Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 lipca 2022

ZPiT Krajna na festiwalu w Słowenii. "Z dumą promowaliśmy polską kulturę i tradycję"

fot. ZPiT Krajna

fot. ZPiT Krajna

Chcielibyśmy Wam przedstawić relację z naszego wyjazdu do przepięknej #Słowenii, gdzie z dumą promowaliśmy polską kulturę i tradycję.

Głównym celem podróży był udział zespołu w Folklore Festivals Blue Diamond w mieście Kranj. Zanim jednak zaprezentowaliśmy się na festiwalowej scenie odwiedziliśmy partnerską miejscowość Naklo. Tam w fantastyczny sposób zostaliśmy ugoszczeni przez żupana słoweńskiego Naklo i przez naszych przyjaciół z zespołu Folklorna Skupina DU Naklo.Wspólnie spotkaliśmy się na scenie podczas niezwykłego koncertu dla mieszkańców Naklo i nie tylko. Podczas niego przedstawiliśmy widzom układ tańców krajeńskich i lubelskich oraz wiązankę przyśpiewek i pieśni ludowych. Entuzjastyczne przyjęcie przez słoweńską publiczność rozpaliło w nas tylko apetyty na więcej. Wspólny koncert i rozmowy zacieśniły współpracę zarówno między zespołami, jak i dwoma partnerskimi miejscowościami: Naklo (Słowenia)– Nakło nad Notecią (Polska).

Następnie wyruszyliśmy do miejscowości Domžale. Wykorzystując ostatnie chwile przed festiwalem szlifowaliśmy przygotowany repertuar, zarówno przez grupę wokalną jak i taneczną. Sam festiwal odbył się w mieście Kranj, czwartym co do wielkości w Słowenii. Festiwal rozpoczął się barwnym pochodem, w którym wzięły udział zespoły z krajów tj. Słowenia, Włochy, Grecja czy Polska. Różnorodność i urokliwość prezentowanych kultur wzbudziła zachwyt zgromadzonej publiczności. Każdy z zespołów po swojej prezentacji został nagrodzony gromkimi brawami. Dziękujemy organizatorom Folklore Festivals Blue Diamond za wspaniałą organizację festiwalu i ciepłe przyjęcie.

Udział w tej imprezie był dla nas wspaniałym przeżyciem i okazją do poznania kultury innych krajów oraz zawarcia nowych znajomości.

Materiał: Adam Murawski/ZPiT Krajna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)