Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 lipca 2021

Zjazd sprawozdawczo- wyborczy. Wojciech Mojzesowicz przewodniczącym

fot. archiwum

fot. archiwum

W sobotę, 17 lipca w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka# odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy kujawsko- pomorskiej Rady NSZZ RI Solidarność. Podczas niego dokonano wyborów członków rady wojewódzkiej. Podjęto także ważne uchwały.

Jednym z głównych elementów sobotniego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego kujawsko-pomorskiej Rady NSZZ RI Solidarność, były wybory członków rady wojewódzkiej. Nastąpiły ważne zmiany. W głosowaniu, na przewodniczącego został wybrany Wojciech Mojzesowicz. Funkcję wiceprzewodniczącego będą pełnili – Janusz Walczak, który był dotychczasowym przewodniczącym, a także Paweł Banaszak, Łukasz Zbonikowski. Zdzisław Krzyżanowski został wybrany skarbnikiem, a na sekretarza ponownie wybrano Danutę Pilarską. Funkcję kronikarza powierzono Andrzejowi Kozińskiemu. Pozostałymi członkami zostali: Marek Dorabiała, Teresa Gapińska, Paweł Płotka, Waldemar Drzewiecki, Danuta Siemianowska, Kamil Stęczny, Dariusz Cichacki, Maciej Mojzesowicz, Włodzimierz Kaczmarek, Wojciech Kliniewski.

Poza wyborami członkowie zjazdu zajęli się istotnymi dla rolników sprawami. Przede wszystkim wystosowano wniosek dotyczący tego, aby podczas zjazdu krajowego podjęto uchwałę w sprawie przekazania funduszu w wysokości 1% na izby rolnicze oraz kolejnego 1% na Związek Zawodowy NSZZ RI Solidarność. Drugi z ważnych wniosków dotyczył tego, aby rady wojewódzkie zostały ujęte w Krajowym Rejestrze Sądowym. – Dzięki temu mielibyśmy osobowość prawną. To dla nas bardzo ważne – przekazała Danuta Pilarska. Podjęto także ważną uchwałę dotyczącą bezpośrednio rolników. Otóż członkowie zjazdu podjęli uchwałę w sprawie utworzenia Rządowego Funduszu Gwarancyjnego. Skumulowane na nim środki finansowe miałyby rekompensować rolnikom straty poniesione podczas klęsk żywiołowych, w zdarzeniach losowych oraz oszustwach, jakie występują podczas skupu płodów rolnych, a których dopuszczają się niestety podmioty skupujące.

Oceń artykuł: 4 54

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (10)

  Mig, w dniu 24-07-2021 15:44:49 napisał:

  Łukasz Zbonikowski. to ten były poseł pis który bił i terroryzował żonę? Jak taki ktoś może być w Solidarności i pełnić funkcję v-ce przewodniczącego, gdzie przyzwoitość i honor?

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Kierowca busa, w dniu 24-07-2021 16:12:21 napisał:

  Mojzesowicz to nieudacznik. Jak został prezesem Związku plantatorów buraka cukrowego to cyrki i kolesiostwo się zaczęło w cukrowni.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Jadalnia / pokój dzienny
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)