Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

Zagadki, zabawy, ciasteczka z miodem i lemoniada. Święto Kubusia Puchatka

fot. powierzone

fot. powierzone

Miś o małym rozumku, lubiący małe co nieco, wszystkie dzieci go znają i kochają… Tak to Kubuś Puchatek. Święto tego przemiłego# niedźwiadka hucznie obchodziliśmy w Bibliotece Dziecięcej.

Krasnoludki z Przedszkola Katolickiego oraz Pszczółki z Przedszkola „Donald” przyłączyły się do wspólnej zabawy. Najpierw jednak wysłuchały bajki „Kurowanie Kubusia”. Okazało się, że Kubuś Puchatek zostawił dla nich list. Dzieci musiały znaleźć ślady misiowych łapek i po nich dojść do słoiczka miodu. Tam czekało na nich zadanie, zagadki, z którymi świetnie sobie poradziły i mogły pójść dalej. Przedszkolaki tańczyły i wykonywały misiową gimnastykę, zlizywały miodek z talerzyka, rysowały Prosiaczkowi piękne sny. Najwięcej emocji wzbudził Kłapouchy, któremu trzeba było przyczepić ogon, z zasłoniętymi oczami. Na zakończenie dzieci zjadły ciasteczka z miodem i wypiły lemoniadę. Było słodko.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)