Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

20 października 2020 0

Zasady działania w czasie pandemii. Bezpiecznie w placówkach dla seniorów

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych korzystających m.in. z# usług opiekuńczych czy uczęszczających do placówek „Senior+” Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej razem z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało zaktualizowane instrukcje i zasady działania w czasie pandemii. – Zależy nam, by osoby starsze mogły w sposób możliwie bezpieczny korzystać z usług czy zajęć – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
19 października 2020 33

Nakielski sanepid wyjaśnia. "Decyzja ustna jest ważna i skuteczna!"

Decyzja ogłoszona ustnie jest decyzją ważną i skuteczną! Jeżeli zatem Inspektor #Powiatowej Stacji ogłosi dla rodziny lub dla konkretnie wskazanej osoby decyzję ustną o kwarantannie jest ona skuteczna!

(czytaj więcej)
17 października 2020 13

Co robić, gdy masz objawy koronawirusa? Zasady postępowania krok po kroku

Jak się zachować kiedy mam objawy COVID-19? Co zrobić jak dowiedziałem/am #się o dodatnim wyniku? Główny Inspektorat Sanitarny przypomina.

(czytaj więcej)
14 października 2020 3

Najważniejsze informacje o koronawirusie. To powinniśmy wiedzieć!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią przedstawia materiały #informacyjne otrzymane z Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące profilaktyki koronawirusa. Załączniki również do pobrania.

(czytaj więcej)
13 października 2020 6

To oni ratują nasze zdrowie i życie. Dzisiaj Dzień Ratownictwa Medycznego

Na 13 października, obok Dnia Dawcy Szpiku, przypada jeszcze jedno ważne #święto - Dzień Ratownictwa Medycznego. Warto o tym pamiętać, by podziękować wszystkim ratownikom medycznym za trud wkładany w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia.

(czytaj więcej)
10 października 2020 17

Zakładanie maseczki nie wszędzie jest konieczne. Są wyjątki!

Od dzisiaj zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe w przestrzeniach #publicznych – także na powietrzu. Od tej reguły są jednak wyjątki.

(czytaj więcej)
10 października 2020 0

Ustawa podpisana. Zmiany w zasiłkach w sytuacji obniżenia wymiaru czasu pracy

7 października Sejm uchwalił, a dzień później Prezydent RP podpisał ustawę, która zmienia #zasady ustalania podstawy wymiaru zasiłków z ubezpieczenia chorobowego, w tym zasiłku macierzyńskiego.

(czytaj więcej)
10 października 2020 0

Oszuści nie śpią. Inspekcja sanitarna ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

"Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57...# w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE"

(czytaj więcej)
06 października 2020 0

Pamiętajmy o obostrzeniach. Przed wirusem chronić możemy się sami

Niezmiennie obowiązują obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią #COVID-19. Trzeba pamiętać, że skutecznie chronić przed wirusem możemy się sami. Wystarczy tylko przestrzegać najważniejszych zaleceń.

(czytaj więcej)
04 października 2020 0

Kogo podziwia Twoje dziecko w sieci? Na co należy zwrócić uwagę?

Niebezpieczne – nielegalne i szkodliwe – treści w internecie spędzają# sen z powiek niejednemu rodzicowi i nauczycielowi. Na co zwracać uwagę i jak ochronić dzieci przed ich zgubnym wpływem?

(czytaj więcej)
01 października 2020 1

Rozpoczyna się okres grzewczy. KP PSP przyłącza się do działań prewencyjnych

W związku z rozpoczynającym się okresem grzewczym oraz oficjalnym rozpoczęciem #ogólnopolskiej kampanii społecznej "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!" Komenda Powiatowa PSP w Nakle przyłącza się do działań prewencyjnych.

(czytaj więcej)
01 października 2020 2

Bezpłatne kursy językowe dla dorosłych. Trwają zapisy!

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno. Potwierdzają to blisko cztery tysiące #mieszkańców Kujaw i Pomorza, którzy skorzystali z marszałkowskich, bezpłatnych kursów języka niemieckiego, angielskiego i francuskiego. Do udziału w zajęciach zapraszamy kolejnych chętnych. Ze względu na zagrożenie epidemiczne opracowaliśmy nową formę nauki – kursy online z lekcjami prowadzonymi na żywo przez internet. Zapisy na zajęcia za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl.

