Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

07 sierpnia 2020 0

Ostrzeżenie meteorologiczne! Upały drugiego stopnia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle nad Notecią informuje, że od dnia 7.08.2020 r. od godziny 12:00 do dnia 9.08.2020 r. do godziny 21:00 prognozuje się na terenie powiatu nakielskiego upały.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2020 21

Gmina ma plan. Na parkingu przy ul. Poznańskiej ma powstać m. in. lądowisko

Gmina Nakło ma plany względem parkingu przy ul. Poznańskiej w Nakle. Ogłoszono #przetarg, który potrwa do 12 sierpnia.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2020 5

Dziś ponad 10 zakażonych. Przybywa tez ozdrowieńców

W województwie kujawsko-pomorskim mamy 12 nowych przypadków zakażeń# koronawirusem.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2020 1

ZUS: Rekord w liczbie założonych profili na PUE. To zasługa Bonu Turystycznego

Założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) jest niezbędne do tego, #aby skorzystać z Bonu turystycznego. Tylko wczoraj na PUE zarejestrowało się 100 tys. nowych użytkowników. To absolutny rekord. Łącznie na PUE ma swój profil już ok. 5 mln osób.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2020 15

PCPR nieczynne. Pracownik miał kontakt z osobą zakażoną (aktualizacja)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle od 6 sierpnia do odwołania będzie #nieczynne. Jeden z pracowników miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2020 6

GIS ostrzega. Wycofanie jednej partii produktu firmy Kraina Wędlin

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne# dotyczące żywności: ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2020 1

XXIV Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii. Zapisy do 7 sierpnia

W Niedźwiadach odbędzie się# OZMA XXIV.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 0

Ćwicz i pomagaj. Idziemy na rekord!

Ratunkiem dla Hani może być bardzo kosztowna# terapia genowa. Jej koszt to około dziewięć milionów złotych.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 0

Jutro nastąpi przerwa w dostawie wody. Sprawdź gdzie!

Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i# Kanalizacji Spółka z o.o. w Nakle nad Notecią uprzejmie informuje, że w dniu 4 sierpnia br. w godzinach od 8:30 do 11:30 wystąpi przerwa w dostawie wody na ul. Nowy Świat, Dolna i Niecała w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 0

Intensywne opady deszczu. Ostrzeżenie meteorologiczne!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle nad Notecią informuje, że od 3.08.2020 r. od godziny 5:00 do dnia 3.08.2020 r. do godziny 22:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozowane jest wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2020 27

Liczba zakażonych rośnie. Kolejne przypadki w kujawsko-pomorskim

W województwie kujawsko-pomorskim jest 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. #Wśród zakażonych są 3 osoby z Włocławka, 2 z Bydgoszczy, 2 z Torunia, 1 z powiatu świeckiego, 1 z powiatu toruńskiego.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2020 0

Zajęcia sportowe na orliku przy SP 2. Sprawdź harmonogram na sierpień

Trwają wakacje, a wraz z nimi sportowe zajęcia na orliku przy Szkole Podstawowej #nr 2 w Nakle. W sierpniu odbywać się będą według harmonogramu dostępnego na plakacie.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2020 0

Nakielski Streetball. Nagrodą główną jest voucher o wartości 400 zł

9 sierpnia na boisku Orlik przy ulicy Mroteckiej 1A odbędzie się II edycja #Nakielskiego Streetbalu. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
31 lipca 2020 0

Nagrody Marszałka. Termin składania wniosków przedłużony do 7 września

Po raz dwudziesty przyznamy Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, #nasze prestiżowe wyróżnienia, będące wyrazem uznania za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej w roku 2019. Termin składania wniosków przedłużyliśmy do 7 września.

(czytaj więcej)
31 lipca 2020 5

Zakażonych znów przybywa? Dzisiaj potwierdzono 17 przypadków

KPUW poinformowało, że w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 17 nowych #przypadków zakażenia koronawirusem.

(czytaj więcej)
31 lipca 2020 0

Zagrają o Puchar Starosty Nakielskiego. Będzie to już trzeci turniej

W dniach 7-9 sierpnia odbędzie się trzeci turniej Grand Prix o Puchar Starosty Nakielskiego #w tenisie ziemnym mężczyzn. Organizatorem jest Nakielskie Towarzystwo Tenisowe Sokół oraz Powiat Nakielski. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 2

Rajd rowerowy. Miejsca pamięci i zabytki

Nakielski Sport zaprasza na rajd rowerowy# miejscami pamięci i zabytków z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Rozpoczyna się on już 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 9:15. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 4

„Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji”. Ostatnie dni na zgłoszenia

Jeszcze tylko do jutra (31 lipca) czekamy na zgłoszenia# kandydatur w dorocznym konkursie o marszałkowskie nagrody dla najlepszych nauczycieli kujawsko-pomorskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Liderów edukacji wybierzemy już po raz piąty.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 0

150 tys. zł premii dla młodego rolnika. Nabór wniosków przedłużony

Trwający od 3 czerwca 2020 r. nabór wniosków w ramach# działania „Premie dla młodych rolników” został przedłużony. Młodzi rolnicy mogą je składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 17 sierpnia.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 0

Do sanatorium można pojechać z ZUS. Prewencja rentowa

Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie# ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w ośrodku rehabilitacyjnym w systemie stacjonarnym przez osoby uprawnione jest negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 0

Internautka znalazła klucze. Czyja to zguba?

Internautka poinformowała nas o znalezionych kluczach - 29 lipca o 15:35 na ul. #Strażackiej w Nakle znaleziono klucze. Może ktoś szuka. Kontakt pod numerem tel. 510 106 069 – napisała.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)