Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2022

Praca po studiach w Bydgoszczy? Znajdź ofertę dla siebie

Studia skończone, teraz czas znaleźć zatrudnienie. Ale gdzie szukać pracy i w# jakiej branży? Czy Bydgoszcz posiada odpowiednie warunki i czy można znaleźć dobrze płatną pracę?

Bydgoszcz-miasto inwestycji 

Stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim należy do jednej z najwyższych w Polsce-7,3%. Jednak w samej Bydgoszczy bezrobocie osiągnęło jeden z najniższych wyników w historii-2,3%. Bydgoszcz wraz z sąsiadującymi gminami jest częścią aglomeracji bydgoskiej. Przemysł jest świetnie rozwinięty w mieście, a jakość usług i produktów jest znana w całej Polsce i Europie. W Bydgoszczy produkowane są dobrze znane marki m.in. PESA, słodycze marki Jutrzenka, produkty do kąpieli Dove, produkty mrożone Frosta i wiele innych.  
Oprócz domowych firm, Bydgoszcz gości koncerny i korporacje z udziałem kapitału zagranicznego takie jak Unilever, Grupa Atlas, Mlekpol czy Grupa Energetyczna Enea. Miasto oferuje zwolnienia z podatku od nieruchomości od nowych inwestycji, co przyciąga inwestorów tworzących nowe miejsca pracy. Na terenie miasta został stworzony Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zawierający Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Poza tym w Bydgoszczy rozwijają się centra biznesowe dla branży informatycznej i finansowej. Znając gospodarczy profil miasta możemy przewidzieć w jakich branżach oferty pracy będą się pojawiać. 

Praca w Bydgoszczy-kogo poszukują pracodawcy 

Lokalny rynek jest w wysokim zapotrzebowaniu na pracowników fizycznych i tych posiadających specjalizacje. Praca w Bydgoszczy czeka na monterów, elektryków, ślusarzy czy spawaczy. Potrzebni są również operatorzy maszyn i przetwórcy mięs i ryb. Miasto opiera się na przemyśle, więc też w takich kategoriach znajdziemy najwięcej ofert pracy. Oprócz tego na brak zatrudnienia nie powinni narzekać: mechanicy, piekarze, cukiernicy, pracownicy ochrony zdrowia, budowlańcy, nauczyciele czy fryzjerzy. 
Ogłoszenia o pracę w Bydgoszczy są również w dużej mierze skierowane do informatyków. Posiadając odpowiednie kwalifikacje branża IT oferuje bardzo dobre warunki zatrudnienia i wysokie zarobki. Rekrutacja jest otwarta dla osób starających się o prace w sektorze finansowym i biznesowym.  
Niestety w Bydgoszczy zawody, na które nie ma tak dużego zapotrzebowania to m.in.: 

  • bibliotekarz 
  • ekonomista 
  • filozof 
  • kulturoznawca 
  • historyk 
  • politolog 

Praca po studiach-kierunki warte uwagi 

Rynek pracy jest dynamicznym miejscem. Te same kierunki, które dawały zatrudnienie dziesięć lat temu mogą nie być potrzebne w dzisiejszych czasach lub za kilka lat. Warto też wspomnieć, że w Bydgoszczy jest duże zapotrzebowanie na robotników. Wykształcenie wyższe nie będzie w pewnych sektorach tak ważne jak doświadczenie czy posiadanie specjalizacji. Czy to oznacza, że osoby po studiach będą miały problem ze znalezieniem pracy? Nic bardziej mylnego, poniżej wymieniamy po jakich kierunkach łatwo znaleźć pracę w Bydgoszczy. 
Bydgoszcz jest jednym z największych ośrodków usług IT w kraju. Kierunki informatyczne gwarantują zatrudnienie. Na portalach możemy znaleźć mnóstwo ofert pracy skierowanych do administratorów stron internetowych, programistów, deweloperów, grafików komputerowych czy analityków baz danych. Zarobki zaczynają się na 6000 zł brutto i sięgają nawet 20 tys. zł. Studia informatyczne są bez wątpienia warte uwagi.  

Co w przypadku, gdy komputery i technologia nas nie interesują? Nie ma sensu poświęcać długich lat studiów na coś co nie będzie sprawiać nam przyjemności. Pomimo że nie ma tak dużego zapotrzebowania na ekonomistów w Bydgoszczy, inne zawody wymagające studiów biznesowych potrzebują pracowników. Większość biznesów korzysta z usług księgowych. Można uzyskać kwalifikacje księgowego kończąc studia na uczelni ekonomicznej na kierunkach: finanse i rachunkowość, finanse i zarządzanie, matematyka stosowana i finansowa, ekonomia. Możliwe jest zdobycie pracy w księgowości bez studiów, lecz nie można oczekiwać stanowiska głównego księgowego w dużej firmie. Studia biznesowe również otwierają drogę do innych zawodów: specjalista ds. PR, marketingu, reklamy i sprzedaży, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (HR), analityk biznesowy, kierownik działu. Aby zdobyć rozeznanie jakie kierunki są w dużym zapotrzebowaniu na rynku pracy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę praca Bydgoszcz i porównać ogłoszenia. 

Aby otrzymać pracę w branży IT i biznesu, znajomość angielskiego będzie niezbędna. Bydgoszcz posiadając dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową, powietrzną oraz wodną przyciąga inwestorów nie tylko z Polski. Przeglądając oferty pracy znajdziemy wiele ogłoszeń wymagających znajomości przynajmniej jednego języka obcego. Rozwój parków i centr biznesowych otwiera nowe miejsca zatrudnienia dla ludzi z wyższym wykształceniem. Praca w Bydgoszczy w branżach IT i biznes gwarantuje solidne zatrudnienie. Studiowanie na kierunkach przygotowujących do pracy w tych sektorach będzie niezbędne do zdobycia wysoko płatnej pracy. 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)