Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2022

"Zero tolerancji". Posypały się mandaty za spożywanie alkoholu

fot. archiwum

fot. archiwum

Straż Miejska w Nakle nad Notecią podsumowała pierwszy miesiąc wakacji w # ramach trwającej akcji „Zero tolerancji dla alkoholu”.

Okres wakacyjny oraz letnia pora sprzyja piciu alkoholu w miejscach objętych całkowitym zakazem ich spożywania. W lipcu – pierwszym miesiącu wakacji, funkcjonariusze nakielskiej Straży Miejskiej każdego dnia służby prowadzili kontrole miejsc publicznych na terenie gminy Nakło nad Notecią w ramach trwającej akcji „Zero tolerancji dla alkoholu”. Wykonując patrole prewencyjne w miejscach najczęstszych spotkań amatorów alkoholu pod chmurką nałożyli 16 mandatów karnych za jego spożywanie w miejscach zabronionych, natomiast 9 osób pouczyli za usiłowanie spożycia alkoholu. Przeprowadzili 11 kontroli placówek handlowych sprzedających alkohol.

Wykroczenia związane z łamaniem przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi należą do jednych z najbardziej uciążliwych dla lokalnej społeczności. Osoby spożywające alkohol lub nietrzeźwe na ulicach miasta, przy sklepach, w parkach, placach zabaw -  niezależnie od swojego zachowania wzbudzają w przechodniach niesmak, a nieraz i strach. Strażnicy miejscy ze szczególnym nasileniem kontrolują takie miejsca egzekwując ustanowione prawo zakazujące spożywania alkoholu. Równolegle strażnicy miejscy prowadzą rozmowy w placówkach handlowych, gdzie sprzedawany jest alkohol pod kątem tego, czy spełniane są formalne wymogi dotyczące sprzedaży alkoholu,  w tym posiadanej wiedzy przez ekspedientów o nie sprzedawaniu alkoholu osobom małoletnim oraz nietrzeźwym.

Warto dodać, iż akcja „Zero tolerancji dla alkoholu”, prowadzona jest przez nakielską Straż Miejską na terenie gminy Nakło nad Notecią od pierwszych dni maja 2022 roku. W tym czasie strażnicy miejscy wykonali 216 kontroli miejsc objętych zakazem spożywania alkoholu, nałożyli 42 mandaty karne oraz zastosowali 27 pouczeń wobec osób spożywających alkohol w miejscach zabronionych. Akcja jest kontynuowana.

materiał: st. insp. Dariusz Chróściński/SM w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 28

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)