niezwykle ciekawą lekcją historii, ale również pozwolił na zacieśnienie więzi koleżeńskich.
Materiał: Romana Jelińska / I LO w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Współpraca z holenderską szkołą. Spotkanie koordynatorów projektów
- Refleksja nad historią. Harcerze powitali nowy rok szkolny
- Dzień Bezpieczeństwa. Praktyczny trening w "Łokietku"
- Uczniowie na wycieczce. Odwiedzili obserwatorium astronomiczne
- Uroczyste ślubowanie. Przyjęci do grona szkolnej społeczności
Żołnierze z pomocą powodzianom. Oczyszczanie zalanych terenów
Decyzją Dowódcy WOT około 200 żołnierzy #8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz ze specjalistycznym sprzętem wydzielono do pomocy powodzianom na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego. Fala kulminacyjna przemieszcza się w głąb kraju, w związku z czym w gotowości do stawiennictwa w jednostce i wyjazdu do działania pozostają kolejni terytorialsi.
(czytaj więcej)Jedna ogólnopolska infolinia KAS. Zmiany od października
Pracownicy urzędów skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej# (KIS) będą udzielać informacji pod numerami: (+48) 22 330 03 30 – dla połączeń z telefonów komórkowych i 801 055 055 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych. Tak jak dotychczas dzwoniący uzyskają pod tymi numerami ogólną informację podatkową i celną. Nowością jest możliwość uzyskania informacji dotyczących indywidualnych spraw podatnika objętych tajemnicą skarbową po potwierdzeniu tożsamości kodem telePIN.
(czytaj więcej)Zakazane praktyki sztucznej inteligencji. Nowe przepisy
Jakie systemy AI będą zakazane? Poznaj nowe przepisy #na wydarzeniu online. Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, zaprasza 27 września o godz. 13.00 na wydarzenie online, podczas którego zaprezentowana zostanie broszura informacyjna na temat zakazanych praktyk sztucznej inteligencji (AI). Broszurę przygotowali eksperci z Ministerstwa Cyfryzacji oraz NASK.
(czytaj więcej)Koncert z okazji 25 lat Polski w NATO. Zbiórka dla powodzian
W tym roku przypada rocznica – 25 lat #od wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Z tej okazji Bydgoszcz przygotowała specjalne wydarzenia, które odbędą się w sobotę - 21 września.
(czytaj więcej)