Dziś mamy 2 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

01 kwietnia 2020 0

Nowy cykl. Cylinder pierwszym skarbem z muzealnego magazynu (film)

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle prezentuje nowy cykl pogadanek pt. "Skarby z muzealnego magazynu".

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Trzeci odcinek cyklu "Muzeum w czasach zarazy". Tomaszewski i Potacki

Nadal zwiedzamy wystawę "Od Pierwszego balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany# AS Ćmielów". W tym odcinku krótka historia twórców figurek ćmielowskich Lubomira Tomaszewskiego i Wincentego Potackiego.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Muzeum opublikowało drugi odcinek cyklu. Obejrzyj wystawę online

Dostępny jest już drugi odcinek cyklu „Muzeum w czasach zarazy”. Jest to pierwsza część# oprowadzania po wystawie "Od Pierwszego balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany AS Ćmielów".

(czytaj więcej)
21 marca 2020 0

Wirtualne oprowadzanie po wystawie. Zobacz zwiastun i pierwszy odcinek

Muzeum Ziemi Krajeńskiej rozpoczęło wirtualne oprowadzanie po wystawie "Od Pierwszego #balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany AS Ćmielów".

(czytaj więcej)
17 marca 2020 0

Biblioteka umożliwia dostęp do elektronicznych wersji książek. Skorzystaj

Przypominamy, że Powiatowa i Miejska Biblioteka w Nakle umożliwia swoim użytkownikom dostęp do# platformy IBUK LIBRA, zawierającej elektroniczne wersje książek specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych wielu polskich oficyn.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce

3 miliony obiektów cyfrowych - książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków,# grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych - dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Tęsknisz za spędzaniem czasu w muzeum? Odwiedź je wirtualnie

W czasie walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nie wychodźcie bez potrzeby z domu. Gdybyście jednak# tęsknili za Muzeum Ziemi Krajeńskiej przypominamy, że możecie odwiedzić nas wirtualnie.

(czytaj więcej)
11 marca 2020 7

Tradycyjne spotkanie w Paterku. Panie otrzymały kwiaty i małe upominki

11 marca w Wiejskim Domu Kultury w Paterku odbyło się zebranie sprawozdawcze #Koła Gospodyń Wiejskich połączone ze spotkaniem z okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
11 marca 2020 0

Dzień Kobiety i Mężczyzny. Panowie przygotowali kwiatki i przedstawienie

Tradycyjnie w Środowiskowym Domu Samopomocy świętujemy Dzień Kobiet i #Dzień Mężczyzny w jednym dniu.

(czytaj więcej)
10 marca 2020 0

O kobietach i dla kobiet. Spotkaniu towarzyszyła wystawa

Wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Święto Kobiet” był inspiracją do #zorganizowania w sobotnie popołudnie 7 marca, wystawy z okazji Dnia Kobiet w Ślesinie.

(czytaj więcej)
10 marca 2020 1

Uroczyste spotkanie emerytów i rencistów. Wzniesiono toast za zdrowie pań

W poniedziałek w nakielskiej kawiarni „Cechowa” odbyło się spotkanie Koła Emerytów i #Rencistów. Okazja była bardzo szczególna, bowiem seniorzy wspólnie postanowili obchodzić Dzień Kobiet

(czytaj więcej)
10 marca 2020 0

Dzień Kobiet SM nr 4 na wesoło. Panie wspólnie biesiadowały

W dniu 7 marca na Przystani Rzecznej Powiatu Nakielskiego Samorząd Mieszkańców nr #4 zorganizował spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 0

Wystawa okolicznościowa w bibliotece. Tematem byli Żołnierze Wyklęci

Włączając się w uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nakielska biblioteka# przygotowała wystawę okolicznościową na ten temat.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 0

Terminy gminnych imprez już znane. Gospodarzami będą Suchary i Kazin

Niebawem zakończy się już okres zimowy, więc powoli przychodzi czas na przygotowania #do corocznych imprez organizowanych na terenie gminy Nakło. Mowa tu oczywiście o dożynkach oraz turnieju wsi, na które lokalne władze zapraszają mieszkańców już teraz.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 0

Moc występów artystycznych w Ślesinie. Panie były oczarowane!

Dzień Kobiet to wyjątkowa data dla każdej przedstawicielki płci pięknej i to właśnie z tej #okazji w minioną sobotę w Wiejskim Domu Kultury Ślesinie zorganizowano wyjątkowe spotkanie dla wszystkich mieszkanek sołectwa.

(czytaj więcej)
07 marca 2020 2

Wystawa „My i świat anime” już otwarta. Autorki prac to Julia i Natalia Sadzewicz

W środę 4 marca 2020 roku w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle odbył się wernisaż #wystawy My i świat anime. Na ekspozycji zaprezentowaliśmy kilkanaście prac Juli i Natalii Sadzewicz. Wystawa będzie dostępna do niedzieli 22 marca 2020 roku. Serdecznie Zapraszamy.

(czytaj więcej)
07 marca 2020 9

Przedstawicielki płci pięknej z całej gminy spotkały się w Potulicach

6 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Potulicach zorganizowano spotkanie #z okazji Dnia Kobiet. Wzięły w nim udział panie z terenu całej gminy Nakło

(czytaj więcej)
07 marca 2020 1

„Koncert zamiast kwiatów”. Publiczność była zachwycona

6 marca 2020r. w auli SP nr2 w Nakle nad Notecią miało miejsce wydarzenie z #okazji Dnia Kobiet. Zarząd Samorządu Mieszkańców nr 3 wraz z Fundacją Salus Homini, zorganizowali koncert poświęcony piękniejszej stronie świata.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Dzień Kobiet w bibliotece w Potulicach. Spotkanie z kosmetyczką

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, w czwartek, 5 marca, przy kawie i słodkościach, w bibliotece# w Potulicach odbyło się spotkanie z kosmetyczką - panią Dominiką Szychowską.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Przemysław Hałuszczak zachwycił publiczność. Recital flamenco

Recital gitarowy w wykonaniu Przemysława Hałuszczaka wybrzmiał w nakielskiej bibliotece# w czwartek 5 marca. Muzyk, dobrze znany z występów w zespole „Arete” jest wirtuozem stylu flamenco.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 4

Za zdrowie pań. Świętowano Dzień Kobiet w Trzeciewnicy

Wczoraj, 5 marca br. w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciwnicy odbyło się uroczyste spotkanie# z okazji Dnia Kobiet, na które zaproszone zostały wszystkie mieszkanki sołectwa.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)