Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

06 lipca 2020

„Aktywna Mama, aktywny Tata”. Rodzice otrzymają nawet 800 zł

fot. Andrzej Goiński

fot. Andrzej Goiński

Kolejne pół tysiąca młodych rodzin zakwalifikowanych do programu „Aktywna Mama, aktywny #Tata” otrzymuje refundację kosztów odpłatnej opieki nad maluchami do 3 roku życia. Wsparcie to nawet 800 złotych miesięcznie przez rok w postaci voucherów na pokrycie kosztów żłobka lub wynagrodzenia niani.

- Nasza oferta pomocy dla młodych rodzin jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby społeczne. Przygotowaliśmy ją z myślą o ułatwieniu rodzicom powrotu na rynek pracy po przerwie w aktywności zawodowej związanej z wychowywaniem potomstwa. Z takiego wsparcia skorzystało już ponad pół tysiąca rodzin, teraz pomoc otrzymują kolejne – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.
W wyniku przeprowadzonego w styczniu naboru wpłynęło ponad 2 tysiące zgłoszeń. Do projektu zakwalifikowano 500 rodzin. Do tej pory podpisano umowy z 360 rodzicami, którzy otrzymali już pierwsze wypłaty. Największą grupę stanowią rodziny z Bydgoszczy, Torunia i Grudziądza oraz powiatów inowrocławskiego, wąbrzeskiego i toruńskiego.

Z refundacji kosztów opieki nad dzieckiem korzystają:

osoby pracujące sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 3 (w tym przebywające na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim/wychowawczym)

osoby bezrobotne pozostające poza rynkiem pracy ze względu na obowiązek opieki nad dziećmi do lat 3.

W ramach projektu uczestnicy otrzymują wsparcie w postaci refundacji kosztów opieki nad dzieckiem w formie:

żłobka (w wysokości do 800 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy)
niani (pokrycie kosztów wynagrodzenia w wysokości do 800 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy)
klubu dziecięcego (w wysokości do 600 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy)
opiekuna dziennego (pokrycie kosztów wynagrodzenia w wysokości do 600 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy).

Ponadto osoby bezrobotne mogą liczyć na wsparcie aktywizacyjne i szkoleniowe w formie:

indywidualnego doradztwa zawodowego
poradnictwa zawodowego
poradnictwa psychologicznego
pośrednictwa pracy
szkoleń zawodowych
wsparcia specjalisty ds. aktywizacji.

Projekt „Aktywna Mama, aktywny Tata” jest koordynowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej (jednostkę organizacyjną samorządu województwa) i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Całkowita wartość projektu to 12,9 mln złotych, kwota dofinansowania z RPO wynosi prawie 12,3 mln złotych. Więcej informacji na stronie ROPS.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowe stylizacje
Zabiegi dla panów
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Masaż leczniczy
Nowoczesne zabiegi laserowe
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)