Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

07 sierpnia 2020 0

Bibliotekarz poleca. Recenzja książki „Cień wiatru”

W cyklu Bibliotekarz poleca, dzisiaj recenzja# książki „Cień wiatru” Carlosa Ruiza Zafóna.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2020 0

VI Obóz Wodniacki zakończony. Atrakcji nie brakowało

Od 30 lipca na terenie Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie odbywał się VI #Obóz Wodniacki. 5 sierpnia był ostatnim dniem zajęć.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2020 0

Bibliowakacje w Paterku zakończone. Inspiracją była książka "Pszczoły"

Tegoroczne wakacyjne spotkania w filii bibliotecznej w Paterku były# inspirowane książką Piotra Sochy pt. „Pszczoły” i właśnie pod takim hasłem się odbywały.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 0

Kolorowo w Nakle. Zobacz relację filmową z niedzielnej imprezy (film)

W minioną niedzielę na terenie przy przystani Powiat Nakielski zorganizowano Kolor #Fest, czyli Dzień Kolorów. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tej kolorowej imprezy!

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 0

Bibliotekarz poleca dzieciom. Recenzja książki "Mops Klops"

W cyklu Bibliotekarz poleca dzieciom, dzisiaj recenzja# książki Mops Klops autorstwa Aaron Blabey.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 9

Kolory wystrzeliły w niebo. Na terenie przy przystani się działo!

2 sierpnia, tuż po zakończeniu Festiwalu Baniek Mydlanych, na terenie przy #nakielskiej przystani rozpoczął się Kolor Fest – Dzień Kolorów.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2020 12

Bańki mydlane w roli głównej. Festiwal przyciągnął tłumy

Tłumy mieszkańców wzięły udział w dzisiejszym festiwalu Baniek Mydlanych. Festiwal #rozpoczął się o godzinie 15.00 na terenie przy Przystani Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2020 0

Pamięć o ofiarach powstania. Wystawa w nakielskiej bibliotece

1 sierpnia 2020 r. upływa 66 rocznica wybuchu# Powstania Warszawskiego. Jest ono uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Pamięć o bohaterstwie i ofiarach powstania nie była możliwa po 1945 r. z przyczyn politycznych.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 0

Program Rozwoju Czytelnictwa. Dofinansowanie nakielskiej biblioteki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w# Nakle nad Notecią podpisała z Biblioteką Narodową umowę na dofinansowanie zadania w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych”.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 0

Malarskie inspiracje w lipcowe wakacje. Zajęcia w Filii Dziecięcej

Wakacje w Filii Dziecięcej w lipcu przebiegały# pod hasłem „Malarskie inspiracje w lipcowe wakacje”.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 0

Jak korzystać z bibliotek w gminie Nakło? Nowe zasady od 3 sierpnia

Od 3 sierpnia 2020 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zaprasza #do wszystkich placówek bibliotecznych z terenu miasta i gminy, do korzystania ze zbiorów na zasadzie wolnego dostępu do półek wg następujących zasad:

(czytaj więcej)
27 lipca 2020 0

Książka o prawach dzieci. Poleca Stefania Bielecka z PiMBP w Nakle

W cyklu Bibliotekarz poleca dzieciom, dzisiaj recenzja książki 12 ważnych praw. Polscy #autorzy o prawach dzieci, wydanej w serii Centrum Edukacji Dziecięcej.

(czytaj więcej)
27 lipca 2020 0

Pierwszy tydzień półkolonii za nami. Kolejne zajęcia od 3 sierpnia

Za nami pierwszy tydzień półkolonii organizowanych przez Nakielski Ośrodek Kultury. Udział #dzieci w zajęciach możliwy był po złożeniu przez rodzica / opiekuna deklaracji udziału.

(czytaj więcej)
27 lipca 2020 0

Lawendowa Krajna oczarowała społeczność ŚDS. Tworzyli bukiety

Lawendowa Krajna to piękne miejsce położone w Krajeńskim Parku Krajobrazowym w #miejscowości Rościmin, które niedawno odwiedziła społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Paterku.

(czytaj więcej)
23 lipca 2020 0

Recenzja książki "W słusznej sprawie". Poleca Kamila Matylis z PiMBP w Nakle

W cyklu Bibliotekarz poleca, dzisiaj recenzja książki „W słusznej sprawie” Diane Chamberlain.

(czytaj więcej)
21 lipca 2020 0

Aktywnie na przystani. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach

20 lipca 2020 roku na Przystani Powiat Nakielski uczestnicy projektu pn. "Akceptuję - #formy aktywizacji społecznej osób niesamodzielnych" brali udział w kolejnych zajęciach.

(czytaj więcej)
21 lipca 2020 0

Nakielska biblioteka przygotowała nową edycję dzieł Leopolda Tyrmanda

Leopold Tyrmand – pisarz, dziennikarz, publicysta, urodził się 16 maja 1920 roku w #Warszawie, w zasymilowanej rodzinie żydowskiej. Rok 2020 uchwałą Sejmu RP ogłoszony został Rokiem Leopolda Tyrmanda.

(czytaj więcej)
20 lipca 2020 0

Każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki

Filia biblioteczna w Trzeciewnicy przygotowała dla dzieci różnorodne zajęcia, które #pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie wolnego czasu w okresie od 7-16 lipca. Podczas spotkań dopisała ładna, słoneczna pogoda, dlatego wykorzystano sprzyjające warunki i część zajęć odbyła się na świeżym powietrzu.

(czytaj więcej)
19 lipca 2020 0

Artyści z powiatu nakielskiego na plenerze w Mochlu. Rzeźbią i malują

W piątek, 17 lipca w Mochlu rozpoczął się malarsko-rzeźbiarski plener z udziałem #artystów z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
17 lipca 2020 0

Wakacyjne zajęcia w filii bibliotecznej w Ślesinie. Tworzono komiksy

W dniach 6-15 lipca br. odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci zorganizowane przez# Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną – Filię w Ślesinie. W programie znalazły się liczne formy literackie, integracyjne oraz sportowe. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się słowotwórcza zabawa językowa „literowe kostki”, w której rywalizowano o ułożenie jak największej ilości słów, a w dalszej części zdań z wylosowanej samogłoski i spółgłoski.

(czytaj więcej)
17 lipca 2020 0

Bibliotekarz poleca. Recenzja książki „Czarne morze” Karoliny Macios

„Czarne morze” to pierwszy thriller psychologiczny# Karoliny Macios – pisarki, felietonistki, redaktorki. Cechy, które z pewnością charakteryzują tę powieść to: wiele tajemnic, niepokojący klimat oraz intrygująca fabuła od początku do samego końca trzymająca czytelnika w napięciu.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)