Najlepsze kraje do życia i wychowywania dzieci
W dobie swobodnego przepływu informacji, ale także ludzi, jesteśmy w stanie zamieszkać niemal każdy zakątek świata. Wybierając odpowiednie miejsce do życia musimy sprawdzić, czy dane państwo, w którym chcemy zamieszkać zapewni nam wszystko to, co niezbędne.
Warto wziąć pod uwagę rozwój państwa, jego politykę zagraniczną, czynniki gospodarcze, ekonomiczne, łatwość w znalezieniu pracy. Możemy zająć się poszukiwaniem jej bezpośrednio na miejscu lub zadbać o to jeszcze przed wyjazdem. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które pośredniczą w zatrudnianiu pracowników z Polski. Innym rozwiązaniem może być poszukiwanie pracy na portalach z pracą. Jednym z nich jest Pracuj.pl, który również prezentuje oferty pracy z zagranicy. Poniżej przedstawiamy najchętniej wybierane państwa przez młodych ludzi.
Finlandia
To kraj, który słynie przede wszystkim z bardzo wysokiego poziomu edukacji. Państwo przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa dzieci i ich zdrowia. Wysoki standard życia sprzyja dobremu samopoczuciu społeczeństwa oraz przyczynia się do jego rozwoju.
Dania
To kolejne państwo, które troszczy się o swoich najmłodszych obywateli. Oprócz dobrze zorganizowanego systemu edukacji, państwo przyznaje dofinansowanie na przedszkola, mieszkania dla rodzin, a rodzice, którzy samotnie wychowują swoje pociechy mogą liczyć na podwójny dodatek na dziecko.
Austria
Może pochwalić się opieką zdrowotną na bardzo wysokim poziomie. Inwestuje się tam także w edukację, która jest nowoczesna i dostępna dla każdego dziecka. Austriacy są bardzo zaangażowani w środowisko naturalne, stąd też sprawy związane z ekologią nie są dla nich obce.
Kanada
Państwo słynące z tego, że dba o przyszłe mamy. Zapewnia im dugi urlop macierzyński, który trwa 52 tygodnie oraz pewny powrót na to samo stanowisko w pracy. Łatwo uzyskać tam różne świadczenia socjalne, które nie należą do niskich, a dzięki nim jesteśmy w stanie się rozwijać.
Szwecja
Zapewnia swoim obywatelom wysokie świadczenia rodzinne, które, podobnie jak w Kanadzie, łatwo uzyskać. Ponadto, każda rodzina otrzymuje zasiłek na dziecko, może też ubiegać się o dodatek mieszkaniowy. Niewątpliwie, dużą zaletą są długie urlopy rodzicielskie, trwające nawet 480 dni.
Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera
Czytaj również
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej uroczyście #rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia#, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)