Dziś mamy 1 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2024

"Olimpiada oczami dziecka - Paryż 2024". Wyniki konkursu plastycznego

fot. szer. Nina Szafrańska

fot. szer. Nina Szafrańska

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach przygotowali #w tym roku już XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla dzieci funkcjonariuszy, pracowników i emerytów Służby Więziennej pn.: '' OLIMPIADA OCZAMI DZIECKA - PARYŻ 2024''. Honorowym patronatem konkurs objął płk Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu, płk Robert Jóźwiak, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała, Starosta Nakielski, Pan Krzysztof Błoński, Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa oraz NSZZFiPW Zarząd Terenowy w Potulicach.

Trochę historii

Po raz pierwszy konkurs został zorganizowany w Zakładzie Karnym w Potulicach w 2006 roku. Pomysłodawcami konkursu byli wychowawcy do spraw kulturalno – oświatowych. Zamysłem powstania konkursu była chęć zagospodarowania czasu wolnego dzieciom funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej. Przez dziewiętnaście edycji w konkursie uczestniczyło ponad 683 dzieci z całej Polski.

Honorowy patronat

Potulicki konkurs plastyczny od samego początku wspierał honorowym patronatem Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy, a obecnie Dyrektor Służby Więziennej w Poznaniu, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz Starosta Nakielski, a w tym roku ponadto Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa oraz NSZZFiPW Zarząd Terenowy w Potulicach.

Finał konkursu

W tym roku finał wraz z otwarciem pokonkursowej wystawy i wernisażem, jak w poprzednich latach odbył się w Sali Hrabiny Potulickiej w Pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej w Potulicach. W sumie w tegorocznym konkursie wzięło udział 43 dzieci. Prace zostały podzielone na pięć kategorii wiekowych dla dzieci funkcjonariuszy, pracowników i emerytów Służby Więziennej.  W otwarciu wystawy i wręczeniu nagród uczestniczyli: ppłk Radosław Matarewicz, Zastępca Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, mjr Sebastian Kłosiński, Prezes Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa,  Marcin Wawrzyniak, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Zakładu Karnego w Potulicach, Krzysztof Błoński, Starosta Nakielski.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria 5 – 7 lat

I miejsce – Tymon Lewandowski

II miejsce – Zuzia Mikielewicz

III miejsce - Jan Kobylarz

Wyróżnienie otrzymuje:

Jan Puciłowski, Zuzanna Wolińska, Adam Pedziński, Krystyna Ladińska, Jakub Balon, Nina Świątek, Emilka Woźny, Nela Turyk

Kategoria 8 - 9 lat

I miejsce - Oliwia Cielasińska

II miejsce - Pola Nowacka

III miejsce - Maja Ruszczyk

Wyróżnienie otrzymuje:

Wojciech Puciłowski, Michał Mikielewicz, Alicja Kolińska, Hanna Leszkowska, Anastazja Kosacka, Oskar Chojnacki, Jan Frontczak, Miłosz Bartnik.

Kategoria wiekowa 10 - 11 lat

I miejsce ex aequo Zofia Kobylarz oraz Zofia Samełko

II miejsce - Oliwia Kozłowska

III miejsce - Zofia Leszkowska

Wyróżnienie otrzymuje:

Gniewko Ksobiak, Olaf Lewandowski, Iwo Osendowski, Blanka Ksobiak, Kamil Woźny

Kategoria wiekowa 12 - 14 lat

I miejsce - Blanka Osendowska

II miejsce ex aequo Oskar Kłys oraz Zuzanna Neilitz

III miejsce-  Olga Gondek.

Wyróżnienie otrzymuje:

Filip Kosacki, Lena Szajner, Lena Grabowska, Anna Szufrajda

Kategoria 15 - 18 lat

I miejsce  w tej kategorii, a zarazem nagrodę grand pri naszego konkursu otrzymała Shelly Nel Świątek

II miejsce - Nikodem Florczyk

III miejsce - Bartłomiej Neilitz

Wyróżnienie:

Lidia Grabowska

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Materiał: st. sierż. Artur Cielasiński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pilotażowa edycja Kursu Walki w Mieście. Ćwiczyli obronę

Z początkiem czerwca w Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęła się pilotażowa edycja Kursu Walki w Mieście. Szkolenie realizowane było zarówno na obiektach szkoleniowych w Grudziądzu jak i Toruniu, a w samym kursie udział wzięło kilkudziesięciu żołnierzy z różnych Brygad Obrony Terytorialnej z terenu całego kraju.

(czytaj więcej)
0

100 lat Polskich Lasów Państwowych. Rozporządzenie z 1924 roku

W tym roku Lasy Państwowe obchodzą stulecie# swojego istnienia. 28 czerwca 1924 r., prezydent Stanisław Wojciechowski podpisał rozporządzenie, które stanowiło podwaliny pod powstanie przedsiębiorstwa „Polskie Lasy Państwowe”

(czytaj więcej)
0

Znaki graficzne na produktach. Warto poznać ich znaczenie

Znaki ekologiczne to symbole umieszczane na opakowaniach#. Informują, które produkty są przyjazne dla środowiska. Wato poznać ich znaczenie.

(czytaj więcej)
0

Upał nie był przeszkodą. Kolejna wędrówka z cyklu "Po bezdrożach"

W niedzielę, 30 czerwca 13 osób postanowiło #maszerować w ten upał.

(czytaj więcej)