Dziś mamy 15 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

04 lipca 2020

Wykonane zostaną cząstkowe remonty nawierzchni dróg w gminie Nakło

fot. archiwum

fot. archiwum

Kilka dróg w gminie Nakło doczeka się remontu, a właściwie załatania dziur. Szersze #prace prowadzone będą na ulicy Zanotecie.

W ostatnim czasie gmina ogłosiła przetarg na remont nawierzchni pokrytych asfaltem na terenie gminy Nakło. Zadanie to podzielone jest na dwie części. Remontu doczeka się ulica Zanotecie. Jak wynika z kosztorysu ofertowego w ogłoszonym przetargu, w pozostałej części wyremontowanych zostanie nieco ponad 110 metrów kwadratowych dróg na terenie gminy. Remonty ograniczą się więc do załatania dziur w jezdniach. W ogłoszeniu o przetargu wykazano, jakie drogi obejmą remonty. Asfalt zostanie wyremontowany na dwóch ulicach w Nakle: Gepperta oraz Nowej. O ile na tej pierwszej remont rzeczywiście się przyda, na drugiej remont nawierzchni może nieco zdziwić. Ulica Nowa była niedawno remontowana, jej stan nie budzi zastrzeżeń, a na sporym fragmencie jest prowadzona obecnie inwestycja polegająca na budowie parkingu Park&Ride. Poza Nakłem, remonty nawierzchni planowane są w Lubaszczu i na ul. Wiejskiej w Występie. Termin wykonania prac wyznaczono do 25 września.

Firmy, które chciały stawać do przetargu miały czas do 1 lipca na złożenie ofert. Pięć zainteresowanych jest zarówno remontem dróg w gminie, jak i remontem ulicy Zanotecie. Kwoty pierwszego z zadań oscylują pomiędzy 51 (ProjBud Drogownictwo Sp. z o.o z Bydgoszczy i Rafał Szymczak P.H.U. z Nakła) a 69 tys. zł (Zakład Usług Komunalnych Juliusz Roman Pilarski z Nakła), natomiast gmina planowała na ten cel 70 tys. zł. Na remont ulicy Zanotecie gmina zagospodarowała 150 tys. zł. Wykonawcy zaoferowali natomiast kwoty od 117 tys. zł (Rafał Szymczak P.H.U. z Nakła) do 238 tys. zł (ProjBud Drogownictwo Sp. z o.o z Bydgoszczy). Obecnie trwa weryfikacja ofert.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (11)

  Agata, w dniu 04-07-2020 17:34:57 napisał:

  na Gepperta to niech zrobią więcej miejsc parkingowych, bo nie ma gdzie stawać samochodem.Szczególnie jak otworzyli lodziarnie, stają wzdłóż ulicy i nie ma jak przechechać. Między blokami tylko parkingi jednokierunkowe np. koło Smakosza. Jest tyle twary której nikt nie używa że można zrobić z tego większy parking. Tak jak wiele innych miejac parkingowych na osiedlu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (6)

  gość, w dniu 04-07-2020 20:33:27 napisał:

  Niech nie które firmy zakończą pracę które dawno miały być oddane... Patrz np Występ ul Kasztanowa ... A potem biorą się za kolejne prace....

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Qzx, w dniu 04-07-2020 22:59:03 napisał:

  Coś dziwne te ceny. Coś pachnie

  odpowiedz

  • 2 (2)

  nakielanin, w dniu 04-07-2020 23:09:29 napisał:

  Lodziarnie,Medikus to zakłady pracy,trochę szacunku.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Mm, w dniu 05-07-2020 10:38:14 napisał:

  Z tą Gepperta to jakieś kpiny.od pięciu lat co roku przesuwają remont kapitalny A teraz będą latac dziury.Jak zrobiono dworcowa to na tablicy unijnej bylo napisane że Gepperta jest zrobiona

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Obatel, w dniu 05-07-2020 15:30:15 napisał:

  Nowa też jest cząstkowo wykonana!!! Od 2 lat udają że robią. Od 2 miesięcy nikt nawet palcem nie kiwnął. Paranoja!! Kto podpisał taką umowę? Kto pilnuje realizacji? Kto za to wyleci z roboty?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  zajac, w dniu 05-07-2020 22:54:14 napisał:

  znowu bedzie wszystko rozkopane przez 3 lata

  odpowiedz

  • 3 (3)

  fryzjer, w dniu 06-07-2020 07:37:44 napisał:

  Przetarg na Gepperta był ogłaszany bodajże aż 3 razy. Dwa anulowane a ostatni rozstrzygnięty (informacje z tablicy ogłoszeń Gminy) i ma być REMONT a nie łatanie dziur. Kurde ja juz nic nie kaman. Kombinują oj kombinują.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Nakło, w dniu 07-07-2020 17:05:53 napisał:

  Szkoda pieniędzy na Lubaszcz.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Siłownia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Meble młodzieżowe i dziecięce
Gimnastyka korekcyjna
Botox i kwas hialuronowy
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)