Dziecięcy Festiwal Polskich Kolęd i Pastorałek. Muzyka niesie wiele radości
fot. Dariusz Górzyński
16 stycznia w Przedszkolu nr 1 "Tęczowe Wzgórze" przy# Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbył się Dziecięcy Festiwal Polskich Kolęd i Pastorałek pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Festiwal stał się okazją do zaprezentowania młodych talentów. Jest to również wspaniały sposób na przedłużenie świątecznej atmosfery i pielęgnowania polskiej tradycji kolędowania.
Na scenie gościnnie wystąpił zespół wokalny "Nakielanki", który swoją obecnością utwierdził publiczność w przekonaniu, że tradycje bożonarodzeniowe mogą łączyć pokolenia. To niecodzienne wydarzenie pokazało, jak wiele radości niesie ze sobą muzyka zwłaszcza w wykonaniu tak małych artystów. W wydarzeniu tym bowiem, wzięły udział dzieci z nakielskich przedszkoli: Przedszkola nr 1 "Tęczowe Wzgórze", Przedszkola "Słoneczko", Przedszkola "Reksio" Przedszkola nr 3 "Bajkowa Łąka".
Głównymi sponsorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Bank BNP Paribas w Nakle n/Notecią oraz Pani Monika Nowak przedstawiciel rodziców z grupy „Maki” z Przedszkola Nr 1 „Tęczowe Wzgórze” .
Serdeczne podziękowania składamy Panu Michałowi Gacce za oprawę muzyczną festiwalu.
Dziękujemy również Panu Dariuszowi Górzyńskiemu, który dekoracją i oprawą światła stworzył wyjątkowy klimat oraz uwiecznił to wydarzenie na swoich zdjęciach. Wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w organizację festiwalu dziękujemy za bezinteresowną pomoc i dotychczasową współpracę.
Materiał: Iwona Nowak
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)