Dziś mamy 10 kwietnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

09 kwietnia 2020 0

Muzeum przygotowało dwa nowe filmy. Szykuje też niespodziankę

Muzeum Ziemi Krajeńskiej na swoim kanale na youtube opublikowało dwa nowe filmy.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 0

Biblioteka poleca książki z Ibuk Libry. Kody można pobierać w wypożyczalni

W cyklu „Książki z Ibuk Libry” prezentujemy wybrane pozycje z platformy Ibuk Libry - #zawierającej elektroniczne wersje książek specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych wielu polskich oficyn – dostępne dla użytkowników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 0

Czwarty odcinek cyklu. Twórczość Hanny Orthwein i Henryka Jędrasiaka

Muzeum Ziemi Krajeńskiej zaprasza do wirtualnego zwiedzania wystawy "Od Pierwszego balu do# Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany AS Ćmielów." W czwartym odcinku krótka historia twórców figurek ćmielowskich Hanny Orthwein i Henryka Jędrasiaka.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2020 0

Jak dawniej wyglądała Wielkanoc na Krajnie? Opowieść Anny Sergott

Jak wyglądały palmy wielkanocne? Ile jaj zużywano do upieczenia wielkanocnej baby? Odpowiedzi# na te i inne pytania znajdziecie na kanale Youtube Muzeum Ziemi Krajeńskiej.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 0

„Brzydkie Kaczątko”. Czytają pracownicy nakielskiej biblioteki (film)

Drugiego kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Nowy cykl. Cylinder pierwszym skarbem z muzealnego magazynu (film)

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle prezentuje nowy cykl pogadanek pt. "Skarby z muzealnego magazynu".

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Trzeci odcinek cyklu "Muzeum w czasach zarazy". Tomaszewski i Potacki

Nadal zwiedzamy wystawę "Od Pierwszego balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany# AS Ćmielów". W tym odcinku krótka historia twórców figurek ćmielowskich Lubomira Tomaszewskiego i Wincentego Potackiego.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Muzeum opublikowało drugi odcinek cyklu. Obejrzyj wystawę online

Dostępny jest już drugi odcinek cyklu „Muzeum w czasach zarazy”. Jest to pierwsza część# oprowadzania po wystawie "Od Pierwszego balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany AS Ćmielów".

(czytaj więcej)
21 marca 2020 0

Wirtualne oprowadzanie po wystawie. Zobacz zwiastun i pierwszy odcinek

Muzeum Ziemi Krajeńskiej rozpoczęło wirtualne oprowadzanie po wystawie "Od Pierwszego #balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany AS Ćmielów".

(czytaj więcej)
17 marca 2020 0

Biblioteka umożliwia dostęp do elektronicznych wersji książek. Skorzystaj

Przypominamy, że Powiatowa i Miejska Biblioteka w Nakle umożliwia swoim użytkownikom dostęp do# platformy IBUK LIBRA, zawierającej elektroniczne wersje książek specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych wielu polskich oficyn.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce

3 miliony obiektów cyfrowych - książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków,# grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych - dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Tęsknisz za spędzaniem czasu w muzeum? Odwiedź je wirtualnie

W czasie walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nie wychodźcie bez potrzeby z domu. Gdybyście jednak# tęsknili za Muzeum Ziemi Krajeńskiej przypominamy, że możecie odwiedzić nas wirtualnie.

(czytaj więcej)
11 marca 2020 7

Tradycyjne spotkanie w Paterku. Panie otrzymały kwiaty i małe upominki

11 marca w Wiejskim Domu Kultury w Paterku odbyło się zebranie sprawozdawcze #Koła Gospodyń Wiejskich połączone ze spotkaniem z okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
11 marca 2020 0

Dzień Kobiety i Mężczyzny. Panowie przygotowali kwiatki i przedstawienie

Tradycyjnie w Środowiskowym Domu Samopomocy świętujemy Dzień Kobiet i #Dzień Mężczyzny w jednym dniu.

(czytaj więcej)
10 marca 2020 0

O kobietach i dla kobiet. Spotkaniu towarzyszyła wystawa

Wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Święto Kobiet” był inspiracją do #zorganizowania w sobotnie popołudnie 7 marca, wystawy z okazji Dnia Kobiet w Ślesinie.

(czytaj więcej)
10 marca 2020 1

Uroczyste spotkanie emerytów i rencistów. Wzniesiono toast za zdrowie pań

W poniedziałek w nakielskiej kawiarni „Cechowa” odbyło się spotkanie Koła Emerytów i #Rencistów. Okazja była bardzo szczególna, bowiem seniorzy wspólnie postanowili obchodzić Dzień Kobiet

(czytaj więcej)
10 marca 2020 0

Dzień Kobiet SM nr 4 na wesoło. Panie wspólnie biesiadowały

W dniu 7 marca na Przystani Rzecznej Powiatu Nakielskiego Samorząd Mieszkańców nr #4 zorganizował spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 0

Wystawa okolicznościowa w bibliotece. Tematem byli Żołnierze Wyklęci

Włączając się w uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nakielska biblioteka# przygotowała wystawę okolicznościową na ten temat.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 0

Terminy gminnych imprez już znane. Gospodarzami będą Suchary i Kazin

Niebawem zakończy się już okres zimowy, więc powoli przychodzi czas na przygotowania #do corocznych imprez organizowanych na terenie gminy Nakło. Mowa tu oczywiście o dożynkach oraz turnieju wsi, na które lokalne władze zapraszają mieszkańców już teraz.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 0

Moc występów artystycznych w Ślesinie. Panie były oczarowane!

Dzień Kobiet to wyjątkowa data dla każdej przedstawicielki płci pięknej i to właśnie z tej #okazji w minioną sobotę w Wiejskim Domu Kultury Ślesinie zorganizowano wyjątkowe spotkanie dla wszystkich mieszkanek sołectwa.

(czytaj więcej)
07 marca 2020 2

Wystawa „My i świat anime” już otwarta. Autorki prac to Julia i Natalia Sadzewicz

W środę 4 marca 2020 roku w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle odbył się wernisaż #wystawy My i świat anime. Na ekspozycji zaprezentowaliśmy kilkanaście prac Juli i Natalii Sadzewicz. Wystawa będzie dostępna do niedzieli 22 marca 2020 roku. Serdecznie Zapraszamy.

(czytaj więcej)
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)