Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2021

Z wizytą w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka

fot. pow.

fot. pow.

W środę przed południem w gościnnych progach Przedszkola w Paterku odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków.

Głównym tematem była oczywiście biblioteka. Na spotkaniu z bibliotekarką dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, co można w niej wypożyczyć oraz na czym polega praca w bibliotece.

Wszystkie dzieci mogły zobaczyć jakie książki znajdują się w specjalnym dziale z literaturą dla najmłodszych czytelników. Na lekcji zostały zaprezentowane książki przestrzenne, książki z przesuwanymi obrazkami oraz w kształcie jajka czy głowy Pinokia. Największy zachwyt wzbudziły egzemplarze przestrzenne tzw. rozkładanki 3D, które przedstawiały kosmos oraz głębie oceanów.
Maluchy mogły również sprawdzić ile centymetrów są wyższe od największej książki z biblioteki, która mierzy 50 cm oraz jak wygląda najmniejsza książeczka. W ramach lekcji bibliotecznej bibliotekarka opowiedziała także o projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek” skierowanym do przedszkolaków.

Na zakończenie wszyscy wysłuchali historii o Marcinku i jego psie ukrytej na kartach książki pt. „Pies Węgielek”. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Materiał; Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor  nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)