Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

Zagadki, zabawy, ciasteczka z miodem i lemoniada. Święto Kubusia Puchatka

fot. powierzone

fot. powierzone

Miś o małym rozumku, lubiący małe co nieco, wszystkie dzieci go znają i kochają… Tak to Kubuś Puchatek. Święto tego przemiłego# niedźwiadka hucznie obchodziliśmy w Bibliotece Dziecięcej.

Krasnoludki z Przedszkola Katolickiego oraz Pszczółki z Przedszkola „Donald” przyłączyły się do wspólnej zabawy. Najpierw jednak wysłuchały bajki „Kurowanie Kubusia”. Okazało się, że Kubuś Puchatek zostawił dla nich list. Dzieci musiały znaleźć ślady misiowych łapek i po nich dojść do słoiczka miodu. Tam czekało na nich zadanie, zagadki, z którymi świetnie sobie poradziły i mogły pójść dalej. Przedszkolaki tańczyły i wykonywały misiową gimnastykę, zlizywały miodek z talerzyka, rysowały Prosiaczkowi piękne sny. Najwięcej emocji wzbudził Kłapouchy, któremu trzeba było przyczepić ogon, z zasłoniętymi oczami. Na zakończenie dzieci zjadły ciasteczka z miodem i wypiły lemoniadę. Było słodko.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)