Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2022

Zmywarka nie działa? Sprawdź, co może być przyczyną!

fot. powierzone

fot. powierzone

Wysokiej klasy zmywarki do naczyń są urządzeniami trwałymi, służą# swoim użytkownikom na przestrzeni wielu lat. Jednak nawet w ich przypadku może dochodzić do awarii – zwłaszcza w przypadku niewłaściwej eksploatacji urządzeń. Które z nich są najczęstsze i z czego wynikają? Oto najbardziej powszechne usterki zmywarek! 

Najczęstsze problemy ze zmywarkami 

W sytuacji, gdy Twoja zmywarka do naczyń nie działa prawidłowo, nie musisz natychmiast oddawać jej do serwisu. Niekiedy istnieje szansa na samodzielne przywrócenie jej pełnej sprawności, jednak niezbędna jest wiedza na temat najczęstszych problemów z tego rodzaju urządzeniami. Mowa tu zwłaszcza o sytuacjach, w których zmywarka nie pobiera wody albo nie suszy naczyń. 

Zmywarki samodzielnie pobierają wodę, która jest niezbędna do przeprowadzenia całego procesu mycia naczyń. Niestety, niekiedy zdarza się, że jest z tym problem – najczęściej spowodowany jest on zapchanym płaszczem wodnym, który można samodzielnie wyjąć i wyczyścić, a w przypadku jego uszkodzenia (np. pęknięcia) – wymienić na nowy. To jednak nie wszystko. Kiedy zmywarka nie pobiera wody, może to oznaczać uszkodzony programator albo elektrozawór. Zwykle w obu przypadkach niezbędna będzie wymiana części na nowe. 

Drugą ważną funkcją każdej zmywarki jest osuszenie naczyń po ich wcześniejszym umyciu. Niekiedy dochodzi jednak do sytuacji, w której po zakończonym procesie naczynia wciąż są wilgotne. Najczęściej wynika to z nieodpowiedniego działania grzałki, która odpowiada za podwyższanie temperatury niezbędnej do suszenia. Inną przyczyną może być uszkodzony wentylator – podobnie jak grzałkę należy wtedy wymienić na nowy. 

Zdarza się również, że zmywarka nie podgrzewa wody, co również będzie miało negatywny wpływ na proces zmywania. W tym wypadku najczęstszymi przyczynami usterki są uszkodzona grzałka albo niewłaściwie działający programator. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz zmuszony do wymiany któregoś z tych elementów. 

Problemy ze zmywarką? Zwróć uwagę na inne problemy 

Usterki zmywarki lub problemy związane z ich prawidłową pracą mogą wynikać także z innych czynników. Do tych najczęstszych zaliczamy: 

  • zaniedbane filtry albo zatkane przez resztki jedzenia otwory w ramieniu natryskowym; 

  • uszkodzenie prowadnic kosza, wynikające z niewłaściwego wysuwania; 

  • uszkodzone zawiasy w drzwiach zmywarki; 

  • awarię wyświetlacza, do której doszło w wyniku nadmiernej wilgoci; 

  • niedrożny odpływ, w wyniku czego zmywarka nie może rozpocząć procesu mycia. 

Jeżeli chcesz, aby urządzenie działało sprawnie przez wiele lat, powinieneś zadbać o regularną konserwację. Pomogą Ci w tym specjalne aplikacje do sterowania sprzętem za pomocą telefonu – np. zmywarki do zabudowy 60 marki Electrolux współpracują z aplikacją My Electrolux Kitchen, która nie tylko pozwoli na łatwe sterowanie urządzeniem, ale również poinformuje o konieczności przeprowadzenia konserwacji oraz przekaże niezbędne wskazówki. Powiadomi także o braku soli czy nabłyszczasza. Z poziomu aplikacji można też ustawiać wybrane programy czy opóźnić start pracy zmywarki. 

Pamiętaj! Jeżeli nie masz pewności, co uległo uszkodzeniu, skontaktuj się ze specjalistą. Dzięki temu unikniesz ryzyka pogłębienia problemu w wyniku nieprawidłowych działań. 

 

Materiał Partnera - Artykul Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 2 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)