Grudniowe spotkanie w bibliotece. Mili goście z wizytą
fot. PiMBP w Nakle
Biblioteka w Trzeciewnicy gościła ostatnio #w swych progach niezwykle miłych gości. Odwiedziły ją dzieci z lokalnego przedszkola.
W trakcie spotkania przedszkolaki mogły zobaczyć i poznać zakamarki biblioteki, dowiedzieć się co trzeba zrobić, aby zostać jej czytelnikiem oraz jak należy traktować książki. Zapoznały się z księgozbiorem samodzielnie buszując po bibliotecznych półkach. Z zainteresowaniem wysłuchały krótkiego opowiadania „Prośba książki”. Poznały różnice w budowie oraz procesie powstawania publikacji. Wielką frajdą okazało się budowanie jak najwyższej wieży z książek i zabawy naśladowcze. Maluchy dowiedziały się także na czym polega program „Mała książka, wielki człowiek”. Na zakończenie spotkania samodzielnie stworzyły piękne i kolorowe zakładki do książek. To było bardzo udane i radosne spotkanie.
Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Policjanci odwiedzili przedszkolaków. Pogadanka o bezpieczeństwie
- Grudniowe spotkania w bibliotece. Wyjątkowa atmosfera
- Tydzień pod znakiem świątecznych spotkań. Czas wzruszeń
- Bożonarodzeniowa radość na scenie. Przedszkolaki zaprezentowały jasełka
- "Wszystko o Świętym Mikołaju". Wprowadzenie w świat tradycji
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)Chcesz wzmocnić organizm? Warto sięgnąć po imbir
Zima to czas, kiedy nasz organizm #jest szczególnie narażony na przeziębienia, infekcje i osłabienie odporności. Niskie temperatury, wiatr i brak słońca sprawiają, że łatwiej chorujemy i czujemy się zmęczeni. Warto więc wspierać organizm naturalnymi sposobami - jednym z najlepszych jest imbir.
(czytaj więcej)Dzień Kryptologii. Złamali szyfr niemieckiej Enigmy
Dzień Kryptologii (25 stycznia) #to dzień poświęcony ludziom, którzy wygrywali intelektem — polskim kryptologom z Biura Szyfrów, którzy jako pierwsi złamali szyfr niemieckiej Enigmy.
(czytaj więcej)Rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Mija 81 lat
27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci #o Ofiarach Holokaustu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 roku, by uczcić pamięć Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Data święta, wyznaczona na 27 stycznia, upamiętnia wyzwolenie przez oddziały Armii Czerwonej w 1945 r. niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau – obecnie jednego z najważniejszych Miejsc Pamięci o Zagładzie.
(czytaj więcej)