Dziś mamy 16 czerwca 2021, środa, imieniny obchodzą:

11 listopada 2020

„Nakło – tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Wybór najlepszych prac był trudny

fot. SP 2 Nakło / MM

fot. SP 2 Nakło / MM

W październiku 2020 roku, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z opiekunem p. #Katarzyną Dobosz, ogłosili w szkole Ekologiczny Konkurs Fotograficzny.

Jest on kolejnym elementem ekologicznego projektu „SOS!!! To Ziemia woła nas”, który wolontariusze realizują w SP 2. Konkurs zrodził się z potrzeby zwrócenia uwagi mieszkańców naszego miasta i powiatu, jak piękna jest nasza „Mała Ojczyzna – Nakło nad Notecią”. Jednak nie zawsze my potrafimy o Nią dbać, co dzieci mogły zaobserwować podczas zawodów sportowych, podczas sprzątania. Jednak celem najważniejszym tego konkursu było ukazanie pięknych walorów przyrodniczych naszego miasta, o każdej porze roku.

Po długich oczekiwaniach mamy wyniki naszego fotograficznego konkursu. Wpłynęły aż 82 prace konkursowe. Prace 2 uczniów nie zostały zakwalifikowane do oceny, bo nie spełniały warunków konkursowych. Tak wielka ilość zdjęć i sytuacja covidowa sprawiły, że jury nie mogło spotkać się w jednym miejscu i jednym dniu. Zdjęcia wędrowały od jednego członka komisji, do drugiego i wreszcie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia.

Skład jury wyglądał następująco:

Pan Marek Pikul, fotograf z Nakła nad Notecią
Pan Tomasz Pasieka, dyrektor nakielskiego muzeum
Pan Krzysztof Kamil Przygoda, pracownik muzeum
Pan Mariusz Gratkowski
Pan Mariusz Skoczek, dyrektor biblioteki w Nakle
Kapłani z Parafii św. Stanisława BM w Nakle
Pani Katarzyna Ardasińska, organista
Pani Mirosława Maison, dyrygent chóru Semper Fidei z parafii św. Stanisława BM
Pan Mateusz Ligęza, fotograf amator z Bydgoszczy
Pani Beata Witusińska, nauczyciel z SP 2
Pani Ewelina Szarwark z córką Leną, reprezentant Rodziców

Członkowie komisji nie znali nazwisk autorów zdjęć, punkty przyznawali na podstawie numerków, które każde zdjęcie posiadało. Komisja była naprawdę bardzo rzetelna, a wyniki nie były pewne do ostatniego jurora. Ze względu na tak wielką ilość prac, organizatorzy postanowili o przyznaniu nagród i miejsc w kategoriach poziomu klas.

Oto wyniki:

KATEGORIA KLAS IV
Miejsce I – Michalina Płócienniczak klasa IV c
Miejsce II – Maja Dobosz klasa IV a
Miejsce III – Wiktor Szweczko klasa IV c
Wyróżnienia: Olga Skowronek klasa IV c, Jessica Korthals klasa IV a, Wiktor Władymirow klasa IV a

KATEGORIA KLAS VI:
Miejsc e I – Vanesa Nietz klasa VI e
Miejsce II – Nadia Rudzińska klasa VI c
Miejsce III – Bartek Baran klasa VI a
Wyróżnienia: Daria Werner klasa VI e, Julia Ziemkowska klasa VI b,
Mikołaj Beger klasa VI b

KATEGORIA KLAS VII:
Miejsce I – Oliwia Ulatowska klasa VII c
Miejsce II – Aleksandra Sykora klasa VII b
Miejsce III – Jakub Jasiński klasa VII b
Wyróżnienia: Zofia Kabatek VII a, Aksel Kłos VII c, Marta Erdmann VII c

KATEGORIA KLAS VIII:
Miejsce I – Rostic Danhurov klasa VIII a
Miejsce II – Mikołaj Busa klasa VIII c
Miejsce III – Dominika Rucińska klasa VIII c
Wyróżnienia: Amelia Kubińska VIII c, Kacper Sieracki VIII c

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane z projektu realizowanego przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas „SOS!!!TO ZIEMIA WOŁA NAS” w naszej szkole. O odbiorze nagród organizatorzy poinformują na stronie szkoły.

W imieniu wolontariuszy pragnę serdecznie podziękować szanownemu jury, za poświęcony czas i ocenę prac. Dziękuję nauczycielom: pani Joannie Czajkowskiej, pani Patrycji Michalik, pani Ewelinie Czarnolewskiej, za współpracę w przygotowaniach do konkursu. Dziękuję dzieciom i Rodzicom za tak liczne zainteresowanie konkursem i za przepiękne fotografie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Już w środę 11 listopada, w Parafii św. Stanisława BM w Nakle, została otwarta wystawa fotografii konkursowych o takim samym tytule „Nakło – tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Wystawa będzie gościć w parafii do niedzieli. Od 16 listopada, przez dwa tygodnie, fotografie będzie można oglądać na wystawie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle na ulicy Dąbrowskiego, za co bardzo dziękuję Panu Dyrektorowi Mariuszowi Skoczek.

Drodzy mieszkańcy naszego miasta, piękna jest nasza Ojczyzna, dlatego szanujmy Ją i dbajmy o jej „zielone płuca”, bo to przecież my z nich korzystamy.

Materiał: Katarzyna Dobosz organizator konkursu wraz z wolontariuszami SKC

Autorka nie wyraża zgody na komemtowanie.

Oceń artykuł: 125 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Profilaktyka 40 Plus. Program nieodpłatnych badań już od 1 lipca!

Profilaktyka 40 PLUS to program badań profilaktycznych dla Polaków od 40. roku życia. Program startuje już 1 lipca.

(czytaj więcej)
0

Zakupy online zyskują na popularności. Wpływ na to ma wykształcenie?

Kobiety częściej niż mężczyźni kupują w# sklepach stacjonarnych, a online jest najpopularniejszym kanałem sprzedaży w grupach wiekowych 18-24 lat oraz 45-54 lat – wynika z najnowszego badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie Cushman & Wakefield przez Inquiry.

(czytaj więcej)
0

W jaki sposób zadbać o kominek w lecie i dlaczego to takie proste?

Mówi się, że kominek pasuje do zimy jak ręka do rękawiczki, ale# co robić z kominkiem podczas ciepłych miesięcy? Mimo, że widok płonącego ognia ma w sobie coś magicznego, kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta, raczej nikomu nie uśmiecha się generowanie w domu dodatkowego źródła ciepła. Ale nawet poza sezonem, nieużywany kominek pozostaje centralnym punktem każdego pomieszczenia, w którym się znajduje. Jak to wykorzystać i w jaki sposób zadbać o kominek w lecie? Sprawdźmy.

(czytaj więcej)
0

Zacznij odliczanie do wakacji. Zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyki i nie tylko!

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć myśleć o# letnim wypoczynku. Przygotowania do wakacji to świetna okazja, aby poświęcić sobie trochę dodatkowej uwagi, a nawet wypracować kilka nawyków pielęgnacyjnych nie tylko na najbliższe lato, ale na kolejne lata. Zacznij z nami odliczanie dni do urlopu i przygotuj się do niego krok po kroku!

(czytaj więcej)