Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

18 sierpnia 2022

Wycieczka mieszkańców do Doliny Charlotty. Wrócili zadowoleni z wyjazdu

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 14 sierpnia Zarząd Samorządu Mieszkańców nr 4 w Nakle #nad Notecią zorganizował wycieczkę do malowniczo położonego kompleksu "Doliny Charlotty".

Zainteresowanie wycieczką kolejny raz zaskoczyło organizatorów. Z powodu wysokiej frekwencji trzeba było wynająć dwa autokary. Udział wzięło ponad sto osób.

Na uczestników czekało wiele atrakcji. Zwiedzali zoo, w którym podziwiali różne gatunki zwierząt. Duże wrażenie zrobiły surykatki, małpy kapucynki, nutrie, kapibary i wiele innych. Na terenie zoo znajdowała się Kraina Bajek z naturalnej wielkości rzeźbionymi postaciami. Odczytywane były również bajki. Zwiedzając, dzieci przeniosły się do świata dziecięcej literatury. Spotkać tu można było Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Calineczkę, Kota w butach, Jasia i Małgosię, Pinokia, a także Rybaka i Złotą Rybkę. Wszyscy skorzystali z atrakcji jaką było "Wodne Safarii", czyli rejs statkiem. O zwierzętach w ciekawy sposób opowiadał przewodnik. W trakcie tej atrakcji zrobiono postój na wyspie lemurów.

W ośrodku dzieci bawiły się na bogato wyposażonym placu zabaw. Wycieczkowicze skorzystali również z pobytu w motylarni, by przyglądać się wielu niespotykanym gatunkom tych owadów.

Chętne osoby mogły skorzystać z jazdy konnej lub z parku linowego. Następnie udano się do fokarium, gdzie prezentowano bardzo interesujący pokaz karmienia fok wraz z treningiem i badaniem medycznym. Foki, ku zdumieniu obserwatorów, okazały się bardzo bystrymi zwierzętami, które wykonywały rozmaite sztuczki. Po tych wielu wrażeniach przyszedł czas na relaks na plaży w Ustce.

Samorząd serdecznie dziękuje za miłą atmosferę.

Materiał: Katarzyna Borzych – Kubacka / Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców nr 4

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)