Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 lutego 2024

"Zdrowe i szczęśliwe życie". Pierwszy tydzień ferii w nakielskiej Dwójce

fot. powierzone

fot. powierzone

W pierwszym tygodniu ferii zimowych pod hasłem# „Zdrowe i szczęśliwe życie” grupa pięćdziesięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyła w ciekawych i różnorodnych zajęciach.

Spotkania odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Poniedziałek był dniem zajęć profilaktycznych na temat bezpieczeństwa podczas ferii oraz na temat profilaktyki zdrowotnej. Tego dnia warsztaty poprowadziły panie Patrycja i Małgorzata z Sanepidu i Państwowej Inspekcji Pracy. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie przez uczestników półkolonii zdrowych i smacznych kanapek. LasAlpakas to kolejna atrakcja feryjnych spotkań. Dzieci w pięknych okolicznościach przyrody poznały alpaki, uczestniczyły w ich karmieniu i poddały się ich terapeutycznemu działaniu.

W środę uczniowie odwiedzili Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Po interesującej lekcji na temat Krajny podczas zajęć plastycznych wykonali papierowe laleczki.

Czwartek był dniem wyjazdu do Bydgoszczy do kina Helios na film pt. ”Akademia Pana Kleksa”, gdzie uczestnicy odbyli mądrą lekcję na temat empatii i walki z uprzedzeniami i lękami. Zajęcia sportowe to kolejna aktywność, która cieszyła się powodzeniem i dużym zaangażowaniem dzieci. Na zakończenie tygodniowych spotkań uczniowie podczas zajęć lepienia z gliny mogli wykazać się swoją dużą wyobraźnią i zdolnościami manualnymi. Codziennie na uczestników półkolonii czekał poczęstunek i smaczny obiad. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem miło spędzili czas. Projekt był dofinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania problemów alkoholowych.

Materiał: Beata Witusińska / Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)