Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

06 lipca 2020 0

Kujawsko-pomorskie: nowi ozdrowieńcy, zakażeni i raport dzienny

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych 3 osobach zakażonych #koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich jest 1 osoba z Bydgoszczy, 1 z powiatu toruńskiego i 1 z powiatu tucholskiego.Są też dobre informacje, mamy dwóch kolejnych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 0

Zmiana wizerunku i funkcjonalności. To ostatni rok prac termomodernizacyjnych

To już ostatni rok prac związanych z termomodernizacją Zakładu Karnego w Potulicach. Od #trzech lat w potulickiej jednostce penitencjarnej trwa nieustanna zmiana nie tylko wizerunku budynków mieszkalnych i administracyjnych, ale również ich funkcjonalności.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 0

Zakład Karny w Potulicach rozpoczyna kolejną inwestycję. Co powstanie?

Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, kpt. Dariusz Witkowski podpisał umowę z firmą #Girder Sp. z o.o., reprezentowaną przez Tomasza Czynszaka, na budowę nowego pawilonu dla osadzonych w potulickiej jednostce penitencjarnej. Termin zakończenia inwestycji przewidziany został na IV kwartał 2021 r.

(czytaj więcej)
05 lipca 2020 2

Do kościoła w szortach i z gołym brzuchem? Parafie w powiecie apelują

Gorące dni sprawiają, że ubieramy się bardziej skąpo. Czasami jednak ze zbyt odkrytym #ciałem obcych osób możemy spotkać się zupełnie nieoczekiwanym miejscu i okolicznościach, a takowym jest kościół. Latem odpowiedni ubiór w tym miejscu to nie lada problem.

(czytaj więcej)
05 lipca 2020 8

Koronawirus daje o sobie znać. Dwa nowe zakażenia w województwie

KPUW informuje o kolejnych 2 osobach zakażonych koronawirusem w województwie #kujawsko-pomorskim. Są to mieszkaniec Torunia i powiatu toruńskiego.

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 11

Wykonane zostaną cząstkowe remonty nawierzchni dróg w gminie Nakło

Kilka dróg w gminie Nakło doczeka się remontu, a właściwie załatania dziur. Szersze #prace prowadzone będą na ulicy Zanotecie.

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 5

Chętni byli, ale za wyższe kwoty. Kto dostarczy i zamontuje fotele?

Nie wyłoniono wykonawcy, który dostarczy fotele do sali kinowej Nakielskiego Ośrodka #Kultury. Dlaczego unieważniono przetarg?

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 5

Wzorowa postawa na rzecz mieszkańców. Wręczono "Kryształowe Serca"

„Kryształowe Serce” jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym za# wzorową i ofiarną postawę na rzecz mieszkańców, zarówno w czasie służby, ale też w czasie wolnym. W tym roku wyróżnieniem tym uhonorowano pięćdziesięciu pięciu policjantów z komend miejskich i powiatowych policji oraz Oddziału Prewencji Policji. Z inicjatywą stworzenia tego wyjątkowego wyróżnienia Zarząd Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego wystąpił do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 4

Najnowszy raport z regionu. Mamy dwóch nowych ozdrowieńców

4 lipca 2020 roku Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował# o 2 nowych ozdrowieńcach w naszym województwie.

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 9

Odkrycie podczas budowy gazociągu. Znaleziono drewniane pale

Podczas prac związanych z budową gazociągu w Nakle na ulicy Hallera natrafiono na dwa #drewniane pale. Co to za znalezisko? W tej kwestii wypowie się archeolog.

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 9

Od dzisiaj można korzystać z basenu. Funkcjonuje inaczej niż wcześniej

Już można korzystać z nakielskiej pływalni Naquarius. O czym trzeba pamiętać?

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 10

Rozstrzygnięcie "Bitwy o wozy". MSWiA w drugiej turze rozda ich aż 49!

