Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

27 listopada 2023

Znów zachwycił talentem. Szopka Przemysława Kozłowskiego w Hiszpanii

fot. powierzone

fot. powierzone

Przemysław Kozłowski znów zachwycił swoim talentem#. Wykonaną przez artystę bożonarodzeniową szopkę z zapałek można teraz podziwiać aż w Hiszpanii.

Przemysław Kozłowski jest mieszkańcem Słupowa w gminie Sicienko. Wcześniej mieszkał w Grzecznej Pannie. Niepełnosprawny artysta od lat tworzy wyjątkowe dzieła z zapałek. Jest dobrze znany nie tylko w naszym regionie. Przed dwoma laty bożonarodzeniowa szopka jego autorstwa trafiła do Pałacu Prezydenckiego.

W minionym roku Przemysław Kozłowski spotkał się z papieżem Franciszkiem i osobiście przekazał Ojcu Świętemu swoje dzieło - największą szopkę na świecie. Tworzy ją ponad 260 tysięcy zapałek.

W tym roku Przemysław Kozłowski przygotował kolejną niespodziankę. Wykonał szopkę bożonarodzeniową z prawie 160 tys. zapałek. Znakomicie prezentuje się teraz ona w znanej pielgrzymom hiszpańskiej miejscowości Santiago de Compostela. Artysta zawiózł swoje dzieło osobiście. W podróży towarzyszył mu doświadczony pielgrzym, Krzysztof Gutkowski.

Oceń artykuł: 69 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Budowa magazynów
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa hal
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)