Dziś mamy 21 września 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

17 września 2020 2

Narodowy Dzień Sportu w gminie Nakło

Nakielski Sport wspólnie z klubami sportowymi zaprasza na turnieje, treningi, mecze... Przyjdź,# spotkaj się z trenerami, weź udział w zajęciach, kibicuj zawodnikom, rozpocznij swoją sportową przygodę!

(czytaj więcej)
19 września 2020 0

Otwarcie Obserwatorium Astronomicznego

Gmina Szubin przy współpracy z Pałucko – Pomorskim Stowarzyszeniem #Astronomiczno – Ekologicznym organizuje otwarcie zmodernizowanego Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktycznego w Niedźwiadach.

(czytaj więcej)
25 września 2020 0

Wernisaż rzeźb. Zapraszamy 25 września o godzinie 17

Zapraszamy serdecznie po przerwie, na pierwszy z# zaplanowanych w bieżącym roku wernisaż. Autorami prac są artyści z Gąsawy i Żnina.

(czytaj więcej)
27 września 2020 0

Festyn Charytatywny dla Celinki

27 września na targowisku miejskim w Szubinie odbędzie się Charytatywny Festyn dla Celinki Andrzejewskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Antkowiak. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
03 października 2020 0

II Jesienny Turniej Szachowy

3 października od godziny 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach przy ul. Strażackiej 11 odbędzie się II Jesienny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Sadki. Szczegóły w regulaminie do pobrania poniżej.

(czytaj więcej)
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)