Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

24 października 2020 0

Potrzebne jest osocze ozdrowieńców. Jakie są zasady jego pobierania?

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy uczestniczy w #ogólnopolskim programie pobierania osocza od ozdrowieńców, którzy w ostatnim czasie przebyli COVID-19 oraz od osób, które przebyły bezobjawowe zakażenie SARS-CoV-2 (Koronawirus).

(czytaj więcej)
24 października 2020 1

Ostrzeżenie GIS. Wycofanie produktu „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi”

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące #żywności: Wycofanie z obrotu produktu pn. „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi” z terminem przydatności do spożycia 26.10.2020.

(czytaj więcej)
24 października 2020 4

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Dzisiaj pośpimy dłużej

Dzisiaj, w nocy z 24 na 25 października zmieniamy czas z letniego na zimowy. Wskazówki #naszych zegarków przestawiamy z godziny 3:00 na 2:00.

(czytaj więcej)
24 października 2020 1

Zaginął Marek Wiśniewski. 48-letni mieszkaniec Strzelewa

Koronowscy policjanci poszukują zaginionego Marka Wiśniewskiego, który wyszedł z domu w# czwartek rano i do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

(czytaj więcej)
23 października 2020 2

Wstrzymane wyjazdy do sanatorium. Apel do seniorów, by zostali w domach

Od 24 października 2020 r. do odwołania Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymuje #czasowo wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym.

(czytaj więcej)
23 października 2020 0

ZUS sam pozyska dane o kwarantannie i izolacji

Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się #o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji Sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej. Już wkrótce ZUS sam pozyska takie dane automatycznie i będzie je udostępniał pracodawcom i przedsiębiorcom na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Te informacje są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

(czytaj więcej)
23 października 2020 0

„Młody Talent Krajny i Pałuk 2020”. Termin zgłoszeń upływa 29 października

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza młode talenty (do 25 r.ż) z terenu #powiatu nakielskiego do wzięcia udziału w Plebiscycie „Młody Talent Krajny i Pałuk 2020”.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

Planowane wyłączenia. Sprawdź, gdzie nie będzie prądu!

Na terenie powiatu nakielskiego planowane są# wyłączenia prądu. Poniżej przedstawiany więcej informacji.

(czytaj więcej)
22 października 2020 6

Zasiłek opiekuńczy. Komu przysługuje i ile wynosi?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy obowiązywał do# 20 września. Mogli z niego skorzystać ubezpieczeni rodzice, którzy sprawowali opiekę nad dziećmi do 8 lat w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszczało dziecko.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

„Czyste Powietrze” 2.0. Ruszyła druga część programu

21 października rozpoczął się nabór wniosków w# drugiej części programu „Czyste Powietrze”, przygotowanej dla Polaków o niższych dochodach. Aby dostać wyższą dotację – nawet do 37 tys. zł – na wymianę kopciucha i termomodernizację domu, potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował też nowe udogodnienia: kalkulator dotacji, wydłużenie realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku oraz listę urządzeń i materiałów zgodnych z programem.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

Maltańczyk błąkał się w Nakle. Trwają poszukiwania właściciela

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie od# mieszkanki o błąkającej się suczce rasy Maltańczyk, bez nadzoru opiekuna przy ul.Bydgoskiej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

"Nasze rodzinne oczekiwanie na święta". Konkurs plastyczny dla dzieci

„Nasze rodzinne oczekiwanie na Święta”, czyli konkurs# plastyczny dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami wraz z rodzicami z powiatu nakielskiego pod honorowym patronatem Starosty Nakielskiego.

(czytaj więcej)
22 października 2020 13

XXIII sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Co znajduje się w porządku obrad?

28 października 2020 roku o godzinie 12.00 odbędzie się# XXIII sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Ze względu na stan epidemii obrady odbędą się w trybie częściowo zdalnym, z limitowaną względami sanitarnymi liczbą radnych na sali obrad.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

ZUS zaprasza na bezpłatne webinarium. Tematem będzie zasiłek macierzyński

W czwartek, 29 października o godz. 10.00 odbędzie się# bezpłatne webinarium z udziałem ekspertów ZUS. Jego tematem będzie „Zasiłek macierzyński - ustalanie prawa oraz okresu jego wypłaty". Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem Cisco Webex Meeting.

(czytaj więcej)
21 października 2020 1

Prawa do świadczeń chorobowych w okresie kwarantanny, Ekspert odpowie

Już w najbliższy wtorek, 27 października odbędzie się kolejny dyżur telefoniczny z# ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
21 października 2020 2

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

W najbliższą niedzielę zmienimy czas z letniego na zimowy. Dzięki temu pośpimy #dłużej.

(czytaj więcej)
21 października 2020 0

Przed nami X edycja Nakielskiej Ligi Siatkówki. Pierwsze mecze w niedzielę

W niedzielę 25 października rusza X edycja Nakielskiej Ligi Siatkówki sezon 2020/2021.

(czytaj więcej)
20 października 2020 3

Ostrzeżenie dotyczące żywności. Chodzi o mrożone brokuły

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące# partii mrożonych brokułów.

(czytaj więcej)
20 października 2020 2

ZUS uruchomił e-wizyty. Załatw sprawę bez wychodzenia z domu

Dbając o bezpieczeństwo i czas naszych klientów, wprowadzamy kolejne# udogodnienie, dzięki któremu można odwiedzić ZUS online. To e-wizyta, czyli wideorozmowa z pracownikiem ZUS, która pozwala na załatwienie sprawy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu. Można z niej już korzystać w oddziałach ZUS w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W województwie kujawsko-pomorskim usługa ta będzie dostępna od 29 października w oddziale ZUS w Bydgoszczy i od 4 listopada w oddziale ZUS w Toruniu. - wyjaśnia Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
19 października 2020 0

"Młody Talent Krajny i Pałuk 2020". Wydłużono termin składania zgłoszeń

W związku z sytuacją epidemiczną na terenie powiatu nakielskiego, Zarząd #Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" podjął decyzję o wydłużeniu terminu składania formularzy zgłoszeniowych do tegorocznej edycji Plebiscytu "Młody Talent Krajny i Pałuk 2020".

(czytaj więcej)
19 października 2020 3

Prognozowane są gęste mgły ograniczające widzialność do 100 m

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od dnia 19 października #o godz. 23.00 do dnia 20 października do godz. 7.30 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się gęste mgły ograniczające widzialność do 100 m.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)