Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

12 marca 2023

Wycieczka uczniów do filharmonii. Uczucia wyrażone na wiele sposobów

fot. powierzone

fot. powierzone

Serduszko puka w rytmie cha–cha. Taki właśnie był temat szkolnego koncertu w Filharmonii #Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, w którym wzięli udział uczniowie klasy VI B, VI C i VIII B Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

Uczucia można wyrażać na wiele sposobów. Tym razem stało się to z wykorzystaniem muzyki. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość usłyszenia wyznań miłosnych ze wszystkich stron świata. W trakcie występu zabrzmiała muzyka poważna, ale także znane i popularne utwory radiowe i telewizyjne. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego 14. dzień lutego jest Świętem Zakochanych oraz czy św. Walenty sam obdarzył kogoś uczuciem miłości. Ponadto słuchacze poznali budowę i działanie takich instrumentów jak klarnet i fagot. Wycieczkę zorganizowała p. Dorota Kamińska, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Kwaśniewska i Zofia Napierała.

Materiał: Dorota Kamińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)