Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

07 sierpnia 2020 1

Program Czyste Powietrze. W Nakle podpisano 151 umów

Z całego powiatu nakielskiego umowy# podpisało 387 beneficjentów na łączną kwotę ponad 6 mln 065 tys. zł.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2020 1

Najnowsze dane! Mamy kolejne 8 przypadków zarażenia koronawirusem

Informujemy, że w województwie kujawsko-pomorskim mamy# 8 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Wśród osób zarażonych są 3 osoby z Włocławka, 1 z powiatu Brodnickiego, 1 z pow. wąbrzeskiego, 1 z pow. aleksandrowskiego,1 z pow. świeckiego i 1 z pow. bydgoskiego. Są też dobre informacje mamy 6 nowych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2020 0

Kolejny komunikat Centrum Zarządzania Kryzysowego dot. PCPR

Po analizie sytuacji epidemiologicznej dotyczącej# Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią postanowiono o wznowieniu pracy jednostki.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2020 0

Strażnicy miejscy mają pełne ręce roboty. W czasie wakacji podjęli 231 interwencji

Wraz z nadejściem miesiąca sierpień nastąpił półmetek tegorocznych wakacji. W okresie #wakacyjnym Straż Miejska w Nakle nad Notecią zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo zwłaszcza dzieci i młodzieży.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2020 1

Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało komunikat dot. PCPR

Komunikat z dnia 06.08.2020 r. dot. funkcjonowania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2020 6

Drogowcy realizują kolejny etap prac. Rozpoczęto wylewanie nowego asfaltu

Od dłuższego czasu trwają prace na nowym rondzie na skrzyżowaniu ulic Mroteckiej, #Nowej i Mickiewicza. W dniu wczorajszym rozpoczęto wylewanie nowego asfaltu na odcinku ul. Mickiewicza. Prace trwają również na ulicy Nowej, która w dalszym ciągu nie jest przejezdna.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2020 12

Bezpieczny powrót do szkół. Organizacja nowego roku szkolnego

Elastyczne modele kształcenia, uprawnienia dyrektorów w# sytuacji zagrożenia zarażenia COVID-19 w szkołach i placówkach, wytyczne sanepidu dla szkół i placówek, kalendarz działań legislacyjnych i informacyjnych ministerstwa edukacji – to najważniejsze tematy prezentowane podczas konferencji zapowiadającej nowy rok szkolny w okresie pandemii.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2020 0

Spotkanie z alfabetem. Zajęcia w bibliotece

W czwartek, 30 lipca biblioteka w Trzeciewnicy zorganizowała dla# dzieci letnie zajęcia pt. ”Spotkanie z alfabetem”, które miały na celu w przyjemny i przystępny sposób utrwalić poznane przez nie litery.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2020 0

Kontrole posesji niezamieszkałych. Przeprowadzono 31 takich kontroli

Od dnia 24 lipca 2020 roku Straż Miejska w# Nakle nad Notecią prowadzi kontrole posesji tzw. niezamieszkałych, czyli placówek handlowych, gastronomicznych w których prowadzona jest działalność gospodarcza.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2020 1

Potwierdzono 5 przypadków zarażenia koronawirusem. Jest też ozdrowieniec

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól przekazał najnowsze# informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa. W naszym województwie mamy 5 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Wśród osób zarażonych jest 1 osoba z powiatu toruńskiego, 1 z powiatu wąbrzeskiego, 1 z powiatu lipnowskiego, 1 z powiatu rypińskiego i 1 z powiatu świeckiego. Informujemy również o kolejnym ozdrowieńcu.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 36

Koniec popisów nieodpowiedzialnych kierowców. Powstała strefa ruchu

Już niejednokrotnie na naszym portalu poruszaliśmy temat# nocnych popisów kierowców, do których dochodzi na parkingu marketu Tesco w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 10

Grupa przestępcza wystawiała fikcyjne faktury. Została rozbita

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i# Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP), w ramach śledztwa pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Szczecinie, zatrzymali kolejnych uczestników zorganizowanej grupy przestępczej, która wystawiała fikcyjne faktury. Członkowie grupy mogli wystawić kilka tysięcy fikcyjnych faktur na kwotę ok. 63 mln zł i wyłudzić z budżetu państwa co najmniej 13 mln zł.Zatrzymano 21 osób, z których jedna usłyszała zarzut popełnienia tzw. „zbrodni VAT-owskiej".

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 4

Polski bon turystyczny. Są już pierwsze płatności bonem

Od 1 sierpnia osoby uprawnione do bonu turystycznego mogą go# aktywować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Niestety wiele osób uprawnionych do bonu, nie ma jeszcze założonego swojego profilu na PUE ZUS. A profil taki można założyć w każdej chwili m.in. przez bankowość elektroniczną, profil zaufany, czy podczas wizyty w placówce ZUS - wyjaśnia Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 6

Uwaga na oszustów! Próbują sprzedawać bon turystyczny

W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują# sprzedać bon. „Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione” - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 12

Aktualne informacje o koronawirusie. Trzy nowe zakażenia

Informujemy, że w województwie kujawsko-pomorskim mamy# 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych są 2 osoby z Torunia i 1 z powiatu brodnickiego. Informujemy również o 4 nowych ozdrowieńcach

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 1

42 mieszkańców wybrało przewodniczącego. Zgłosiło się 3 kandydatów

W sali OSP Nakło odbyło się zebranie mieszkańców Samorządu nr# 6 mające na celu wybranie nowego przewodniczącego. Kandydaturę zgłosiły 3 osoby.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 8

Zmiany w Inspektoracie ZUS. Ewa Szynakiewicz pełniącą obowiązki kierownika

31 lipca był ostatnim dniem pracy Magdaleny Wojtaluk na stanowisku kierownika Inspektoratu #ZUS w Nakle. Tę funkcję pełniła od 11 maja 2018 roku.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 0

„Dobry Start”. 1,3 mln przyznanych świadczeń dla uczniów

Od 1 lipca wpłynęło ponad 1,4 mln wniosków o przyznanie# jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny w ramach programu „Dobry Start”. W tym czasie przyznanych zostało 1,3 mln świadczeń. Do tej pory możliwe było składanie wniosków jedynie drogą elektroniczną, od sierpnia, można tego dokonać również w formie tradycyjnej, papierowej.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 2

9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najnowsze dane!

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól przekazał# najnowsze informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa w naszym województwie. W kujawsko-pomorskim mamy 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych są 3 osoby z Włocławka, 1 z Bydgoszczy, 2 z powiatu chełmińskiego, 1 z powiatu świeckiego, 1 z powiatu radziejowskiego i 1 z powiatu brodnickiego.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2020 31

Dzieci przyjęły Ciało Chrystusa. I Komunia Święta w Nakle

1 sierpnia 2020 roku dzieci, które należą do# parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Nakle nad Notecią przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2020 10

Nakło uczciło 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości na rynku

W sobotę 1 sierpnia 2020 roku delegacje i# mieszkańcy Nakła spotkali się na rynku, aby uczcić 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)