Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

Pozostałe

28 listopada 2021 4

Potulicka Dycha po raz 5. Na starcie stanęło 146 biegaczy

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa#, Potulice po raz kolejny gościły sympatyków biegania. Pomimo niełatwych warunków atmosferycznych frekwencja podczas piątej edycji „Potulickiej Dychy” dopisała.

(czytaj więcej)
28 listopada 2021 0

Piękna przygoda dobiegła końca. SF Junior na turnieju w Krakowie

Drużyna SF JUNIOR NAKŁO rocznik 2013 zakończyła 2 dniowy turniej Copalnia Talentów w Krakowie.

(czytaj więcej)
28 listopada 2021 0

39 medali podczas Halowego Grand Prix AMS. Gratulujemy!

27 listopada 2021 roku w Bydgoszczy odbyła się I runda Halowe Grand# Prix AMS w Lekkiej Atletyce, w której udział wzięła 23-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO.

(czytaj więcej)
13 listopada 2021 4

Uroczysty apel i msza św. Zawody strzeleckie za Waszą i Naszą Wolność

W 103 rocznicę odzyskania niepodległości, po stu dwudziestu trzech latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy.

(czytaj więcej)
13 listopada 2021 0

Mistrzostwa Polski w tenisie. Nakielanin wrócił ze złotym i brązowym medalem

Tym razem reprezentant gminy Nakło nad Notecią Stefan Grzegorek# brał udział w Halowych Mistrzostwach Polski tenisie ziemnym 65+ w dniach od 05-09.2021r, które odbyły się w Chorzowie.

(czytaj więcej)
13 listopada 2021 0

Bieg Niepodległości w Drzewianowie. Wręczono pamiątkowe medale

11 listopada zorganizowano po raz jedenasty Bieg Niepodległości# w Drzewianowie. Do wyścigów stanęło blisko 50 zawodników w różnym wieku, począwszy od lat 3.

(czytaj więcej)
07 listopada 2021 2

II Niepodległościowy Bieg Terenowy. Biegacze rywalizowali na dystansie 5 km

Trudne warunki atmosferyczne nie były problemem dla# 49 zawodników, którzy wzięli udział w II Niepodległościowym Biegu Terenowym w Paterku. Triumfator potrzebował niecałych 18 minut na pokonanie dystansu 5 km.

(czytaj więcej)
07 listopada 2021 0

Podsumowanie Bushi-Do Cup. Zdobyli 3 złote i 5 brązowych medali

W dniu 6 listopada 2021 r. na terenie Hali Sportowej# Artego Arena w Bydgoszczy odbył się turniej Karate BUSHI-DO CUP, w którym wzięło udział 548 zawodników (800 osobo konkurencji) z 44 Klubów Karate z terenu Polski, Niemiec, Armenii i Słowacji.

(czytaj więcej)
06 listopada 2021 0

Gospodarze zwyciężyli w zawodach. Boccia – czyli integracja i rywalizacja

Dzisiaj, 6 listopada w sali sportowej przy Zespole Szkolno–Przedszkolnym# w Paterku odbyły się Wojewódzkie Międzywarsztatowe Zawody Osób Niepełnosprawnych w sportowej dyscyplinie paraolimpijskiej, jaką jest Boccia.

(czytaj więcej)
24 października 2021 2

I Mrotecki Festiwal Szachowy. Kto stanął na podium?

W sobotę 23 października odbył się w Mroczy I Mrotecki Festiwal Szachowy z udziałem przedstawicieli województwa wielkopolskiego i województwa kujawsko - pomorskiego.

(czytaj więcej)
23 października 2021 2

Mistrzostwa Polski do lat 15. Marika Nowak z najlepszym wynikiem

W Ciechanowie rozgrywane są Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15.