(czytaj więcej)
25 września 2020 2

Zasady zlecania testów na koronawirusa. Jak postępuje lekarz rodzinny?

Jak ma postępować lekarz rodzinny, gdy zgłosi się do niego pacjent z objawami #charakterystycznymi dla COVID-19 i co dzieje się z chorym, który otrzyma pozytywny wynik testu, a nie jest samodzielny – m.in. na takie pytania odpowiadają algorytmy postępowania z pacjentem, które trafią dziś do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w całej Polsce.

(czytaj więcej)
20 września 2020 2

Znasz potrzebującą rodzinę? Zgłoś ją do Szlachetnej Paczki!

Jeśli chcesz pomóc rodzinom, które najbardziej potrzebują pomocy, już dziś możesz zgłosić #wybraną rodzinę z powiatu nakielskiego do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W ubiegłym roku pomoc od darczyńców otrzymało 17 rodzin z Nakła i okolic o łącznej kwocie ok. 30000 złotych.. Działało przy tym 22 wolontariuszy. W całej Polsce pomoc otrzymało 14 562 rodzin z najdalszych zakątków kraju. Łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła 45 mln zł.

(czytaj więcej)
18 września 2020 0

Dziecko w mediach społecznościowych. Na czym polega ich przyciągająca siła?

Twoje dziecko jest zafascynowane mediami# społecznościowymi? Warto dowiedzieć się, czego młodzi szukają w social mediach i na czym polega ich przyciągająca siła.

(czytaj więcej)
17 września 2020 0

Trwa nabór na szkolenia dla KGW z woj. kujawsko-pomorskiego

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej już po raz drugi zrealizuje szkolenia #dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II”. Szkolenia będą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu produktów lokalnych oraz tradycyjnych, a także prowadzenia bieżącej działalności kół. Nabór potrwa do 21 września br.

(czytaj więcej)
16 września 2020 1

Rocznik 2002 - oto Wasza misja. Wniosek o dowód złóżcie przez internet

Ponad 100 tysięcy osób jeszcze przed końcem tego roku skończy 18 lat! Dorosłość #zobowiązuje – wniosek o swój pierwszy dowód osobisty koniecznie złóżcie przez internet. Bo jak nie Wy, to kto? ;-)

(czytaj więcej)
13 września 2020 0

Najprostsza droga. E-usługi dla kierowców

Ponoć przed nami niemal letnia druga połowa# września, a to oznacza, że wielu nabierze ochoty na szybki wyjazd. To doskonały pomysł! Równie dobry jak korzystanie z naszych e-usług, które przygotowaliśmy z myślą o kierowcach.

(czytaj więcej)
12 września 2020 1

Drogi publiczne to nie tory wyścigowe. Statystyki zmuszają do refleksji

Drogi krajowe są coraz bezpieczniejsze. Nowoczesnych dróg# przybywa z roku na rok – obecnie mamy ponad 4200 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, Rośnie liczba bezkolizyjnych rozwiązań komunikacyjnych, stosujemy nowoczesne elementy infrastruktury drogowej dzięki czemu od kilkunastu lat maleje ogólna liczba wypadków. Jednocześnie lawinowo wzrasta skala przekroczeń dopuszczalnych prędkości.

(czytaj więcej)
10 września 2020 1

Wyprawa do lasu. Zadbaj o bezpieczeństwo!

Rozpoczyna się sezon na grzybobranie i piesze wycieczki do# lasów. W Polsce ten sposób spędzania wolnego czasu na łonie natury jest niezwykle popularny. Jednak, aby w pełni cieszyć się urokami leśnych ostępów należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypraw, aby wyjazd na grzyby był bezpieczny.

(czytaj więcej)
09 września 2020 0

Remedium, czyli o oddziaływaniach w obszarze uzależnień

Co się dzieje po zakończeniu terapii uzależnień dla skazanych uzależnionych od #alkoholu? Czy trwająca 3 miesiące terapia stanowi Remedium? Czy to wystarczy dla utrzymania trzeźwości nawet po opuszczeniu murów więzienia? Kadra potulickiej jednostki dysponuje programem resocjalizacji skierowanym właśnie do grupy skazanych, którzy ukończyli już oddziaływania terapeutyczne w zakresie uzależnienia od alkoholu i wspiera ich dalszą pracę w tym obszarze. Program ten został wyróżniony w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)