Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2022

"Zamknięty Świat" za murem. Jak wygląda więzienie po zmroku?

fot. powierzone

fot. powierzone

Życie w więzieniu toczy się przez całą dobę, każdy dzień ma określony rytm. Funkcjonariusze Służby Więziennej realizujący swoje obowiązki# w dziale ochrony dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa nieustannie. Jak wygląda służba po zapadnięciu zmroku? Jakie obowiązki mają oddziałowi? Jak "brzmi" cisza za wysokim więziennym murem? Zajrzyjcie z Nami do "Zamkniętego Świata".

Za murem

365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę funkcjonariusze działu ochrony zapewniają porządek i bezpieczeństwo w jednostkach organizacyjnych, dbając tym samym o społeczeństwo, poprzez izolację sprawców przestępstw. Codziennie realizują ustalony sposób ochrony, stosują przedsięwzięcia ochronne, pełnią służbę w oddziałach mieszkalnych, stosują zabezpieczenia techniczno-ochronne, zabezpieczają funkcjonowanie stanowiska dowodzenia.

Szczegółowe zadania

Zadania ochronne są realizowane z dbałością o każdy szczegół, bo właśnie te szczegóły finalnie decydują o jakości pracy i pozwalają zapewnić bezpieczeństwo i ład na terenie jednostki organizacyjnej. Codziennie funkcjonariusze działu ochrony dokonują kontroli osadzonych, kontroli wyznaczonych cel i pomieszczeń oddziału mieszkalnego, kontroli zachowania skazanych i nie dopuszczają do zachowań godzących w porządek i bezpieczeństwo zakładu. Tak wyglądają ich zadania w ciągu dnia, a jak wygląda służba pełniona nocą? Z jakimi sytuacjami muszą zmierzyć się funkcjonariusze Służby Więziennej? Jak wygląda pora nocna w więziennej odsłonie? Czy na terenie jednostki nieustannie jest Dowódca Zmiany? Co należy do jego obowiązków? Czy apel wieczorny jest codziennie? Na te i szereg innych pytań odpowiedź znajdziecie w kolejnym odcinku programu "Zamknięty Świat".

Zamnięty Świat - zobacz tutaj.

Chcesz chronić społeczeństwo? Wstąp w nasze szeregi!

Od dłuższego czasu w programie Zamknięty Świat pokazujemy Wam jak wygląda więzienna codzieność, jakie zadania realizują poszczególni funkcjoanriusze w różnych pionach służby. Tym razem pokazujemy służbę nocną! Być może uznasz, że wstąpienie w nasze szeregi będzie odpowiednią decyzją i ciekawym wyzwaniem. Jeśli chcesz zostać funkcjonariuszem w Służbie Więziennej, musisz pozytywnie przejść postępowanie kwalifikacyjne. W pierwszej kolejności sprawdzimy, czy spełniasz warunki przyjęcia do służby w Służbie Więziennej oraz zweryfikujemy twoje kwalifikacje, kompetencje i przydatność do jej pełnienia. O etat w Służbie Więziennej możesz ubiegać się, jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie. Dzięki różnorodności stanowisk przyjmujemy osoby po ukończeniu różnych kierunku studiów.

Po szczegóły zapraszamy tutaj: REKRUTACJA

Masz pytania? Prosimy o kontakt z działem kadr pod numerem telefonu (52) 587-44-33 . Udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)