Dziś mamy 26 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2018

Jakie zawody dla miłośników książek?

Nie od dziś wiadomo, że czytanie rozwija naszą wyobraźnię, poszerza wiedzę z wielu dziedzin nauki, ale także wzbogaca słownictwo. Czytanie to rodzaj rozrywki, który posiada liczne grono zwolenników.

Czy ludzie, którzy uwielbiają czytać są w stanie znaleźć taką pracę dla siebie, która byłaby z tym związana? Z pewnością, ale należy pamiętać, że takiego zawodu raczej nie znajdziemy na Pracuj.pl.

Zawody dla miłośników książek

Zapewne każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że wykonywanie zawodu, który jest związany bezpośrednio z naszą pasją to prawdziwe spełnienie marzeń. Nie dość, że robimy to, co kochamy, rozwijamy się w kierunku, który nas interesuje, to jeszcze zarabiamy pieniądze. Powszechnie przyjęło się, że to, co ma związek z książkami jest raczej mało dochodowe. Pamiętajmy jednak o tym, że chcieć, to móc.

Praca w wydawnictwie

W takim miejscu potrzebni są oczywiście redaktorzy i korektorzy, którzy dbają o poprawność tekstu, który ma się ukazać. Należy pamiętać, że w wydawnictwach ofert pracy jest wiele. Pracę znajdą tam specjaliści od marketingu i mediów społecznościowych. Niezbędna jest również osoba ilustratora czy grafika. Jeżeli chodzi o literaturę zagraniczną, obcojęzyczną – konieczna będzie pomoc tłumacza. Proces formowania się jest długi i złożony, ale niezwykle interesujący ze względu na zaangażowanie dużej liczby osób.

Bibliotekarz

Wokół tego zawodu krąży wiele stereotypów, a przecież biblioteki i rola bibliotekarza nieco uległy zmianie. Placówki posiadają nowoczesne systemy komputerowe, które ułatwiają zamawianie potrzebnych publikacji. Osoba pracująca w takim miejscu, oprócz zamiłowania do książek, powinna charakteryzować się otwartością na drugiego człowieka, ponieważ bardzo często musi pomagać użytkownikowi biblioteki: udzielać niezbędnych informacji, dobierać lekturę.

Księgarz

Nieustanny kontakt z książkami, autorami i bestsellerami mają także pracownicy księgarni. Przed nimi trudne zadanie – muszą orientować się w  najnowszej ofercie czytelniczej, co jest najchętniej czytane i kupowane z danego gatunku. Na takim stanowisku sprawdzi się osoba, która jest oczytana i śledzi bieżące premiery różnych publikacji.

Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)