Dziś mamy 29 czerwca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2018

Bezsenność przez pracę

Nie od dziś wiadomo, że zbyt mała ilość snu negatywnie wpływa na nas i nasz organizm. Czujemy się zmęczeni i trudniej nam się skoncentrować. Odpowiednia ilość snu przekłada się bezpośrednio na jakość i wydajność naszej pracy. Jaka może być przyczyna bezsenności? Powodów może być wiele, ale jedną z najczęstszych jest właśnie praca.

Przyczyny bezsenności przez pracę

1. Brak urlopu

Bardzo często kwestię urlopu odkładamy na później. Ciągle wydaje nam się, że w obecnej chwili nie możemy sobie na niego pozwolić. Efektem takiego zachowania jest, wspomniane już wcześniej zmęczenie, wyczerpanie, które zdecydowanie nie sprzyja naszemu snu.

2. Nadgodziny

Pracujemy ponad siły i normę. Zdarza się tak, że nadgodzin nie jesteśmy w stanie uniknąć. Warto jednak po zakończonej pracy znaleźć chwilę dla siebie i wziąć długą kąpiel, przestać myśleć o pracy, o tym, co trzeba jeszcze zrobić.

3. Brak odpoczynku

Odpoczynek to ważny element naszego życia. Niestety, bardzo często o nim zapominamy. Jego brak powoduje, że stajemy się bardziej nerwowi, szybciej popadamy w złość. Warto pamiętać, o tym, aby każdego dnia dbać o siebie i swoje samopoczucie.

4. Zarobki

Bezsenność może także powodować strach o wynagrodzenie. Czy uda nam się opłacić przedszkole, wyjazd na zieloną szkołę naszego dziecka, czy stać nas na spłatę kolejnej raty kredytu? Nieustannie zastanawiamy się, co zrobimy w przypadku,  kiedy nie otrzymamy premii. Poszukujemy rozwiązań, stresujemy się, a o śnie nie ma nawet mowy.

5. Wypalenie zawodowe

Bezsenność jest właśnie jednym z jego objawów. Sprawia, że nie mamy na nic siły, jesteśmy zmęczeni naszą pracą i nie mamy już ochoty dłużej jej wykonywać.

Zmęczony pracownik

Niewystarczająca ilość snu źle wpływa na nasz organizm. Jak przekłada się to na naszą pracę?

1. Zmęczony pracownik nie potrafi skoncentrować się na powierzonych mu zadaniach.

2. Wykazuje się mniejszą kreatywnością, jego pomysły nie są już takie dobre i trafne.

3. Trudniej mu kontrolować emocje, jest rozdrażniony i zestresowany.

4. Jego efektywność i produktywność spada w znaczący sposób.

Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Spadochroniarze w Kowalewku. Przeprowadzono zawody strzeleckie

Związek Polskich Spadochroniarzy# XI Oddział z Bydgoszczy przeprowadził zawody strzeleckie o puchar Prezesa Oddziału, które przeprowadzili instruktorzy Mundurowego Klubu Strzeleckiego z Kowalewka.

(czytaj więcej)
0

Wzmożone kontrole upraw roślin. Sprawdzane pod kątem obecności GMO

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa od sześciu lat# wykonuje zadanie związane z kontrolą upraw GMO na podstawie zapisów ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych.

(czytaj więcej)
0

Korzystaj ze słońca rozsądnie. O czym trzeba pamiętać?

Przyszło lato, więc chcemy jak najwięcej czasu spędzać# na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że nadmiar promieniowania słonecznego może być dla nas szkodliwy. Pamiętaj o regularnym stosowaniu kremów z filtrem i unikaj przebywania na bezpośrednim słońcu.

(czytaj więcej)