Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2022

Zmywarka nie działa? Sprawdź, co może być przyczyną!

fot. powierzone

fot. powierzone

Wysokiej klasy zmywarki do naczyń są urządzeniami trwałymi, służą# swoim użytkownikom na przestrzeni wielu lat. Jednak nawet w ich przypadku może dochodzić do awarii – zwłaszcza w przypadku niewłaściwej eksploatacji urządzeń. Które z nich są najczęstsze i z czego wynikają? Oto najbardziej powszechne usterki zmywarek! 

Najczęstsze problemy ze zmywarkami 

W sytuacji, gdy Twoja zmywarka do naczyń nie działa prawidłowo, nie musisz natychmiast oddawać jej do serwisu. Niekiedy istnieje szansa na samodzielne przywrócenie jej pełnej sprawności, jednak niezbędna jest wiedza na temat najczęstszych problemów z tego rodzaju urządzeniami. Mowa tu zwłaszcza o sytuacjach, w których zmywarka nie pobiera wody albo nie suszy naczyń. 

Zmywarki samodzielnie pobierają wodę, która jest niezbędna do przeprowadzenia całego procesu mycia naczyń. Niestety, niekiedy zdarza się, że jest z tym problem – najczęściej spowodowany jest on zapchanym płaszczem wodnym, który można samodzielnie wyjąć i wyczyścić, a w przypadku jego uszkodzenia (np. pęknięcia) – wymienić na nowy. To jednak nie wszystko. Kiedy zmywarka nie pobiera wody, może to oznaczać uszkodzony programator albo elektrozawór. Zwykle w obu przypadkach niezbędna będzie wymiana części na nowe. 

Drugą ważną funkcją każdej zmywarki jest osuszenie naczyń po ich wcześniejszym umyciu. Niekiedy dochodzi jednak do sytuacji, w której po zakończonym procesie naczynia wciąż są wilgotne. Najczęściej wynika to z nieodpowiedniego działania grzałki, która odpowiada za podwyższanie temperatury niezbędnej do suszenia. Inną przyczyną może być uszkodzony wentylator – podobnie jak grzałkę należy wtedy wymienić na nowy. 

Zdarza się również, że zmywarka nie podgrzewa wody, co również będzie miało negatywny wpływ na proces zmywania. W tym wypadku najczęstszymi przyczynami usterki są uszkodzona grzałka albo niewłaściwie działający programator. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz zmuszony do wymiany któregoś z tych elementów. 

Problemy ze zmywarką? Zwróć uwagę na inne problemy 

Usterki zmywarki lub problemy związane z ich prawidłową pracą mogą wynikać także z innych czynników. Do tych najczęstszych zaliczamy: 

  • zaniedbane filtry albo zatkane przez resztki jedzenia otwory w ramieniu natryskowym; 

  • uszkodzenie prowadnic kosza, wynikające z niewłaściwego wysuwania; 

  • uszkodzone zawiasy w drzwiach zmywarki; 

  • awarię wyświetlacza, do której doszło w wyniku nadmiernej wilgoci; 

  • niedrożny odpływ, w wyniku czego zmywarka nie może rozpocząć procesu mycia. 

Jeżeli chcesz, aby urządzenie działało sprawnie przez wiele lat, powinieneś zadbać o regularną konserwację. Pomogą Ci w tym specjalne aplikacje do sterowania sprzętem za pomocą telefonu – np. zmywarki do zabudowy 60 marki Electrolux współpracują z aplikacją My Electrolux Kitchen, która nie tylko pozwoli na łatwe sterowanie urządzeniem, ale również poinformuje o konieczności przeprowadzenia konserwacji oraz przekaże niezbędne wskazówki. Powiadomi także o braku soli czy nabłyszczasza. Z poziomu aplikacji można też ustawiać wybrane programy czy opóźnić start pracy zmywarki. 

Pamiętaj! Jeżeli nie masz pewności, co uległo uszkodzeniu, skontaktuj się ze specjalistą. Dzięki temu unikniesz ryzyka pogłębienia problemu w wyniku nieprawidłowych działań. 

 

Materiał Partnera - Artykul Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)