Wyjazd studyjny do Cukrowni Żnin. Uczniowie zachwyceni obiektem
fot. pow.
15. stycznia młodzież Zespołu Szkół im. S. Staszica w #Nakle nad Notecią uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Cukrowni Żnin.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – program wsparcia szkół zawodowych na terenie powiatu nakielskiego”.
Projekt ten ma na celu ułatwienie uczniom podejmowania świadomych decyzji edukacyjnych i zawodowych przez organizację różnorodnych szkoleń, warsztatów oraz spotkań z ekspertami, które przybliżą im realia rynku pracy oraz umożliwią lepsze dopasowanie ich kompetencji do wymagań pracodawców. Takie inicjatywy pomagają w rozwoju zawodowym młodzieży i podnoszą ich kwalifikacje w wybranych branżach.
Cukrownia Żnin to „miasto w mieście”. Na 35 hektarowej przestrzeni, Grupa Arche odrestaurowała budynki XIX-wiecznej fabryki i stworzyła nowoczesne centrum konferencyjno–wypoczynkowe. W skład kompleksu industrialnych budynków wchodzą dwa obiekty hotelowe z 300 pokojami i apartamentami, sale konferencyjne, restauracje, bary, własny browar, kino, SPA i park wodny.
Miejsce zachwyciło niepowtarzalnym klimatem dawnej fabryki cukru, gdzie częściowo zachowane elementy starego zakładu, przeplatają się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi i niestandardowym wyposażeniem.
W programie wycieczki uczniowie zwiedzili kompleks, który zaprezentował p. Krzysztof Milczarek.
Materiał: Karol Lizak
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)