Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

28 października 2020

Zdalna sesja. Jednym z tematów sytuacja epidemiczna w powiecie

W środę, 28 października w trybie zdalnym odbyła się# sesja rady powiatu nakielskiego. Podczas niej, starosta nakielski przedstawił aktualną sytuację epidemiczną w powiecie.

Ze względu na sytuację epidemiczną, radni powiatowi obradowali w trybie zdalnym. Na przystani przebywał jedynie przewodniczący rady oraz starosta. Po otwarciu obrad i przyjęcia protokołu, starosta przekazał informację nt. aktualnej sytuacji epidemicznej w powiecie. Na dzień dzisiejszy łączna liczba chorych w powiecie wynosi 644 przypadki. W ostatnim czasie wzrosła liczba zgonów w wyniku zachorowania na koronawirusa i obecnie 5 osób w powiecie zmarło. Starosta przedstawił sytuację jaka panuje w Domu Pomocy Społecznej. Obecnie, w tej placówce przebywają 74 osoby, którymi opiekuje się 42- osobowy personel. Z tego, u 3 podopiecznych wykazano koronawirusa. Poza tym, są 3 osoby zakażone z personelu, które przebywają na kwarantannie domowej. Personel opiekuje się pacjentami w systemie rotacyjnym, pracownicy są podzieleni na grupy - To dzięki pracownikom mamy taką sytuację. Nie ma żadnego zagrożenia. DPS pracuje w pełnym reżimie sanitarnym - przekazał starosta Tadeusz Sobol.

Gorzej sytuacja ma się szpitalu w Nakle i w Szubinie. Wykryto zakażenia na oddziale wewnętrznym szpitala w Nakle oraz ginekologiczno-położniczym szpitala w Szubinie. Wstrzymano na nie przyjęcia. W szubińskim szpitalu do dyspozycji chorych na koronawirusa jest 30 łóżek, w tym dwa z respiratorami. Obecnie wszystkie łóżka są zajęte, respiratory na razie nie są potrzebne. Rotacja pacjentów jest bardzo duża, jak przekazał starosta jeżeli na oddziałach covidowych zwolni się łóżko to w ciągu 2-3 godzin już jest przyjmowany następny pacjent. Starosta poinformował, że instytucje, które podlegają pod powiat są dobrze wyposażone w środki ochrony osobistej Posiadamy pewne rezerwy i zapasy, które na bieżąco są uzupełniane i dostarczane do instytucji - zapewnił.
O sytuację panującą w nakielskim sanepidzie zapytał radny Mariusz Skoczek - Sytuacja ulega pogorszeniu. Codziennie przybywa kilkadziesiąt osób zakażonych. Jak starostwo ocenia pracę sanepidu? Wiemy, że jest tam bardzo trudna sytuacja. Czy ze strony starostwa zostało wzmocnione wsparcie pracownikami? Są duże opóźnienia w wydawaniu decyzji i mieszkańcy wyrażają zaniepokojenie - poinformował radny Skoczek. Starosta przyznał, że sytuacja w nakielskim sanepidzie jest trudna - W ubiegłym tygodniu, pomoc kancelaryjną świadczyli żołnierze WOT. Dzisiaj otrzymałem telefon o pomoc i wsparcie dla stacji. Do wypisania jest bardzo dużo decyzji administracyjnych. Do tego tematu przystąpimy jutro i do ewentualnej pomocy. Podobna sytuacja kadrowa jest bardzo trudna w jednostkach samorządowych. W ramach naszych możliwości będziemy starali się pomóc sanepidowi - zadeklarował starosta Sobol.

Poza tym, radni powiatowi przyjęli na sesji kilka uchwał dotyczących m.in. zmian w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej, przesunięcia środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przedstawiono także sprawozdanie dotyczące złożonych przez radnych oświadczeń majątkowych.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Mieszkaniec , w dniu 28-10-2020 13:50:24 napisał:

  Dostałem taką decyzje. Jedyne co tam trzeba wpisac: 1. Numer decyzji 2. Moje dane 3. Od kiedy do kiedy kwarantanna. To jest tak dużo pisania?! Na tą decyzje czekałem ponad tydzień. Poza tym dodzwonić się do sanepidu to wyczyn, nikt tam nie odbiera telefonu.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  xxx, w dniu 28-10-2020 16:01:38 napisał:

  Dlaczego dane o zgonach przedstawiane przez Starostę są niezgodne z danymi przedstawianymi przez WSSE w Bydgoszczy? Z danych przedstawianych na dzięń dzisiejszy (stan wg powiatów na dzień 28.10.20 r.) przez WSSE (źródło strona internetowa WSSE) wynika, że na terenie powiatu nakielskiego zarejestrowano dotychczas 2 zgony. Skąd więc wzięło się 5 zgonów, o których mówi Starosta?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Grabarz, w dniu 28-10-2020 22:22:10 napisał:

  Proponuję ponownie otworzyć szkoły jak rząd mówi są bezpieczne

  odpowiedz

  • 1 (1)

  żaba byk, w dniu 29-10-2020 08:22:32 napisał:

  Grabarz. Skoro manifestacje są bezpieczne to i szkoły

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Terminale płatnicze
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Budowa domu pod klucz
0

Zimowa dieta też może być pełna warzyw. Sezon na jarmuż i brukselkę

Wiosenne i letnie miesiące rozpieszczają nas ogromem świeżych warzyw i owoców. #Chrupiący szczypiorek, wyrazista rzodkiewka, wykwintne szparagi, pachnące słońcem pomidory i ogórki… Wymieniać można długo! Nie oznacza to jednak, że zimą jesteśmy skazani wyłącznie na mrożonki i przetwory, które udało się zrobić w sezonie wakacyjnym. Istnieją warzywa, które właśnie o tej porze roku smakują i prezentują się na talerzach najlepiej. Najwyższa pora docenić smak i wszechstronność jarmużu oraz brukselki.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)