Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Zebranie Samorządu nr 6. Rozmawiano o ulicy Powstańców Wielkopolskich

fot. BG

fot. BG

W salce OSP Nakło odbyło się zebranie Samorządu nr 6, w skład którego wchodzą ulice #Dąbrowskiego i Placu Konopnickiej. Mieszkańcy skarżyli się na właścicieli psów, którzy nie sprzątają odchodów po swoich pupilach.

Zaledwie 10 mieszkańców zjawiło się na zebraniu sprawozdawczym Samorządu nr 6 w Nakle, które odbyło się w salce miejscowej OSP. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele policji i straży miejskiej, a także zastępca burmistrza Krzysztof Błoński.

Przedstawienie sprawozdania przez przewodniczącą Wiesławę Sobecką trwało bardzo krótko, znacznie więcej czasu pochłonęła natomiast otwarta dyskusja. Zgromadzeni mieszkańcy poruszyli bardzo wiele kwestii, a kilka z nich dotyczyło ulicy Powstańców Wielkopolskich, gdzie np. brakuje przejścia dla pieszych, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego. Odnośnie ww. wymienionej ulicy padły również pytania o położenie nowej nawierzchni, a także o to, aby ktoś zainteresował się w końcu problemem niesprzątania odchodów psów przez ich właścicieli – aż strach chodzić, nie wiadomo na co możemy nadepnąć – nie kryli oburzenia mieszkańcy. I nie ma co się dziwić, ale niestety tego typu problem występuje nie tylko  na ulicy Powstańców Wielkopolskich, co na terenie całego miasta.

Ponadto rozmawiano również o remoncie ulicy Dąbrowskiego, o przeznaczaniu funduszy na remont budynków kościelnych, a także jednej z kamienic, która wymaga przegotowania ekspertyzy dotyczącej  stanu ścian zewnętrznych. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Do głupich urzędników ogłaszajcie zebrania, w dniu 19-03-2023 07:19:37 napisał:

  Stanie w banie te zebrania, gdzie znajdę listę wszystkich terminów zebrań? Bo później się dziwią że frekwencja 1%

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkniec, w dniu 19-03-2023 10:59:43 napisał:

  Też,pytam gdzie mogę uzyskać informacje o terminach zebrań.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Zenek, w dniu 21-03-2023 18:15:11 napisał:

  Sprawozdanie trwało krótko, bo przewodnicząca nie wiele działa.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotobraz 30x40
52,00PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)