Dziś mamy 24 listopada 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

23 listopada 2020 5

Podziękowania dla Henryka Trybuszewskiego

W miniony piątek, 20 listopada 2020 roku, autor książki "Nakło i Noteć. Dzieje i Losy" #Henryk Trybuszewski otrzymał podziękowania od Starosty i Wicestarosty Nakielskiego.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

LUKS Start Nakło w Białych Błotach. Najlepiej pobiegła Weronika Kunicka

21 listopada 2020 roku w Białych Błotach odbyły się Mistrzostwa Województwa #Kujawsko – Pomorskiego pionu LZS w biegach przełajowych, w których udział wzięła 24 osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

I – ligowcy rozpoczęli rozgrywki. Kto bierze w nich udział?

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się 1 kolejka nakielskiej halowej I #ligi piłki nożnej 2020/2021. Tytułu sprzed roku broni Olimpia Tupadły.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 0

Staszic biega dla Niepodległej. Realizacja projektu zajęć pozalekcyjnych

Dnia 19.11.2020 roku na miejskim stadionie im. K. Biniakowskiego w Nakle odbył się# trening biegowy z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zostało zorganizowane przez nauczycieli ZS im. S. Staszica w Nakle w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sport i turystyka dodaje nam wiatru w żagle”, który otrzymał wsparcie z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 14

Prezesa kcyńskiej przychodni żegnały tłumy. Pogrzeb śp. dr. Piotra Prusaka

21 listopada na cmentarzu w Kcynia odbyła się ceremonia pogrzebowa# śp. dr. Piotra Prusaka. W ostatniej drodze prezesowi NZOZ „Nasza Przychodnia” w Kcyni towarzyszyła rodzina, a także jego przyjaciele oraz znajomi.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 1

Seniorze! Sprawdź, gdzie możesz zwrócić się po pomoc w dobie koronawirusa

Drodzy seniorzy! Choć zakres naszej wiedzy o COVID-19 zmienia się z miesiąca na# miesiąc, jedno pozostaje niezmienne – grupą najbardziej narażoną na ciężki przebieg wirusa jesteście właśnie Wy. Dlatego powtarzamy apel: pozostańcie w domach. Wiemy, że nie zawsze możecie skorzystać ze wsparcia bliskich, dlatego przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy o tym, na jaką pomoc może liczyć każdy z Was.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 0

"Eko-Anioł Laudato si”. Rodzinny Konkurs Ekologiczny

Szkolne Koło Caritas, przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego# Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią zaprasza uczniów nakielskich szkół podstawowych wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie na eko – anioła.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 6

Miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem? Zasady postępowania

Ustal rodzaj kontaktu i obserwuj swoje samopoczucie – to najważniejsze kroki, gdy# podejrzewasz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Co jeszcze powinieneś zrobić?

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 1

Zawody Karate WKF. Nie zabrakło zawodników z Klubu „Yamabushi”

W dniu 21 listopada 2020 r. w Inowrocławiu odbyła się# kolejna edycja zawodów Karate WKF pn. „SOLNO CUP” w zawodach wzięła maksymalna ilość 250 zawodników - dozwolona w okresie pandemii – reprezentujących 25 Klubów z terenu całej Polski.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 8

82 zakażenia koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź raport!

KPUW informuje o kolejnym 1 000 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w# województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 7

Wystartowała nakielska halówka. Pierwsze 4 mecze za nami

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się 1 kolejka zmagań w# nakielskiej halowej II lidze piłki nożnej 2020/2021. W jednym z ciekawszych meczów zmierzyły się drużyny z Nakła i Potulic.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 0

Zdrowe nawyki u przedszkolaków. Poznały piramidę zdrowego trybu życia

W minionym tygodniu grupa 5 latki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle #podczas zajęć realizowała tematykę „ O Zdrowie dbamy i zdrowo się odżywiamy”. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się, jak w prawidłowy sposób dbać o zdrowie, poznały piramidę zdrowego trybu życia.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 0

„Skwerek u Wyszyńskiego”. Wspólna praca uczniów, rodziców i nauczycieli

Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Ekologicznego Szkolnych Kół Caritas w nakielskiej Dwójce dobiega# prawie końca. To już przedostatnie działanie projektowe, realizowane przez wolontariuszy. Jednym z obszarów tematycznych, których dotyczy projekt „SOS!!!To Ziemia woła nas”, jest punkt: ochrona i przywracanie bioróżnorodności.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 13

Honda najechała na zwierzynę leśną! Łoś nie przeżył (ustalenia policji)

Dzisiejszego wieczoru, tj. 21 listopada 2020 roku po godz. 17 na trasie Szubin - Kcynia# na wysokości Pińska samochód osobowy marki Honda zderzył się ze zwierzyną leśną. Łoś nie przeżył uderzenia.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 46

Ujednolicony termin ferii zimowych. Co sądzicie o tym pomyśle? (sonda)

Premier Mateusz Morawiecki podczas trwania dzisiejszej konferencji ogłosił, iż termin tegorocznych# ferii zimowych zostanie ujednolicony dla wszystkich województw. Przerwa w nauce ma potrwać od 4 do 17 stycznia 2021 roku.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 3

Pracownicy socjalni mają swoje święto. Składamy wyrazy uznania

W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Składamy wyrazy uznania dla #wszystkich pracowników socjalnych, którzy działają na terenie naszego powiatu.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze. Był to fałszywy alarm

W sobotę, 21 listopada, około godziny 00.30 strażacy zostali zadysponowani do# Paterka w rejon ulicy Przemysłowej. Według osoby zgłaszającej ulica była zadymiona.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 5

Decyzja w sprawie otwarcia sklepów. Zmiany obowiązują od przyszłej soboty

Podczas dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, ministra# zdrowia Adama Niedzielskiego oraz wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina przedstawiony został plan działania na najbliższe 100 dni w walce z Covid-19. Poinformowano również o wznowieniu funkcjonowania sklepów i usług w galeriach, czy też parkach handlowych.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 22

Koronawirus daje o sobie znać. Ponad 1200 zakażeń w województwie

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnych 1257 osobach zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 0

Przedsiębiorco! Pamiętaj o cyberbezpieczeństwie w swojej firmie

Niezależnie od tego, czym się zajmujesz i ile osób zatrudniasz, jeśli w swojej firmie# wykorzystujesz choćby jeden komputer lub używasz poczty elektronicznej - musisz pamiętać o cyberbezpieczeństwie. O czym konkretnie? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 3

Bądź odpowiedzialny w dobie koronawirusa. Stosuj zasadę DDMA+W

Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych# zasad postępowania.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)