Dziś mamy 24 listopada 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

24 listopada 2020 0

Jak być życzliwym dla innych? Dzieci stworzyły wspólną pracę plastyczną

W piątek 20 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup obchodziły# Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada. Symbolem tego święta jest słoneczko, więc, aby było jaśniej oraz radośniej w ubiorze najmłodszej grupy „Jeżyki” dominował kolor żółty.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 0

Zdrowe nawyki u przedszkolaków. Poznały piramidę zdrowego trybu życia

W minionym tygodniu grupa 5 latki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle #podczas zajęć realizowała tematykę „ O Zdrowie dbamy i zdrowo się odżywiamy”. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się, jak w prawidłowy sposób dbać o zdrowie, poznały piramidę zdrowego trybu życia.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 0

Prawa i obowiązki dzieci. Ciekawe zajęcia w przedszkolu

Na czwartkowych zajęciach w najstarszej grupie nakielskiego# Słoneczka poruszony został ważny temat, zarówno dla dzieci jak i dorosłych – prawa i obowiązki dzieci.

(czytaj więcej)
16 listopada 2020 0

Sportowy dzień w Wesołej Piątce. Milusińskim bardzo się podobało!

Czwartek 12.11.2020 r. w Przedszkolu „Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią był dniem #sportowym. Od samego rana przedszkolaki czekały z niecierpliwością na zapowiedziany sportowy pokaz mody.

(czytaj więcej)
15 listopada 2020 0

Patriotycznie u „Jagódek” w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim

W minionym tygodniu dzieci z grupy „Jagódki” realizowały na zajęciach tematykę #patriotyczną. Poznały symbole narodowe, legendę o Czechu ,Lechu i Rusie, wykonały prace plastyczne związane z tematem.

(czytaj więcej)
12 listopada 2020 0

Akcja "Szkoła do hymnu". Przedszkolaki zaśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego"

10.11.2020 r. o godzinie 11:11 przedszkolaki i pracownicy przedszkola #Wesoła Piątka wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”.

(czytaj więcej)
11 listopada 2020 0

Wzięli udział w akcji "Szkoła do hymnu". Wszystkim udzielił się patriotyczny nastrój

W środę 11 listopada obchodzimy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.# Z tej okazji dzieci z Przedszkola w Ślesinie wzięły udział w akcji organizowanej przez MEN "Szkoła do hymnu".

(czytaj więcej)
10 listopada 2020 0

Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki w bajkowej krainie

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. #Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.

(czytaj więcej)
06 listopada 2020 0

Dzień Postaci z Bajek. Świętowała najstarsza grupa przedszkolaków

W czwartek 5 listopada 2020 roku najstarsza grupa przedszkolaków w #nakielskim „Słoneczku” obchodziła Dzień Postaci z Bajek.

(czytaj więcej)
05 listopada 2020 0

Przedszkolaki pamiętają o Święcie Zmarłych. Zapalono znicze

Dzieci z przedszkola w Ślesinie nie zapomniały o Święcie Zmarłych. Już kolejny rok zapalają #znicze przy pomniku poświęconym żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, wyzwolicielom ziemi ślesińskiej.

(czytaj więcej)
04 listopada 2020 0

U Małych Sówek nie ma nudy. Przedszkolaki poznały pracę sadownika

Kolejny miesiąc za nami, a wraz z nim nowe wydarzenia w grupie „Małe Sówki” z #nakielskiego „Słoneczka”.

(czytaj więcej)
02 listopada 2020 0

Bal Jesieni w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim. Był to dzień pełen wrażeń

W tym roku „Bal Jesieni” różnił się od poprzednich jakie były organizowane w #Niepublicznym Przedszkolu Katolickim w Nakle.

(czytaj więcej)
30 października 2020 0

Pasowanie na przedszkolaka. Ważna uroczystość dla każdego dziecka

Dzień 29 października był wyjątkowy. Finał przygotowań do „Pasowania na przedszkolaka” osiągnął# punkt kulminacyjny. Wszystko dopięte zostało na ostatni guzik. Dekoracje, dyplomy, upominki, a przede wszystkim mali aktorzy, każdy czekał kiedy rozpocznie się ta wielka i ważna dla każdego dziecka uroczystość.

(czytaj więcej)
27 października 2020 0

"Na straganie". Interesujące zajęcia dla przedszkolaków

W dniu wczorajszym najmłodsza grupa „ Biedronki” z# Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle uczestniczyła w zajęciach pod hasłem „ Na straganie”.

(czytaj więcej)
24 października 2020 0

Uroczyście w przedszkolu w Ślesinie. Były piosenki i wierszyki

23 października dzieci z grup: "Biedronki" i "Słoneczka" z Przedszkola w Ślesinie stały się# prawdziwymi przedszkolakami!

(czytaj więcej)
16 października 2020 0

Dzień Edukacji Narodowej. Nietypowo obchodzone święto w Przedszkolu Katolickim

14 października w Święto Edukacji Narodowej rodzice i cała kadra pracowników z #Przedszkola Katolickiego otrzymała życzenia w formie filmu.

(czytaj więcej)
12 października 2020 0

Technikoludek w Przedszkolu Katolickim. Dzieci muszą wykonać 9 zadań

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle nad Notecią w tym w roku #szkolnym uczestniczą w wielu projektach oraz programach ogólnopolskich. Jednym z nich jest projekt „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie Technologii”.

(czytaj więcej)
11 października 2020 0

Makaronowy Dzień. Dzieci uczestniczyły w zabawach

W czwartek 8 października grupa Tęczowe Gwiazdeczki z nakielskiego Przedszkola Słoneczka obchodziła Dzień Makaronu.

(czytaj więcej)
11 października 2020 0

Ciekawa lekcja przyrody. Przedszkolaki ze „Słoneczka” z wizytą w sadzie

5 października 2020 roku dzieci z grupy „Sprytne kotki” i „Tęczowe gwiazdeczki” z nakielskiego Słoneczka udały #się na wycieczkę do sadu w Sucharach.

(czytaj więcej)
08 października 2020 0

Samodzielnie zbudowały pojazdy. Dla przedszkolaków była to świetna zabawa

7 października 2020 roku w ślesińskim przedszkolu odbyły się Lego warsztaty, przygotowane #z wielką starannością przez instruktorów prowadzących zajęcia. W czasie tego spotkania przedszkolaki uczyły się programowania i konstruowania pojazdów zgodnie z instrukcją wyświetlaną na tabletach.

(czytaj więcej)
06 października 2020 1

U Małych Sówek z Przedszkola Słoneczko się dzieje. Dzieci świętowały

Wrzesień już za nami, a wraz z nim nowe wydarzenia w grupie „Małe Sówki” z #Przedszkola Słoneczko w Nakle.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)