Dziś mamy 21 września 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

20 września 2020 0

Zabawa na Ranczo u Amadeusza. SM nr 6 zadbał o atrakcje dla dzieci

19 września w godz. 15.00-19.00 na Ranczo Amadeusza odbył się piknik dla dzieci z #Samorządu Mieszkańców nr 6 w Nakle.

(czytaj więcej)
20 września 2020 4

Kolejna świetlica czeka na mieszkańców. Dzisiaj oficjalnie otwarto obiekt!

Po wielu latach oczekiwania, sołectwo Wieszki może cieszyć się z nowej świetlicy #wiejskiej. - Mam nadzieję, że tutaj będzie tętniło życie. Dziękuję serdecznie za tak piękną świetlicę – mówiła sołtys wsi, Gabriela Leppert.

(czytaj więcej)
20 września 2020 3

Jesienna Wystawa Ogrodnicza przyciągnęła licznych zwiedzających

W niedzielę 20 września wielu mieszkańców powiatu nakielskiego i pewnie nie tylko powiatu #udało się do Minikowa, gdzie o godz. 10.00 rozpoczęła się Jesienna Wystawa Ogrodnicza i promocja karpia nakielskiego.

(czytaj więcej)
16 września 2020 0

Kiermasz książek na Pchlim Targu. Biblioteka miała swoje stoisko

12 września na osiedlu w Paterku odbył się Pchli Targ, którego głównymi# organizatorami byli - Wiejski Dom Kultury w Paterku oraz Pani Magdalena Urban z Paterka. Głównym założeniem targu było to, by każdy za niewielkie pieniądze mógł „upolować” coś interesującego dla siebie, bądź wymienić się z innymi rzeczami, z których się już nie korzysta.

(czytaj więcej)
15 września 2020 0

"Agata Neuman-Żurawska. Szydełkiem wyczarowane". Zapraszamy na wystawę

Od 15 do 25 września zapraszamy na wystawę# "Agata Neuman-Żurawska. Szydełkiem wyczarowane". Autorka zamieszkała w Trzeciewnicy dzierga (szydełko, druty) od 9. roku życia.

(czytaj więcej)
15 września 2020 7

Dzień dobry TVN w Brzózkach. Z mieszkańcami rozmawiał Bartosz Jędrzejak

We wtorkowy poranek wszyscy widzowie programu telewizyjnego# Dzień Dobry TVN mieli okazję poznać jedną z najbardziej klimatycznych miejscowości w gminie Szubin – Brzózki.

(czytaj więcej)
15 września 2020 0

"Złote ręce, które to stworzyły". Konkurs na przetwory owocowe i warzywne

Dnia 12 września 2020 r. w siedzibie Stowarzyszenia na# Rzecz Rozwoju Wsi Trzeciewnica i Suchary zebrała się komisja celem rozstrzygnięcia konkursu na przetwory owocowe i warzywne w ramach projektu "Złote ręce, które to stworzyły" dofinansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
14 września 2020 0

Wycieczka zintegrowała uczestników. Pogoda i humory dopisały

W dniu 9 września 2020 roku grupa członków Koła Powiatowego Polskiego Związku #Niewidomych w Nakle wraz opiekunami udała się na wycieczkę integracyjną do Torunia, dofinansowaną ze środków PFRON.

(czytaj więcej)
12 września 2020 6

Pchli targ i moc atrakcji dla najmłodszych. Boisko na osiedlu tętniło życiem

12 września w godzinach od 10:30 do 15:00 na# boisku przy Osiedlu Króla Jana III Sobieskiego w Paterku zorganizowano wydarzenie pn. „Pchli Targ”. Cieszyło się ono sporym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, jak i tych nieco starszych mieszkańców sołectwa.

