Dziś mamy 2 czerwca 2026, wtorek, imieniny obchodzą:

24 maja 2026

"Czyste powietrze wokół nas". Realizacja programu

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci z Przedszkola #nr 1 „TĘCZOWE WZGÓRZE” w Nakle nad Notecią wzięły udział w corocznym ogólnopolskim programie edukacji antytytoniowej dla przedszkoli i szkół „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”, koordynowany przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną w Nakle nad Notecią.

Przedszkolaki z grupy „Koniczynki”, zwróciły szczególną uwagę na dym papierosów. Celem bezpośrednim programu to kształtowanie świadomych i asertywnych postaw wśród dzieci, dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi oraz zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem ich na działanie dymu tytoniowego. Poprzez wykorzystanie różnych form aktywności, przedszkolaki poznały zagrożenia płynące ze szkodliwości palenia papierosów oraz przebywania w miejscach zadymionych. Zajęciom towarzyszyła sylwetka dinozaura - „Dinusia”, która pomagała dzieciom w rozwiązywaniu stawianych zadań, uczyła współdziałania w zespole i odpowiedzialności za wykonanie prac. Poprzez realizację zajęć, o charakterze profilaktycznym dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego oraz dowiedziały się, w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy jest się narażonym na wdychanie dymu z papierosa. Udział w programie przyniósł również korzyści innym dzieciom, młodzieży, a także dorosłym, poprzez zwiększenie ich świadomości dotyczącej znaczenia ich roli w rozwoju zdrowotnym, a w szczególności profilaktyki antytytoniowej.

Materiał powierzyła: Krystyna Duda

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 51 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Centrum Szkolenia WOT. Uroczysty apel

29 maja Centrum Szkolenia Wojsk# Obrony Terytorialnej po raz pierwszy obchodziło swoje święto w Grudziądzu. Tegoroczne uroczystości miały szczególny charakter, ponieważ były pierwszymi zorganizowanymi po przeniesieniu jednostki z Torunia do Grudziądza, które nastąpiło w styczniu 2026 roku. Wydarzenie stało się nie tylko okazją do podsumowania działalności Centrum, ale również świętem mieszkańców miasta i regionu.

(czytaj więcej)
0

Niebieska pełnia księżyca. Bez zmiany barwy

W ostatnią noc maja na niebie pojawi się #wyjątkowe zjawisko astronomiczne – druga pełnia Księżyca w tym samym miesiącu, znana jako tzw. „Niebieski Księżyc”. Mimo swojej nazwy nie oznacza ona zmiany barwy naszego naturalnego satelity – Księżyc pozostanie srebrzysty jak zwykle. Określenie to odnosi się wyłącznie do sytuacji, w której w jednym miesiącu kalendarzowym występują dwie pełnie.

(czytaj więcej)
0

Pamięć o Bohaterze. Świadectwo odwagi, służby i walki

13 maja 1901 r. urodził się# rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.

(czytaj więcej)
0

Trzydniowa akcja. Kilkadziesiąt donacji krwi

W dniach 11–13 maja #br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Grudziądzu zorganizowano tydzień Honorowego Dawstwa Krwi pod hasłem „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. Inicjatywa połączyła działania promujące zdrowie, aktywność fizyczną oraz ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym.

(czytaj więcej)