Dziś mamy 15 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

06 lipca 2020

Zakład Karny w Potulicach rozpoczyna kolejną inwestycję. Co powstanie?

fot. mjr Krzysztof Ksobiak

fot. mjr Krzysztof Ksobiak

Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, kpt. Dariusz Witkowski podpisał umowę z firmą #Girder Sp. z o.o., reprezentowaną przez Tomasza Czynszaka, na budowę nowego pawilonu dla osadzonych w potulickiej jednostce penitencjarnej. Termin zakończenia inwestycji przewidziany został na IV kwartał 2021 r.

Nowo wybudowany trzykondygnacyjny budynek zakwaterowania dla osadzony będzie posiadał ok. 250 miejsc. Ponadto zostaną wybudowane przy nim pola spacerowe. Oznacza to zwiększenie pojemności zakładu karnego do 1570 miejsc. Zamówienie jest w pełni finansowane ze środków dotacyjnych pochodzących z umowy dotacji zawartej pomiędzy Zakładem Karnym w Potulicach, a Funduszem Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy z siedzibą w Warszawie.

materiał: por. Beata Rychter

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)