Do domu wróciły ze srebrem. Dobry turniej szczypiornistek
fot.pow.
W dniu wczorajszym mieliśmy okazję rywalizować na IV Lubaskim Spotkaniu# z Piłką Ręczną. Turniej był znakomicie przygotowany przez organizatora EDUKACJA LUBASZ i miał na celu propagowanie szczypiorniaka w regionie lubasko-czarnkowskim.
W zawodach wzięły udział drużyny z Lubasza, Trzcianki oraz nasza ekipa z MKS Krajna Nakło. System gry każdy z każdym 2 x 15 min miał wyłonić zwycięzcę.
W pierwszym meczu starliśmy się z gospodarzem EDUKACJA LUBASZ i był to dla nas dość trudny mecz - rozpoczęliśmy poprawnie i wyszliśmy na prowadzenie 1:4, kilka głupio straconych piłek i wynik zmienił się diametralnie 9:4. Widać było u przeciwnika że od marcowego spotkania na naszym terenie poprawili skuteczność gry w ataku. 10min do końca meczu - kilka zmian wprowadzonych przez naszego trenera i wróciliśmy na swoje tory. Zdobyliśmy 5 bramek pod rząd i wyrównaliśmy. Do końca meczu pozostały 3 min i niestety czegoś zabrakło - dwa złe podania i kontra przeciwnika zakończyły całe spotkanie 12:11 co spowodowało duży spadek morali u naszych szczypiornistek. Ewidentnie musimy poprawić szybkie i dokładne podania skomentował trener ale był też zły na siebie, że nie potrafił w ostatnich minutach poprawić gry.
Mieliśmy 45min przerwy i w szatni postawiliśmy sobie jeden cel - zmieniliśmy taktykę gry na szybkie wejściaw obronę i ataki niezależnie na skutek utraty piłki. Dziewczyny odbudowały nastawienie w głowach i wygrały drugi mecz z zespołem z TRZCIANKI 17:5. Dzięki tej wygranej zdobyliśmy 2 miejsce odbierając srebro.
Cały turniej zakończył mecz pokazowy zespołu kobiet z Młyny Stoisław KOSZALIN - dziewczyny pokazały jak sie gra w PGNiG SuperLidze a kilka z naszych zawodniczek miała przyjemność kilka minut pograć z zawodowymi graczami za co dziekujemy organizatorom turnieju. Jest mały niedosyt bo było bardzo blisko aby zwyciężyć cały turniej ale przypominamy, że nasze dziewczyny tworzą dojrzałą drużynę i ciężko jest im grać jak za dawnych lat szczególnie rywalizując z dużo młodszymi szczypiornistkami. Jesteśmy wspaniałą grupa osób, które chcą propagować ten sport, spotykamy się 1x w tygodniu na treningach, większośc osób ma rodzinę, dzieci, ciężką pracę ale zostawia to wszystko na chwilę i pokazuje sobie i kibicom że potrafi bawić się piłka ręczną i rozwija się w każdym wieku - dzieki temu tworzymy rodzinę szczypiorniaka w naszym regionie powiedział na zakończenie nasz trener i dodał że niezależnie ile mamy lat możemy wrócić lub rozpocząć na nowo swoją pasję jaką jest handball.
Materiał: Katarzyna Cieślikiewicz
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej. Rywalizowały cztery szkoły
- Chłopcy z Paterka wygrywają. Rywalizowały cztery drużyny
- Piękna gra zawodniczek. Wygrany mecz na własnym parkiecie
- Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej za nami. Nakielanki tuż za podium!
- Pierwszy sparing. Dziewczyny wyszły na parkiet z bojowym nastawieniem
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)