Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Sport

04 sierpnia 2020 4

Pierwsze mecze „o stawkę” zespołów z powiatu. Kibice mile widziani

Wreszcie po kilku miesiącach przygotowań, drużyny z powiatu nakielskiego zmierzą się w #meczu „o coś”. Regionalny Puchar Polski rusza w najbliższy weekend – 8/9 sierpnia.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 3

Miał być ostatni sparing, ale nie było z kim grać. Trener nie krył zdenerwowania

Na 2 tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek w A – klasie, Tarpan Mrocza miał rozegrać #kolejny mecz sparingowy. Tym razem rywalem miała być Skra Paterek.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2020 2

Musieli uznać wyższość rywala. Kraut i Pawlun ze srebrnymi medalami

W finale Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej, który od 1 sierpnia #odbywał się we Wrześni, zawodnicy NTS Trójka Nakło musieli uznać wyższość rywala.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2020 10

GLZS Cup 2020. Gospodarze nie byli gościnni

Na stadionie w Sadkach odbył się turniej piłkarski, którego organizatorem był #miejscowy GLZS. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2020 0

Mistrzostwa Polski Juniorów. Siatkarze z NTS Trójka Nakło w półfinale

Para reprezentująca NTS Trójka Nakło Jakub Kraut i Dawid Pawlun bierze udział #w Mistrzostwach Polski Juniorów w siatkówce plażowej, który od 1 sierpnia odbywa się we Wrześni.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2020 1

Zawodnicy Trawers Team Nakło się nie oszczędzają. Pobiegli w Gąsawie!

Mimo iż sezon urlopowy w pełni, to nasi zawodnicy się nie oszczędzają i trenują w pocie #czoła. Efekty swojej pracy tym razem liczna grupa Trawers Team Nakło postanowiła sprawdzić w Gąsawie podczas XII Biegów Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 0

42. Memoriał Grzegorza Duneckiego. Nowe rekordy życiowe zawodników

We wtorek 28 lipca 2020 roku w Toruniu odbył się# 42. Memoriał Grzegorza Duneckiego, w którym udział wzięła 17-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 0

Drużyny powiatu nakielskiego rozegrały kolejne mecze. Jak im poszło?

Za nami kolejny ciepły weekend, a więc kolejne mecze sparingowe zespołów powiatu #nakielskiego, które przygotowują się do zbliżających się dużymi krokami rozgrywek piłkarskich w sezonie 2020/2021.

(czytaj więcej)
27 lipca 2020 0

Przystań Open w siatkówce plażowej za nami. Zwyciężyła para z Bydgoszczy

Przystań Open – pod taką nazwą na Przystani Powiat Nakielski odbył się kolejny turniej #siatkówki plażowej. Tym razem zawody zwyciężyła para Denys Marchenko i Mateusz Wołowicz.

(czytaj więcej)
26 lipca 2020 0

Trwa Przystań Open w siatkówce plażowej. Rywalizacja jest zacięta

Na boiskach do siatkówki plażowej zlokalizowanych przy nakielskiej przystani trwa# turniej siatkówki plażowej. Zawody rozgrywane są w systemie brazylijskim.

(czytaj więcej)
25 lipca 2020 0

Piłkarze w trakcie przygotowań do sezonu 2020/2021. Padło wiele bramek

24 lipca nasi chłopcy rozegrali 3 mecz kontrolny w Nakle z ekipą# SF Junior Nakło. Nasi chłopcy spisali się dobrze, szczególnie w ofensywie. Szwankuje cały czas wyprowadzenie piłki z obrony i nad tym elementem musimy popracować.

(czytaj więcej)
23 lipca 2020 0

Awans pary Nurczyński/Ziółkowski do Finałów Mistrzostw Polski Kadetów!

Od czwartku do niedzieli na boiskach warszawskiej Monty odbywał się Półfinał Mistrzostw #Polski Kadetów w siatkówce plażowej regionu północ. 32 zespoły (właściwie 28, bo 4 się nie zgłosiły) rywalizowały o 8 miejsc premiowanych awansem do finału. Sukcesem zakończył się udział pary reprezentującej NTS. Michał Nurczyński z Igorem Ziółkowskim zajęli 7. miejsce i zagrają w dniach 7-9 sierpnia w finale, który odbędzie się w Mysłowicach. Para Nurczyński/Ziółkowski jest wynikiem połączenia sił NTS-u i Spartakusa Lniano.

(czytaj więcej)
23 lipca 2020 0

Kajakowymi szlakami im. Karola Wojtyły w 100. rocznicę urodzin

W minionym miesiącu Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni zorganizowało #kolejne spływy Kajakowymi Szlakami im. Karola Wojtyły w 100 rocznicę jego urodzin.

(czytaj więcej)
23 lipca 2020 2

Poznaliśmy skład grup w rozgrywkach B – klasy. Najciekawiej zapowiada się gr. III

Wydział Gier i Ewidencji K-PZPN w Bydgoszczy przedstawił podział na grupy w rozgrywkach #klasy B okręgu bydgoskiego obowiązujący w sezonie 2020/2021. Najciekawsza jak zwykle będzie grupa III.

(czytaj więcej)
20 lipca 2020 0

Dwoje zawodników Trawers Team Nakło wystartowało w Biegach Żnińskich

W tym roku XXVII Biegi Żnińskie odbyły się w miejscowości Sobiejuchy. Godzina 13, #żar z nieba i dwoje zawodników Trawers Team Nakło na starcie. Oboje zmagający się z urazami.

(czytaj więcej)
19 lipca 2020 1

Grand Prix o Puchar Starosty. Bartosz Bartosiński triumfatorem turnieju

W dniach od 17 do 19 lipca na tenisowych kortach miejskich przy ul. Parkowej 2 w Nakle odbył# się kolejny turniej tenisa ziemnego z cyklu „Grand Prix” o Puchar Starosty Nakielskiego, którego organizatorami są Nakielskie Towarzystwo Tenisowe „Sokół” oraz powiat nakielski. Kto tym razem okazał się najlepszy?

(czytaj więcej)
19 lipca 2020 0

Jedna para NTS-u z awansem do Mistrzostw Polski Juniorów

W dniach 12-14 lipca 2020r. w Gubinie odbył się jeden z dwóch Półfinałów Mistrzostw #Polski w siatkówce plażowej juniorów.

(czytaj więcej)
19 lipca 2020 0

3. Puchar Kujaw. Reprezentacja LUKS Start zaprezentowała się bardzo dobrze

18 lipca 2020 roku we Włocławku odbył się 3. Puchar Kujaw 2020, w którym udział #wzięła 18-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO.

(czytaj więcej)
16 lipca 2020 0

Bieg cieszył się zainteresowaniem. Przyszedł czas na podsumowanie

"To już jest koniec..." wypadałoby zacytować klasyka. Przez ostatnie dwa miesiące sporo #się u nas działo, sporo nas było wszędzie. Teraz nadszedł czas na małe podsumowanie.

(czytaj więcej)
15 lipca 2020 1

Letni turniej Steel Darta. Ogromne zainteresowanie zawodami

Po dłuższej przerwie w rozgrywkach# darterskich udało się nam rozegrać pierwszy turniej z cyklu Letnich Turniejów Steel Darta.

(czytaj więcej)
14 lipca 2020 0

W ostatni weekend działo się. Krajna Cross Trawers dobiegła końca

Bieg Krajna Cross Trawers trwał miesiąc. W tym czasie chętne osoby mogły pokonać #przygotowaną przez organizatorów 9-kilometrową trasę, która nie była łatwa.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)