(czytaj więcej)
12 września 2020 0

Wykład, tańce i wspólne śpiewanie. Tradycyjna biesiada w krajeńskim stylu

11 września w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyła się# Tradycyjna Biesiada Krajeńska, za której organizację odpowiadało Stowarzyszenie Krajna. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy wypełnili salę niemalże do ostatniego wolnego miejsca.

(czytaj więcej)
08 września 2020 0

,,Podziel się książką”. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa

W 2012 roku para prezydencka zainicjowała akcję# społeczną, w której obszerne fragmenty dzieł literatury narodowej odczytywane są publicznie. 5 września 2020 roku w całym kraju czytano ,,Balladynę” Juliusza Słowackiego.

(czytaj więcej)
08 września 2020 0

Czytano "Balladynę" Słowackiego. Narodowe czytanie w Nakle

Dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna” zadebiutował podczas# tegorocznej edycji Narodowego Czytania w nakielskiej bibliotece.

(czytaj więcej)
05 września 2020 4

Alpakoterapia w Rozwarzynie. Pogoda nie zniechęciła mieszkańców

Dzisiaj na terenie rekreacyjnym wsi Rozwarzyn w godzinach od 16:00 do 19:00 odbywa się #festyn integracyjny pt. „Dzień alpaki – peruwiańska historia”. Mimo kapryśnej pogody, wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności.

(czytaj więcej)
05 września 2020 0

Środowiskowy Dom Samopomocy świętował 15-lecie! Były życzenia i upominki

Na początku września jedyny Środowiskowy Dom Samopomocy w naszym powiecie #obchodził 15-lecie istnienia. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację związaną z koronawirusem społeczność ŚDS celebrowała jubileusz w grupach.

(czytaj więcej)
05 września 2020 0

Warsztaty w muzeum. Uczestnicy lepili z gliny, wykonali totemy i maski

Od 24 do 28 sierpnia 2020 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle odbywały się kolejne #warsztaty dla dzieci z cyklu Ferie w muzeum.

(czytaj więcej)
31 sierpnia 2020 0

Drugi odcinek cyklu „Wojna polsko-bolszewicka”. Biblioteka zaprasza

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zaprasza do obejrzenia #drugiego odcinka cyklu o tematyce historycznej pt. „Wojna polsko-bolszewicka” w wykonaniu Krzysztofa Drozdowskiego, historyka i publicysty, autora licznych publikacji na temat Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
31 sierpnia 2020 6

Rolnicy z gminy Sadki podziękowali za plony. Nie zabrakło dożynkowego korowodu

30 sierpnia na terenie powiatu nakielskiego odbyły się aż trzy gminne# Święta Plonów – w Sucharach (gm. Nakło), Kcyni oraz Sadkach.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2020 0

Wojewódzkie dożynki odbędą się w Tucholi. Obejrzysz je w internecie

Tegoroczne dożynki województwa kujawsko-pomorskiego odbędą w najbliższą #niedzielę (30 sierpnia) w Tucholi. Gospodarzami są marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz ordynariusz diecezji pelplińskiej biskup Ryszard Kasyna, a także władze samorządowe miasta i powiatu tucholskiego. Zapraszamy do oglądania transmisji online na antenie TVP3 Bydgoszcz i na www.kujawsko-pomorskie.pl.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2020 1

Piknik w Paterku. Pogoda nie dopisała, ale uczestnicy świetnie się bawili

27 sierpnia 2020 r. odbył się piknik zorganizowany w ramach projektu "Akceptuję - formy #aktywizacji osób niesamodzielnych". Impreza odbyła się na terenie Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2020 0

"Opowieści Bizantyjskie". Trzeci odcinek

Gdzie leżała „wioska ślepców”, jak# cesarz Justynian podsumował budowę nowego kościoła, czym był hipodrom i fakcje cyrkowe?

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2020 0

Bibliotekarz poleca. Książki o specjalnych potrzebach edukacyjnych dzieci

„SPEcjalne moce” to seria książek, o# specjalnych potrzebach edukacyjnych u dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.

(czytaj więcej)
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)