Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

24 października 2021

Zobaczyli „Tango” Mrożka. Spektakl zachwycił młodzież

fot. pow.

fot. pow.

22 października po lekcjach uczniowie kl. II mh, I mi i III bch wyjechali do Torunia na spektakl „Tango”.

Wyjazd zorganizowały nauczycielki: Justyna Michalska, Agnieszka Michalska i Ilona Świder. Choć deszcz pokrzyżował nieco plany pobytu w Toruniu, to przedstawienie rekompensowało niedosyt spaceru po grodzie Kopernika. Spektakl „Tango”, zrealizowany na podstawie dramatu Sławomira Mrożka, zachwycił młodzież i opiekunki dynamiką, słowem, muzyką, grą aktorską, scenografią. Sztuka poruszyła widzów wciąż aktualnym przesłaniem o konsekwencjach totalnego buntu pokoleniowego. Toruński spektakl ukazał zderzenie dwóch postaw społecznych – inteligencji i prymitywnej siły. Aktorzy wydobyli z tej konfrontacji refleksję przerażającą, podaną jednak na scenie w takiej formie, która pomieściła na raz i grozę, i śmieszność. Uczniowie po wyjściu z teatru długo dyskutowali o sztuce i wyrażali swoje zauroczenie przedstawieniem, zwłaszcza sztuką aktorską. Wszyscy uczestnicy wyjazdu do Teatru im. W. Horzycy wrócili do Nakła zadowoleni i pełni wrażeń. To był dobry początek weekendu.

Materiał: Ilona Świder

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)