Dziś mamy 2 czerwca 2026, wtorek, imieniny obchodzą:

25 maja 2026

Uroczyste nabożeństwo majowe. Wierni modlili się w wyjątkowej scenerii

fot. FZ / Parafia pw. św. Wawrzyńca Nakło nad Notecią

fot. FZ / Parafia pw. św. Wawrzyńca Nakło nad Notecią

24 maja w Nakle nad Notecią, przy# ulicy Hallera, odbyło się uroczyste nabożeństwo majowe, które zgromadziło liczne grono wiernych.


Wydarzenie miało wyjątkowy charakter dzięki niecodziennej oprawie przygotowanej nad brzegiem rzeki. W nabożeństwie uczestniczyła również grupa muzyków ze szkoły zawodowej „Żegluga”, którzy zadbali o oprawę muzyczną spotkania. Szczególną uwagę uczestników przyciągała szkolna barka zacumowana na Noteci, na której ustawiono ołtarzyk z obrazem świętym.

Popołudniowa atmosfera, dźwięki muzyki oraz wspólna modlitwa stworzyły wyjątkowy klimat majowego nabożeństwa. Wierni uczestniczyli we wspólnych śpiewach i modlitwach, podtrzymując wieloletnią tradycję nabożeństw majowych odprawianych ku czci Matki Bożej.

Oceń artykuł: 5 29

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa magazynów
KOBIZE
500PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Wkład do Mopa Obrotowego Ravi Tango – Mikrofibra do Czyszczenia Podłóg
114,99PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Konstrukcje stalowe
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Klej Brokatowy 3D Neon 20 ml InterDruk Unicorn – Do Dekoracji
2,74PLN
0

Święto Centrum Szkolenia WOT. Uroczysty apel

29 maja Centrum Szkolenia Wojsk# Obrony Terytorialnej po raz pierwszy obchodziło swoje święto w Grudziądzu. Tegoroczne uroczystości miały szczególny charakter, ponieważ były pierwszymi zorganizowanymi po przeniesieniu jednostki z Torunia do Grudziądza, które nastąpiło w styczniu 2026 roku. Wydarzenie stało się nie tylko okazją do podsumowania działalności Centrum, ale również świętem mieszkańców miasta i regionu.

(czytaj więcej)
0

Niebieska pełnia księżyca. Bez zmiany barwy

W ostatnią noc maja na niebie pojawi się #wyjątkowe zjawisko astronomiczne – druga pełnia Księżyca w tym samym miesiącu, znana jako tzw. „Niebieski Księżyc”. Mimo swojej nazwy nie oznacza ona zmiany barwy naszego naturalnego satelity – Księżyc pozostanie srebrzysty jak zwykle. Określenie to odnosi się wyłącznie do sytuacji, w której w jednym miesiącu kalendarzowym występują dwie pełnie.

(czytaj więcej)
0

Pamięć o Bohaterze. Świadectwo odwagi, służby i walki

13 maja 1901 r. urodził się# rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.

(czytaj więcej)
0

Trzydniowa akcja. Kilkadziesiąt donacji krwi

W dniach 11–13 maja #br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Grudziądzu zorganizowano tydzień Honorowego Dawstwa Krwi pod hasłem „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. Inicjatywa połączyła działania promujące zdrowie, aktywność fizyczną oraz ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym.

(czytaj więcej)