Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2022

"Żegluga" w Domu Dziecka. Wiele dobra, uśmiechu i radości

fot. powierzone

fot. powierzone

7 grudnia udaliśmy się do dzieci z Domu Dziecka w Bydgoszczy. Przywitały nas stojąc machając w oknach. Miło nam się zrobiło, gdyż poczuliśmy#, że naprawdę byliśmy bardzo oczekiwani. Dlatego wchodząc do placówki wiedzieliśmy, że musimy dać z siebie wszystko, aby ich uszczęśliwić. Każdy wiedział, co ma robić, rozumieliśmy się już bez słów.

Na początku były wspólne tańce przy muzyce z pokazywaniem, następnie zabawy z chustami animacyjnymi oraz gry edukacyjne. Jednakże furorę zrobiły brokatowe tatuaże, gdyż nawet wychowawczyni o niego poprosiła.

Na samym końcu przyszedł święty Mikołaj z prezentami. No i to był ten moment, kiedy pojawił się problem z ogarnięciem dzieci. Były chwile, że na Jego kolanach siedziała trójeczka maluchów sprawdzających Jego autentyczność. Nie obyło się bez przytulania, ciągnięcia za brodę, czy zdejmowania czapki. Dzieci wpatrzone w Świętego Mikołaja mówiły wierszyki albo śpiewały piosenki, niekiedy bardzo długie. To im się jednak opłacało, gdyż w niektórych przypadkach podarunek przewyższał je same.

A tyle dobra, uśmiechu i radości otrzymały dzieci dzięki osobom, którzy dołożyły się do prezentów. Dlatego my, klasa 4 technikum eksploatacji portów i terminali wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Wierzymy w to, że dobro wraca.

Moc wzruszeń ;))))

Materiał: Aneta Sikora

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)