Dziś mamy 24 listopada 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2020

Zdrowe nawyki u przedszkolaków. Poznały piramidę zdrowego trybu życia

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie w Nakle

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie w Nakle

W minionym tygodniu grupa 5 latki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle #podczas zajęć realizowała tematykę „ O Zdrowie dbamy i zdrowo się odżywiamy”. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się, jak w prawidłowy sposób dbać o zdrowie, poznały piramidę zdrowego trybu życia.

Jagódki również wykonały prace plastyczne, stworzyły swoje zdrowe menu składające się z pięciu posiłków oraz wykorzystując monitor multimedialny podczas zajęć poznały etapy powstawania chleba.

Na sam koniec zdrowego tygodnia dzieci zakodowały na macie do kodowania „Zdrową śliweczkę”. Jagódki również nie zapomniały o ruchu, który jest bardzo ważny w zdrowym stylu życia i uczestniczyły w zajęciach ruchowych w sali oraz na powietrzu podczas zabaw z chustą animacyjną „Klanza”. Był to dla przedszkolaków tydzień zdrowych nawyków.

Materiał: mgr Agnieszka Bartosik, Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)