Dziś mamy 2 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

01 kwietnia 2020 0

Ubezpieczenie opon – 3 sytuacje, w których będziesz dziękował, że je masz

Większość kierowców ogranicza się wyłącznie do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Warto jednak pomyśleć o rozszerzeniu zakresu ochrony, dzięki której# można zabezpieczyć się w razie wielu nieprzewidzianych sytuacji. Sprawdź, kiedy opłaca się wykupić ubezpieczenie opon.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 7

Pechowy poranek. Kolizja na skrzyżowaniu w Nakle

1 kwietnia przed godziną 8.00 doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulicy Nowej z nakielską #obwodnicą (DK10). Zderzyły się dwa auta osobowe - citroen berlingo i fiat punto.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 103

Awantura w jednej z nakielskich pizzerii. Dwóch poszkodowanych w szpitalu

Dzisiaj, dnia 31 marca 2020 roku w jednej z nakielskich pizzerii doszło do awantury pomiędzy pracownikiem, a klientem.# O tym zdarzeniu poinformował nas świadek zdarzenia, następnie zapytaliśmy o ustalenia w tej sprawie KPP w Nakle.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 41

Gromadzili się mimo obowiązującego zakazu. Zostaną ukarani

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią trzykrotnie upominali młodych# mężczyzn z powiatu nakielskiego, by dostosowali się do ograniczeń i nie gromadzili się w grupach.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 4

Bliscy również objęci kwarantanną. Limit pasażerów u prywatnych przewoźników

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia w związku# z epidemią koronawirusa.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 6

Ruszyła wypłata „trzynastek”. Otrzyma ją ponad 9 mln uprawnionych w kraju

Ruszyła wypłata tzw. trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów# i rencistów. Trzynastka trafi do uprawnionych razem z kwietniowym świadczeniem. W województwie kujawsko-pomorskim „trzynastkę” otrzyma ponad 430 tysięcy osób, a w całym kraju ok. 9 mln uprawnionych.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 1

Terytorialsi pomagają w szpitalu w Nakle i Szubinie. Każda pomoc jest ważna

Terytorialsi z Inowrocławia każdego dnia wspierają działalność szpitali, między innymi w# Inowrocławiu, Nakle, czy Szubinie. Ich główne zadania to pomiar temperatury ciała wszystkim tym, którzy przybywają do placówki medycznej oraz wsparcie służb sanitarnych.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 16

Kwarantanna domowa. „Kolejny raz widzę, jak ktoś łamie zasady!”

W piątek, 13 marca 2020 roku Rząd Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił stan zagrożenia# epidemicznego na terenie całego kraju w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wzrostem zachorowań na wywoływaną nim chorobę COVID-19.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 9

Czterech mężczyzn z koronawirusem. 76 osób chorych w województwie (film)

Liczba osób zakażonych w Polsce ciągle rośnie. Na tę chwilę mamy 2215 osób, które zachorowały# na COVID-19, w tym 32 przypadki są śmiertelne.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 11

Limity klientów w sklepach. Sklepy budowlane w weekendy zamknięte

Każde nowe wprowadzone zasady mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się epidemii# koronawirusa COVID-19. Dotyczą one wszystkich Polaków bez wyjątku.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 2

Kierowca opla wpadł podczas kontroli. Był pijany i nie posiadał uprawnień

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 40-latkowi, którego zatrzymała szubińska „patrolówka”# w Zamościu. Kierowca opla nie dość, że pijany to wbrew sądowemu zakazowi wsiadł za kierownicę i ruszył w trasę. Teraz jego zachowanie oceni sąd.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 1

Maseczki ochronne od TZMO. Terytorialsi dostarczają drugą partię

Terytorialsi dostarczają właśnie drugą partię maseczek ochronnych produkowanych przez# TZMO. Trzydzieści osób z 8K-PBOT pomaga w pracy toruńskich zakładów.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 29

Rząd wprowadza więcej obostrzeń. Oto kilka z nich

Dzisiaj, 31 marca 2020 r. polski rząd wprowadził jeszcze większe obostrzenia dotyczące walki# z epidemią koronawirusa. Większość z nich zacznie obowiązywać już od północy.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Czas na złożenie deklaracji PIT został wydłużony. Do kiedy należy ją złożyć?

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje# można jednak składać do końca maja.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Świadczenia chorobowe. ZUS informuje, jakie dokumenty trzeba złożyć

Osoby, które są objęte ubezpieczeniem chorobowym mają prawo do otrzymania świadczeń# chorobowych w razie kwarantanny lub izolacji. Jest to wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy. Rodzice mogą także starać się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu zamknięcia placówki oświatowej dziecka do lat 8 w związku z koronawirusem. Warto wiedzieć, jakie dokumenty należy złożyć by uzyskać świadczenie.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Miejsce relaksu i odpoczynku. Przygotuj balkon na ciepłe dni

Marzysz o własnej, zielonej enklawie, idealnym miejscu do relaksu? Brak ogrodu albo# pokaźnych rozmiarów tarasu nie musi być problemem. Coraz cieplejsza pogoda, dłuższe dni, a dodatkowo odpowiedzialne i rozsądne #zostańwdomu mogą sprzyjać liftingom balkonów.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 9

Zarażeni COVID-19 w województwie. Gdzie jest najwięcej chorych?

Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o kolejnych potwierdzonych zarażeniach COVID-19. W# naszym województwie do tej pory mamy potwierdzone 72 przypadki. W jakich powiatach jest najwięcej chorych?

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Ekonomia społeczna i solidarna. Oni również otrzymają wsparcie

Trudności w związku z epidemią koronawirusa dotykają wszystkich. Jak w tej sytuacji odnajdują# się podmioty ekonomii społecznej? Jakie wsparcie zapewnia im tarcza antykryzysowa? – Ekonomia społeczna i solidarna potrzebuje dzisiaj pomocy i my tę pomoc gwarantujemy – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Aktywne działania Straży Miejskiej. Komunikaty informacyjne z radiowozu

Nakielska Straż Miejska aktywnie włączyła się do działań związanych z zapobieganiem#, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej COVID – 19 wywoływanej wirusem SARS-CoV-2.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Trzeci odcinek cyklu "Muzeum w czasach zarazy". Tomaszewski i Potacki

Nadal zwiedzamy wystawę "Od Pierwszego balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany# AS Ćmielów". W tym odcinku krótka historia twórców figurek ćmielowskich Lubomira Tomaszewskiego i Wincentego Potackiego.

(czytaj więcej)
30 marca 2020 21

Kolizja na skrzyżowaniu w Nakle. Okoliczności zdarzenia ustala policja

30 marca około godz. 16.10 na skrzyżowaniu ulic Strażackiej i Dąbrowskiego w Nakle doszło #do kolizji z udziałem dwóch aut – iveco i volkswagena golfa. Nie ma osób poszkodowanych.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)