Dzień Marynarza Śródlądowego. Rywalizowali ósmoklasiści
fot. Paweł Ciereszko
W dniu 11 grudnia 2025 r. zorganizowany został w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej #im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią „Dzień Marynarza Śródlądowego dla ósmoklasistów”.
Tego dnia, dla zaproszonych szkół podstawowych, zorganizowany został turniej sprawnościowo – zręcznościowy z elementami zawodu marynarza oraz przeprowadzony został quiz językowy. Dodatkowo przybyli goście mogli zapoznać się z nowoczesnymi środkami dydaktycznymi szkoły, tj.: symulatorem nawigacyjno – manewrowym oraz symulatorem siłowni statkowej.
Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół podstawowych – SP z Sadek, ZSP z Paterka oraz trzy szkoły z Nakła – SP nr 2, ZSP nr 3 i ZSP nr 4. W turnieju przeprowadzonym na szkolnej sali gimnastycznej drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach sprawnościowych: tor przeszkód, bieg w kombinezonie ratunkowym, rzut liną cumowniczą na poler, rzut rzutką do koła ratunkowego, ergometr wioślarski, odkręcanie i przykręcanie nakrętek połączenia śrubowego oraz przeciąganie liny.
W ogólnej klasyfikacji zwyciężył ZSP nr 4 z Nakła, drugie miejsce zajął ZSP nr 3 z Nakła, a trzecie miejsce przypadło ZSP z Paterka.
Na zakończenie imprezy wszystkim uczestnikom rozdano upominki oraz poczęstowano słodkościami. Wszystkim zespołom biorącym udział w turnieju serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przybycie, wspaniałą walkę i wspólną zabawę.
Z marynarskim pozdrowieniem!
materiał: Paweł Ciereszko
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Przewlekła choroba nerek. W początkowej fazie nie daje objawów
Nerki pełnią kluczowe funkcje w organizmie# człowieka, tj. wydalniczą, wydzielniczą, metaboliczną. Odpowiadają za filtrowanie krwi od produktów przemiany materii, regulację gospodarki wodno-elektrolitowej, równoważenie poziomu ciśnienia krwi, aktywację witaminy D oraz produkcję hormonów stymulujących powstawanie czerwonych krwinek.
(czytaj więcej)Masowy mord na Polakach. Zapomniana niemiecka zbrodnia
Szwedzkie Góry #- zapomniana niemiecka zbrodnia. 6 stycznia 1940 roku, w Święto Trzech Króli, Niemcy dokonali masowego mordu na Polakach w tzw. Górach Szwedzkich (obecnie obszar warszawskiego Bemowa).
(czytaj więcej)Okres dynamicznego rozwoju. Rok zmian
2025 rok był dla żołnierzy z #Centrum Szkolenia WOT był nie tylko kolejnym okresem dynamicznego rozwoju, ale przede wszystkim czasem pełnym wyzwań związanych z utworzeniem nowych kierunków szkoleń, zmianą komendanta oraz przenosinami centrum do nowej lokalizacji w Grudziądzu. Wszystkie te działania nie przeszkodziły jednak w realizacji 80 edycji kursów i szkoleń dla ponad 1500 żołnierzy.
(czytaj więcej)Co zrobić z choinką po świętach? Bez szkody dla środowiska
Święta i Nowy Rok już dawno za nami, choinka wygląda #coraz marniej, a jej igły zaczynają sypać się na podłogę. Dlatego najwyższy czas się jej pozbyć. Jak to zrobić, żeby było ekologicznie i bez szkody dla środowiska?
(czytaj więcej)