Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 października 2023

XXIII Dzień Papieski. Diecezjalna pielgrzymka i rajd rowerowy

fot. Diecezja Bydgoska

fot. Diecezja Bydgoska

15 października przeżywać będziemy #w Polsce XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Wydarzenia o charakterze diecezjalnym będą przeżywane na Jasnej Górze oraz w Bydgoszczy.

Program:

13 i 14 października – wyjazd na Jasna Górę w ramach diecezjalnej pielgrzymki, czuwanie, animacja prowadzona przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

15 października – Msza św. w parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy o godz. 11:30 animowana przez studentów, po niej rozwiązanie konkursu literacko-plastycznego z wręczeniem nagród

15 października – rajd rowerowy o długości 26,5 kilometra (odpowiadający długości pontyfikatu Jana Pawła II) – trasa z parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy do Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach, start o godz. 13.00. Szczegóły pod numerem: 790 282 787. Link do rejestracji TUTAJ.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)