Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

25 października 2020 0

Wielkie serca uczniów. Szkolna akcja zbierania długopisów

W niedzielę, 18 października 2020 roku rozpoczęły się obchody #Tygodnia Misyjnego. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zaprosili wszystkich uczniów do włączenia się w akcję misyjną – „Długopis dla kolegi z misji”.

(czytaj więcej)
21 października 2020 36

W jakich szkołach obowiązuje zdalne lub hybrydowe nauczanie? Sprawdź

W kilku szkołach na terenie powiatu nakielskiego prowadzona jest obecnie nauka hybrydowa lub zdalna.

(czytaj więcej)
19 października 2020 0

Lekcje w ramach e-Szkoły. Sprawdź aktualny plan zajęć

Powstanie listopadowe, działania na ułamkach dziesiętnych, fraszki Jana Kochanowskiego,# krzyżówki genetyczne i zadania maturalne z matematyki – to tylko niektóre z tematów e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popołudniowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

(czytaj więcej)
19 października 2020 0

I Międzyszkolne Ekologiczne Zawody Sportowe. Rywalizowały 3 szkoły

W ramach realizowanego przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas z SP2 projektu #ekologicznego „SOS!!!TO ZIEMIA WOŁA NAS”, w naszym mieście, odbyły się I Międzyszkolne Ekologiczne Zawody Sportowe.

(czytaj więcej)
16 października 2020 0

DEN w nakielskiej Żegludze. Ślubowanie, życzenia i okolicznościowy koncert

16 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle zorganizowano #apel z okazji Dnia Nauczyciela. Uroczystość uświetnił występ młodzieżowej orkiestry dętej pod batutą Zbigniewa Rydelskiego.

(czytaj więcej)
16 października 2020 14

W jakich szkołach prowadzona jest nauka zdalna i do kiedy? Mamy informacje

Koronawirus utrudnia funkcjonowanie szkół. W kilku placówkach oświatowych na terenie #powiatu nakielskiego prowadzona jest nauka hybrydowa lub zdalna.

(czytaj więcej)
12 października 2020 0

Wyjątkowa XX Niedziela Papieska w parafii św. Stanisława

Dla parafian i sympatyków „czerwonego kościoła”, niedziela 11 października była dniem wyjątkowym.

(czytaj więcej)
12 października 2020 0

Tydzień Papieski w Dwójce. Zorganizowano konkurs dla uczniów

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w #Nakle nad Notecią, odbył się Tydzień Papieski od 5 – 9 października, który miał przygotować społeczność szkolną na XX Dzień Papieski pod Hasłem „Totus Tuus” i kolejną rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę piotrową.

(czytaj więcej)
12 października 2020 0

Formuła e-Szkoły uległa zmianie. Zajęcia odbywać się będą popołudniami

Czym była Wiosna Ludów? Jaką funkcję pełni przymiotnik, a jaką okolicznik? Co kryje się #pod pojęciem replikacji DNA? Jak obliczyć pole powierzchni figur płaskich? Jaki zakres wiedzy obowiązuje na egzaminie maturalnym z matematyki? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy w tym tygodniu na zajęciach online w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popularno-naukowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

(czytaj więcej)
11 października 2020 105

Cała szkoła na zdalnym nauczaniu. Uczniowie objęci nadzorem

Przez najbliższy tydzień wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle uczyć się #będą zdalnie. Taką decyzję podjęto w związku z możliwością kontaktu z osobą posiadającą pozytywny wynik testu na koronawirusa i możliwością zakażenia.

(czytaj więcej)
10 października 2020 10

Wojskowa uroczystość na dziedzińcu szkoły. Przysięga i ślubowanie uczniów kadetów

10 października już po raz siódmy w historii Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. #prof. E. Chroboczka w Szubinie zorganizowano uroczystość ślubowania oraz przysięgę uczniów kadetów klasy wojskowej. Zapoczątkowała ją msza święta w parafii pw. św. Marcina Biskupa celebrowana przez ks. Pawła Białczyka.

(czytaj więcej)
08 października 2020 0

Spływ kajakowy uczniów Staszica. Pełni wrażeń snują kolejne plany

Dnia 2 października 2020 roku uczniowie drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego #nakielskiego Staszica wzięli udział w spływie kajakowym na rzece Orla. Poszerzenie wiedzy o turystyce regionu i udział w wycieczce odbył się w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sport i turystyka dodaje nam wiatru w żagle”, który otrzymał wsparcie finansowe powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
07 października 2020 0

Cykl lekcji profilaktycznych. „ Alkoholowi i narkotykom mówię nie”

„Alkoholowi i narkotykom mówię NIE”, to program profilaktyczny# realizowany przez Nakielski Ośrodek Terapii Uzależnień „ KOLIBER”.

(czytaj więcej)
02 października 2020 0

Staszic biega dla Europy. Łącznie pokonali ponad 13,5 tys. km

27 września 2020 roku 147 uczniów Zespołu Szkół im. S Staszica w# Nakle nad Notecią wraz z siedmioma nauczycielami zakończyli ,,Bieg dla Europy 2020”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Parlament Europejski – Biuro w Polsce. Trwało ono 27 dni (liczba odpowiada ilości państw członkowskich w UE).

(czytaj więcej)
01 października 2020 0

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli sprawy w swoje ręce

Kochani!!! Każda ilość maseczek i przyłbic na oddział dla dzieci, by mogły się uczyć w #szpitalu i ich nauczycieli !!!! To prośba skierowana do ludzi dobrego serca na rzecz małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
30 września 2020 0

Uczniowie z Czwórki w obserwatorium astronomicznym w Niedźwiadach

W dniach 22 i 23 września br. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad #Notecią uczestniczyli w wycieczce do obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina.

(czytaj więcej)
28 września 2020 0

Światowy Dzień Turystyki w I LO. Uczniowie przygotowali prezentacje

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. #Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyły się w sobotę 26 września 2020 r. na Przystani Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
24 września 2020 1

Dzielnicowa spotkała się z uczniami w Palmierowie. Zajęcia profilaktyczne

Dzielnicowa z kcyńskiego komisariatu mł. asp. Milena Prajs odwiedziła# wczoraj uczniów w Szkole Podstawowej w Palmierowie. Policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także uregulowań prawnych dotyczących nieletnich.

(czytaj więcej)
23 września 2020 0

Staszic na kajakach. Realizacja zajęć pozalekcyjnych

W niedzielę, 20.09.2020 roku młodzież Zespołu# Szkól im. S. Staszica w Nakle uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Pilawą, w województwie zachodniopomorskim, na odcinku Liszkowo- Borne Sulinowo – Nadarzyce.

(czytaj więcej)
18 września 2020 0

Warsztaty kulinarne sushi. Młodzież otrzymała dyplomy

Uczniowie klasy II i III ZS im Wł. Łokietka w Lubaszczu kształcący się w# zawodzie kucharz, w dniach 14 i 15 września 2020 r. uczestniczyli w warsztatach kulinarnych SUSHI.

(czytaj więcej)
16 września 2020 0

„Kultura Bezpieczeństwa". Ekonomiści Staszica uczestniczyli w spotkaniu

W dniu 16 września 2020 roku w ramach kampanii edukacyjnej „Kultura bezpieczeństwa” w #Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, przedstawicielka Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy pracownica Sekcji Prewencji i Promocji Marta Wiśniewska przeprowadziła szkolenie dla młodzieży.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)