Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

Wycieczka edukacyjno–rekreacyjna. Muzeum, biblioteka i jazda na łyżwach

fot. Dorota Kamińska

fot. Dorota Kamińska

20 stycznia 2023 r. uczniowie klas VIII B, VI B i VI C Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią wzięli udział w wycieczce# edukacyjno – rekreacyjnej do Bydgoszczy.

Najpierw sprawdzili swoje umiejętności podczas jazdy na łyżwach. Niektórzy z tym sportem mieli do czynienia po raz pierwszy. Następnym punktem programu była wizyta w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego. Dzięki zgromadzonym w nim eksponatom, pamiątkom i wspomnieniom uczestnicy wycieczki poznali życie dyplomatów, Polaków przebywających z dala od ojczyzny, rodziny oraz tułaczy los polskiego żołnierza w czasie II wojny światowej. Mogli tu zobaczyć piękną porcelanę, srebra, zbiory militarne, wspaniałe grafiki oraz inne liczne pamiątki otrzymane przez dyplomatów w czasie wizyt zagranicznych. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiła kabina ciszy, w której kiedyś prowadzono tajne rozmowy. Kolejnym celem wyjazdu było zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Uczniowie zwiedzili poszczególne pomieszczenia placówki i zapoznali się z zasadami korzystania z jej zbiorów.

Wycieczkę zorganizowała i przeprowadziła Dorota Kamińska, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Kwaśniewska i Zofia Napierała.

Materiał: Dorota Kamińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)