(czytaj więcej)
17 października 2021 1

Antoni Kwasigroch i Jakub Czerwiński. Wczoraj grali przeciwko sobie

Jeszcze dwa tygodnie temu Antoni Kwasigroch# i Jakub Czerwiński walczyli wspólnie o medal Mistrzostw Świata U21, a wczoraj stanęli przeciwko sobie w meczu V kolejki 1 ligi.

(czytaj więcej)
17 października 2021 1

Mistrzostwa Polski w Godzieszach Wielkich! Kacper Gieryk zdobył dwa złote medale

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym - jazda na czas dwójek i drużyn przeszły do historii.

(czytaj więcej)
10 października 2021 1

Wielobój strzelecki. Marcin Kuraś "zgarnął wszystko"

W miniony weekend na terenie strzelnicy Mundurowego# Klubu Strzeleckiego w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie wielobój strzelecki "Wszystko albo nic", z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
10 października 2021 0

V Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego.Kto był najlepszy?

W Szubińskim Domu Kultury odbyły się V Mistrzostwa# Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych. Na listach startowych znaleźli się uczestnicy z Bydgoszczy, Włocławka, Świecia, Janikowa, Unisławia, Kcyni, Miastowic, Szubina, Królikowa, Kowalewa i Zamościa. Grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund, tempem aktywnym 15 minut na zawodnika. Obowiązki sędziego i kierownika championatu sprawował Piotr Szybowicz.

(czytaj więcej)
09 października 2021 9

Monika Marach Wicemistrzynią Świata! Kolejny wielki sukces zawodniczki

W Jeddah (Arabia Saudyjska) odbywają się mistrzostwa# świata do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W sobotę, w samo południe, w kategorii wagowej do 64 kg srebrny medal i tytuł wicemistrzyni świata wywalczyła Monika Marach! Reprezentantka Polski uzyskała w dwuboju 203 kg (92+111). Roksana Bukarz na szóstym miejscu z rezultatem 177 kg (77+100). Dziewczyny ogromne gratulacje! Medal wręczał Prezes PZPC - Waldemar Gospodarek.

(czytaj więcej)
28 września 2021 0

Czwartki Lekkoatletyczne. Rywalizowali uczniowie z 8 placówek

23 września 2021 roku na boisku Orlik przy Zespole Szkolno# – Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyła się kolejne spotkanie w rundzie jesiennej zawodów dziecięcych XXVIII edycji imprezy pn. „Czwartki Lekkoatletyczne". W zawodach wzięli udział reprezentanci z 8 placówek oświatowych: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Paterku, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Szkoły Podstawowej w Sadkach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach oraz Szkoły Podstawowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
28 września 2021 1

Sekcja Kick Boxingu z Paterka. Ponownie gościnnie w Sadkach!

W dniu 24 września 2021 r, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach# odbył się kolejny trening naszego klubu. Tym razem jednak nie był to trening pokazowy, a wymagający trening, z którym nasi klubowicze mają styczność na co dzień w Paterku!

(czytaj więcej)
24 września 2021 7

Mistrzostwa Świata U21. W meczu zagrało dwóch wychowanków NTS-u

Reprezentacja Polski U21 mężczyzn rozpoczęła swoje# zmagania w mistrzostwach świata odbywających się we Włoszech i Bułgarii od zwycięstwa. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych byli Kubańczycy, których nasi siatkarze pokonali 3:1 (25:16, 25:19, 18:25, 25:19).

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

Dawid Wegner nie próżnował w ostatnim czasie. Fenomenalne starty sportowca

W ostatnim czasie Dawid Wegner 00’ wystartował # w czterech mocno obsadzonych mityngach, w których potwierdził dyspozycję z sezonu 2021.

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

Czwartki Lekkoatletyczne. W zawodach wzięli uczniowie z 8 szkół

16 września 2021 roku na boisku Orlik# przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyła się runda jesienna zawodów dziecięcych XXVIII Edycji imprezy pn „Czwartki Lekkoatletyczne".

(czytaj więcej)
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)