Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2023

Wyjątkowy prezent. Przekazanie nowego wózka inwalidzkiego

fot. Starostwo Powiatowe

fot. Starostwo Powiatowe

Wczoraj, 7 grudnia 2023 roku pod Starostwem Powiatowym# w Nakle nad Notecią miało miejsce przekazanie wyjątkowego prezentu.

Pan Sebastian Szymanowski filantrop działający w Fundacji "Adoptuję Jabłonkę" i Dyrektor Generalny Grupy Producentów Owoców GALSTER przekazał Fundacji Salus Homini wózek inwalidzki, który zostanie wykorzystany do zaspokojenia potrzeb osób niepełnosprawnych. W przekazaniu sprzętu pośredniczył Wicestarosta Nakielski Tomasz Miłowski.

Darczyńca skontaktował się z Wicestarostą, który w imieniu Powiatu Nakielskiego wskazał aktywną i prężnie działającą fundację jaką jest Salus Homini. Dzięki temu wczoraj doszło do skutku oficjalne przekazanie nowego wózka inwalidzkiego.

Bardzo dziękujemy za ten gest dobroczynności i bezinteresownego wsparcia!

Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 27 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)