Dziś mamy 24 listopada 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

20 listopada 2020 0

Panie należące do DKK nie mogą się spotkać, ale mogą czytać nowe książki. Co polecają?

Kolejny raz pandemia spowodowała, że nie mogą się odbywać comiesięczne spotkania #Dyskusyjnych Klubów Książki. Nie przeszkadza to jednak, by klubowiczki w ramach DKK, poznawały kolejne ciekawe książki. Ostatnio Panie z DKK w Paterku przeczytały „Karminowe serce” Doroty Gąsiorowskiej, które polecają wszystkim czytelnikom.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 0

Bibliotekarz poleca. Niezwykła historia kobiet, które połączył Holokaust

Mateusz Madejski „Zosia z Wołynia Prawdziwa historia dziewczynki, która ocaliła #żydowskie dziecko”, wydana przez ZNAK HORYZONTY” w 2020 roku.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 0

Książki z serii Moja kolekcja Montessori. Warto do nich zajrzeć

Seria książek dedykowana dzieciom w wieku 4-7 lat, przedstawiających scenki z #codziennego życia Artura i Basi. Towarzyszymy im podczas zabawy, porządkowania pokoju, obserwacji przyrody i nie tylko.

(czytaj więcej)
17 listopada 2020 0

Dostęp do lektur bez wychodzenia z domu. Katalog on-line nakielskiej biblioteki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią oferuje dostęp do #lektur bez wychodzenia z domu. W prosty i szybki sposób można pobrać całkowicie za darmo treści lektur, ebooki i audiobooki. Idealne rozwiązanie, gdy biblioteki są tymczasowo nieczynne, a Twoje dziecko przerabia lektury w szkole.

(czytaj więcej)
16 listopada 2020 0

Wirtualna ekspozycja zdjęć z projektu na zajęcia pozalekcyjne

W Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni od września do listopada #2020 roku realizowany był projekt na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II”.

(czytaj więcej)
13 listopada 2020 0

96 lat temu Literacka Nagroda Nobla trafiła do Władysława Reymonta

13 listopada 1924 roku Władysław Reymont został ogłoszony laureatem #Literackiej Nagrody Nobla. "To nie tylko berło literackie dla wielkiego artysty, to pokłon dla Polski i deklaracja, że najpiękniejsze perły w skarbach ludzkości noszą polskie nazwisko".

(czytaj więcej)
13 listopada 2020 0

Watykan – państwo, w którym historia przeplata się z codziennością

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Ślesinie, w listopadzie #br. czytano książkę Magdaleny Wolińskie - Riedi „Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata”. Koronawirus nie pozwolił nam spotkać się w bibliotece, dlatego skorzystaliśmy z kontaktu telefonicznego, żeby podzielić się opiniami na temat lektury.

(czytaj więcej)
11 listopada 2020 0

„W zdrowem ciele zdrowy duch”. Nowa wystawa na nakielskim rynku

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości od wczoraj na nakielskim rynku #dostępna jest wystawa plenerowa pn. "W zdrowem ciele zdrowy duch". Wystawa poświęcona jest Towarzystwu Gimnastycznemu "Sokół”.

(czytaj więcej)
05 listopada 2020 0

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt mianowicie Międzynarodowy #Dzień Postaci z Bajek.

(czytaj więcej)
03 listopada 2020 0

Zespół Pieśni i Tańca "Młoda Krajna" nie poddaje się. Tancerze trenują!

Podczas poniedziałkowych zajęć byliśmy w okrojonym składzie, ale walczymy i nie #poddajemy się.

(czytaj więcej)
02 listopada 2020 0

Kiermasz Książki Przeczytanej za nami. Biblioteka szykuje kolejne akcje

Tegoroczna edycja Kiermaszu Książki Przeczytanej przeszła do historii. Tym razem, udało #się w niej zebrać łącznie 1.239 zł! Dziękujemy wszystkim – darczyńcom i nabywcom, za to, że dzięki Wam, książki ponownie znalazły się w centrum zainteresowania.

(czytaj więcej)
30 października 2020 0

Zajęcia dla dzieci w Trzeciewnicy. Sprawdźcie co się na nich dzieje

Od 5 października w Centrum Ekologiczno - Kulturalnym w Trzeciewnicy odbywają się# zajęcia dla dzieci prowadzone przez instruktorów Nakielskiego Ośrodka Kultury.

(czytaj więcej)
29 października 2020 0

Bibliotekarz poleca. Kreatywne opowieści dla dzieci

W czasach wszechobecnej technologii i dostępu do rozmaitych urządzeń# wydawać by się mogło, że książka dla dzieci jest na straconej pozycji. Czy tak jest? Otóż nie. Można wykorzystać smartfon czy tablet w taki sposób, by zachęcić dziecko nie tylko do oglądania bajek, ale przede wszystkim do ich czytania.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

Kiermasz książki przeczytanej. Zostało niewiele czasu

To już ostatni tydzień naszej akcji. Zachęcamy do# nabywania książek na naszym kiermaszu w trakcyjnych cenach. Duży wybór tytułów, książek dla dorosłych i dzieci.

(czytaj więcej)
23 października 2020 0

Podziękowania dla nakielskiej biblioteki za udział w akcji Narodowego Czytania

W dniu dzisiejszym (23 X 2020 r.) nakielska biblioteka otrzymała miłą niespodziankę.

(czytaj więcej)
23 października 2020 0

Jaką książkę warto przeczytać? Bibliotekarz poleca

„Złodziejka książek” to fascynująca opowieść o przyjaźni i człowieczeństwie w# czasach II wojny światowej.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

Doceniono twórców ludowych. To już XX edycja konkursu

Tworzą niepowtarzalne koronki, hafty, rzeźby, a przede wszystkim przekazują# techniki tradycyjnej sztuki ludowej młodszym pokoleniom. Talent i twórczość ludowych artystów Kujaw i Pomorza kolejny raz doceniliśmy podczas Konkursu Aktywności Artystycznej Twórców Ludowych. W tym roku nagrody zarządu województwa otrzymało 90 twórców.

(czytaj więcej)
21 października 2020 0

„Nocą drony są szczególnie głośne”. PiMBP zachęca do przeczytania

„Nocą drony są szczególnie głośne. Reportaże ze stref kryzysu” autorstwa Wolfganga #Bauera to kolejna książka wydana w serii „Reportaż” przez Wydawnictwo Czarne. Jest to zbiór wojennych obrazów i zagrożeń na mapie współczesnego świata z lat 2010-2017.

(czytaj więcej)
21 października 2020 0

Cmentarze w kulturze chrześcijańskiej, żydowskiej i muzułmańskiej. Zobacz wystawę

Od czasów najdawniejszych cmentarze stanowią wyraz wierzeń i kultury danej epoki. #Stanowią nie tylko miejsca kultu i zadumy, ale także są swoistą księgą, która opowiada historie ludzi tam spoczywających. Jednocześnie są również historią danej miejscowości i okolicy.

(czytaj więcej)
16 października 2020 0

Helena Bembnista jako przykład losu straconego pokolenia. Wykład ks. Michała Damazyna

Motywem wykładu ks. Michała Damazyna były słowa wiersza „Pokolenie” Krzysztofa #Kamila Baczyńskiego - „Nas nauczono. Nie ma litości (…)”.

(czytaj więcej)
13 października 2020 0

Noc Bibliotek w Nakle. Dzieci zaproszono na wieczór magii

Filia Dziecięca Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią zaprosiła #dzieci w poniedziałek, 12 października na VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, której głównym inicjatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tegoroczna Noc przebiegała pod hasłem „Klimat na czytanie”.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)