Dzisiaj, 3 lipca 2020 r. w siedzibie MSWiA odbyło się rozstrzygnięcie akcji „Bitwa o wozy”. #Promesy na zakup nowych wozów strażackich wręczył minister Mariusz Kamiński. Szef resortu zapowiedział również nową bitwę, tym razem nie o 16, lecz o 49 nowych wozów.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 19

Badania wykonane. Woda na kąpielisku w Wąsoszu przydatna do kąpieli

Dnia 3 lipca 2020 r. burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wydał komunikat w sprawie kąpieliska nad Jeziorem Wąsoskim.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 29

PKW zajęła stanowisko. Informacje te mogą wprowadzać wyborców w błąd

Państwowa Komisja Wyborcza wyjaśnia, że pojawiające się w serwisach społecznościowych informacje o tym, jakoby wyborcy głosujący w dniu 28 czerwca 2020 r. na# kandydata, który uzyskał największą liczbę głosów, mieli nie uczestniczyć w ponownym głosowaniu w dniu 12 lipca 2020 r. (tzw. II turze wyborów), a w głosowaniu tym uczestniczą wyłącznie wyborcy, którzy oddali głosy na innych kandydatów, są nieprawdziwe.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 5

Dzisiejszy raport! Kolejna osoba zarażona koronawirusem

Informujemy o kolejnej osobie zarażonej koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to mieszkanka# Torunia. Mamy również 1 nowego ozdrowieńca.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 31

Środki finansowe z programu " Tarcza dla samorządowców". Przekazanie czeku w urzędzie

Poseł na Sejm RP Ewa Kozanecka na ręce# Burmistrza Szubina podczas brifingu prasowego w szubińskim ratuszu przekazała symboliczny czek o wartości 2 751 358 zł na Fundusz Inwestycji Samorządowych. Środki finansowe dla Gminy Szubin pochodzą z rządowego programu wsparcia inwestycji tzw. "Tarczy dla samorządów". W spotkaniu w Urzędzie Miejskim uczestniczyli:

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

Czas podsumowań minionego roku szkolnego. Czy jesteś zadowolony ze szkoły swojego dziecka?

Koniec roku szkolnego już za nami. To dobry moment, by# podsumować działalność szkoły, do której uczęszcza dziecko i zastanowić się, czy dalsza edukacja w tej placówce będzie dla niego i jego przyszłości dobrą decyzją. Co zrobić jednak, gdy zdecydujemy się, by wraz z początkiem września, przenieść dziecko do innej szkoły? Należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 4

Najnowszy raport! 2 kolejne osoby zarażone koronawirusem

Informujemy o kolejnych 2 osobach zarażonych koronawirusem w# województwie kujawsko-pomorskim. Są to mieszkańcy powiatów inowrocławskiego i włocławskiego. Mamy również 1 nowego ozdrowieńca.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 2

Uwaga hodowcy ryb! Od 1 lipca można złożyć wniosek o dofinansowanie

Rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem# suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli szkody w hodowli ryb słodkowodnych mogą składać w ARiMR wnioski o dofinansowanie. Czas na ich złożenie jest krótki – nabór potrwa tylko do 15 lipca 2020 r.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 0

Dobre rozwiązania w ekoturystyce. Aktywna turystyka w naszym regionie

W Kujawsko-Pomorskiem nie brakuje atrakcji turystycznych, zarówno tych kulturowych, jak i# przyrodniczych. Praktycznym działaniem jest łączenie ich w ścieżki tematyczne. Takimi w naszym województwie są między innymi Szlak TeH2O, W Labiryntach Natury Borów Tucholskich, Kujawsko-Pomorskie Zakamarki i Konstelacje Dobrych Miejsc oraz Szlak Fortyfikacji.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 6

Światowy Dzień Psa. Czworonożni towarzysze policjantów

Wierny, oddany, a przede wszystkim niezwykle inteligentny – pies - prawdziwy #przyjaciel człowieka. Zawsze można na niego liczyć, bo ten w razie potrzeby skoczy w przysłowiowy ogień. Gdy spotka w swoim dość krótkim, jak na ludzkie warunki, życiu dobrą istotę zrobi dla niej wszystko, nie bacząc na przeciwieństwa. Wystarczy być dla niego partnerem!

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)