Pierwszy sparing. Dziewczyny wyszły na parkiet z bojowym nastawieniem
fot. Miejski Klub Sportowy Krajna Nakło
10 września to wielkie wydarzenie dla drużyny szczypiornistek# z NS KRAJNA NAKŁO, która udała się na pierwszy "dziewiczy" sparing z drużyną MLUKS ORLIK KCYNIA.
Mecz miał na celu obycie gry z klejem, poznanie gry po raz pierwszy z przeciwnikiem i przeanalizowanie naszej 4 miesięcznej pracy na treningach. Cieszę się bardzo z rozegranego sparingu, drużyna udowodniła że potrafi się postawić psychicznie oraz fizycznie i wyjść na parkiet z bojowym nastawieniem. Brakuje nam jeszcze dobrego rozegrania, odpowiedniego szybkiego podania i lepszej kondycji lecz chciałbym przypomnieć że dziewczyny są w przedziale wiekowym 18-45 i połowa z nich pamięta tylko piłkę ręczną ze szkoły, dlatego jako trener z całą pewnością mogę stwierdzić że przez okres wakacyjny każda, podkreślę każda zawodniczka zrobiła duży krok do przodu. Naszym dużym atutem w meczu była zawziętość w linii obrony, dobra gra bramkarek oraz częste podania do obrotowych - zabrakło szybkiego ataku i prób związania gry i to spowodowało że wynik zakończył się 12:23 dla zespołu z Kcyni. Jako trener jestem dumny z zespołu i byłem w pełni świadomy że mecz będzie kontrolowany przez rywalki , lecz grając z doświadczonym zespołem potrafiliśmy się postawić i pokazać w niektórych akcjach że potrafimy grać w piłkę ręczną. Nie jesteśmy młodym zespołem który gra od lat młodzieńczych i osiągnięcie takiego doświadczenia jakie mają inne zespoły w naszym województwie w tej dyscyplinie sportu będzie bardzo trudne lub niemożliwe ale pokażemy wszystkim naszym fanom i kibicom że nie raz jeszcze postawimy się i osiągniemy niejedno zwycięstwo. Dzięki Nakielskiemu Sportowi możemy tworzyć dalszą historię piłki ręcznej! - skomentował trener Paweł Boroń
Materiał: Paweł Boroń / Miejski Klub Sportowy Krajna Nakło
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej. Rywalizowały cztery szkoły
- Chłopcy z Paterka wygrywają. Rywalizowały cztery drużyny
- Piękna gra zawodniczek. Wygrany mecz na własnym parkiecie
- Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej za nami. Nakielanki tuż za podium!
- Do domu wróciły ze srebrem. Dobry turniej szczypiornistek
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)